[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]شهریار - پس از استعفای خانپور از شهرداری اندیشه در بهمن ماه سال گذشته، بعد از چندین ماه بررسی در نهایت و با رای مطلق اعضای شورای اسلامی این شهر شوندی سکان شهرداری را بدست گرفت. به گزارش خبرنگار مهر، بعدازظهر امروز طی مراسمی با حضور ائمه جمعه اندیشه و صباشهر، سیلم آبادی مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران، فرماندار شهریار، اعضای شورای اسلامی شهرهای اندیشه و صباشهر مراسم تودیع و معارفه شهردار اندیشه برگزار شد.
در این مراسم سعید خانپور تودیع و عباس شوندی که تا پیش از این سکان هدایت صباشهر شهریار را بر عهده داشت، طی حکمی از سوی استاندار تهران به عنوان شهردار شهر جدید اندیشه معارفه شد.
احترام به تجارب افراد و همراهی سازمانها، لازمه دستیابی به نتایج مطلوب است
در ابتدای مراسم رئیس شورای اسلامی اندیشه طی سخنانی با اشاره به تاریخچه شکل گیری این شهر از زحمات پیشینیان تقدیر کرد و اظهار داشت: مسئولان و مدیران شهری گذشته با تجریبات و تلاش خود شهری خام و فاقد هرگونه زیرساختهای اولیه را به مرحله کنونی رساندند که در میان شهرهای جدید کشور خوش می درخشند.
غلامرضا سرآبادانی با اشاره به نامگذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: برای اینکه شهری آباد داشته باشیم باید طبق منویات رهبری، دست به دست هم داده و گامهای موثری برای آینده بهتر شهر و شهروندان برداریم، این امر مستلزم استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیلهای موجود است به نحوی که ذر کنار بهره مندی از رهنمودهای افراد باتجربه، از ایده و طرح های جوانان نیز استفاده شود تا به نتیجه بهتری دست یابیم.
این مسئول گفت: لازمه دستیابی به نتایج مطلوب، احترام به عقاید، تجربیات، برنامه ها و همراهی سازمانهای مختلف است در این راستا باید به گونه ای عمل شود که تک محوری، قدرت طلبی و مداخله در حیطه مسئولیت دیگران نبوده و هر فرد و سازمانی در حیطه وظایف و چارچوب مسئولیتهای خود در خدمت به شهر و شهروندان گام بردارد.
با رای قاطع شورا؛ عباس شوندی از میان ۲۱ کاندیدا شهردار اندیشه شد
وی با اشاره به استعفای شهردار پیشین اندیشه عنوان کرد: اعضای شورا با استعفای خانپور موافقت کردند و طی جلسات متعدد و پس از بررسیهای همه جانبه از میان ۲۱ کاندیدای شهرداری، عباس شوندی با احراز ۹ رای مطلق اعضای شورا به عنوان شهردار انتخاب شد، عمکلرد دو هزار روزه در صباشهر، تعامل مطلوب با شورا، برنامه های آتی، شناخت از شهر اندیشه و... از جمله امتیازات شوندی برای این انتخاب بود.
سرآبادانی ضمن تقدیر از زحمات طلوعی در زمان سرپرستی شهرداری اندیشه، برای خانپور آرزوی توفیق کرد و گفت: امیدوارم با تلاش شوندی و تعامل مطلوب میان مجموعه شورا و شهرداری، شاهد گامهای موثری در هرچه بهتر ساختن و ابادانی شهر جدید اندیشه باشیم.
مسئولیت در نظام اسلامی حق الناس است
امام جمعه شهر اندیشه نیز طی سخنانی ضمن تقدیر از خدمات خانپور وآرزوی توفیق برای شوندی، اظهار داشت: در سالی که رهبر معظم انقلاب به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی مزین کرده اند، باید در سایه تبعیت از قانون همدل و همزبان باشیم چراکه اگر همه مطیع قانون باشند، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.
سید علی مروج در ادامه با ذکر نامه پنجم نهج البلاغه که خطاب امیرالمومنین (ع) به کارگزار تازه منصوب شده از سوی ایشان در آذربایجان ایران، اضافه کرد: مسئولیت در نظام اسلامی حق الناس است و امیدوارم خداوند توفیقی عنایت کند تا این امانت الهی را به نحو احسن اجرا کنیم.
در ادامه فرماندار شهریار ضمن تبریک روز شوراها عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی، شیوه اداره کشور تغییر یافت و مردم در تصمیم گیری امور دخیل شدند، از همان ابتدا نیز رهبری معظم انقلاب و دولتها بر حاکمیت خواست و اراده مردم در تمامی امور ساری وجاری کشور تاکید داشتند که این مقوله در شوراها متجلی شد.
شوراها نماد واقعی مداخله مردم در امور کشور هستند
سهید ناجی شکل گیری شوراها در نظام اسلامی نماد واقعی حضور مستقیم مردم در تعیین سرنوشت شهر و روستای خود دانست و گفت: در این میان انتخاب شهردار به عنوان مدیر اجرایی یکی از موضوعات مهم محسوب می شود، در شهرستان شهریار نیز هفت شورای شهر و ۲۵ شورای روستایی در حال فعالیت هستند که تعامل میان اعضای شورا و شهرداران بسیار مطلوب است.
این مسئول ادامه داد: اندیشه به عنوان شهری که چارچوبهای فیزیکی و فرهنگی آن از پیش در قالب طرح ها پیش بینی شده است، مدیریتی دقیقتر می طلبد لذا کار در این شهر با سایر مناطق کمی متفاوت است و ضمن آرزوی توفیق برای شهردار پیشین امیدواریم شهردار جدید به خوبی از عهده این مهم برآید.
سعید خانپور نیز طی سخنانی عنوان کرد: در بدو ورود به شهر اندیشه برنامه های مدون و دانش بنیانی داشتم که تا حدودی دنبال شد و برنامه ریزیهای خوبی نیز صورت گرفت، به این منظور و بر اساس یک جریان عمرانی در شهر علاوه بر بودجه مصوب سالانه در حوزه عمرانی، ۵۰ میلیارد تومان نیز بودجه عمرانی فراتر از آنکه داشتیم با جانمایی منابع مالی در قالب عقد قرارداد پیش بینی شد.
شهردار پیشین اندیشه افزود: اما به دلیل برخی مشکلات این برنامه ها به سرانجام نرسید و پس از گذشت یکسال و اندی هم اکنون با شهری که به دنبال آن بودم فاصله داریم، در واقع ما به دنبال این بودیم که اندیشه را از سایر شهرها متمایز کنیم به نحویکه نابرابریهای موجود در سطح شهر با تامین و جانمایی پروژه های عمرانی در مناطق مختلف شهر ، از بین رود.
در پایان نیز عباس شوندی ضمن تقدیر از اعضای شورای اندیشه و مسئولین شهرستان برای اعتماد در واگذاری این پست، به تشریح برنامه های آتی خود پرداخت و بیان کرد: امیدوارم با تعامل مطلوب میان شورا و شهرداری گامهای موثری برای اعتلای همه جانبه شهر اندیشه برداشته شود و در پایان سال گزارش جامع و کاملی از اقدامات صورت گرفته ارائه شود.