رئیس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار به صورت رسمی 10 هزار نفر نیرو دارد که مشخصات آنها در سامانه این نهاد ثبت شده است.

به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] از غرب استان تهران، مرتضی رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در اداره جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با اشاره به فعالیتهای این اداره طی سال گذشته، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار طی سال گذشته در بحث واکسیناسیون حجاج عملکرد مطلوبی داشت و به طور میانگین ماهانه تعداد یک هزار نفر از حجاج را واکسینه کرده است.
وی با اشاره به فعالیتهای جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در بحث امداد و نجات، بیان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در بحث امداد و نجات طی سال گذشته فعالیتهای بسیار چشمگیر و مطلوبی داشته، به ویژه در پایگاه ثابت امداد و نجات شهید حمید اولیا اقدامات بسیار مهمی صورت گرفته است.
رئیس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار ادامه داد: پایگاه ثابت امداد و نجات شهید حمید اولیا زیر نظر جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار فعالیت میکند و در محور تهران ـ چیتگر مستقر شده که این محور به محور چیتگر معروف است.
وی به فعالیتهای این پایگاه اشاره کرد و گفت: پایگاه ثابت امداد و نجات شهید حمید اولیا در تمام فصول سال به صورت شبانهروزی فعالیت کرده و به مصدومان و مردم در این محور خدمات درمانی و امدادی ارائه میکند.
رضایی با اشاره به فعالیتهای آموزشی جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در سال گذشته، اظهار کرد: در بحث آموزشی، جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در سال گذشته سال پر ترافیکی را سپری کرد و آموزشهای مختلفی شامل آموزشهای عمومی، تخصصی، همگانی و ضمن خدمت را به داوطلبان و پرسنل خود ارائه داد.
وی با اشاره به صدور گواهینامه امداد و نجات برای آموزشدیدگان توسط جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در سال گذشته بیش از 5 هزار گواهینامه امداد و نجات برای داوطلبان این نهاد صادر کرده که شامل آموزشهای امدادی در سطوح مختلف بوده است.
رئیس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با اشاره به جذب جوانان در این نهاد، بیان کرد: در بحث جذب جوانان، جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار طی سال گذشته جذب بسیار خوبی داشته است، به ویژه در چند ماه اخیر جوانان زیادی جذب این نهاد شدهاند.
وی با اشاره به برگزاری طرح شکوفه هلال در مهدهای کودک سطح شهرستان شهریار، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در بحث طرح غنچههای هلال فعالیتهای بسیار خوبی انجام داده و با ورود به مهدهای کودک، فرهنگسازی را از این رده سنی آغاز کرده است.
رضایی به جمعآوری کمکهای مردمی در سطح شهرستان شهریار توسط جمعیت هلال احمر این شهرستان اشاره کرد و گفت: طی سال گذشته در بحث داوطلبان و مشارکتهای مردمی شامل کمک به مردم حادثهدیده از حوادث غیرمترقبه و کمک به کشورهای خارجی مانند غزه، پاکستان و غیره، اتفاقات مثبتی صورت گرفت.
وی با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار در خارج از این شهرستان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار علاوه بر پوشش امدادی مراسم ملی و مذهبی که در سطح این شهرستان برگزار میشود، مراسم ملی و مذهبی بزرگ مانند راهپیمایی 22 بهمن که در شهر تهران برگزار میشود را نیز پوشش میدهد و به هلال احمر این شهر کمک میکند.
رئیس اداره جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار با اشاره به فعالیتهای ورزشی این نهاد بیان کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار یک مجتمع فرهنگی ورزشی در میدان سپاه شهریار و یک مجتمع ورزشی در محل خود اداره دارد که یکهزار و 200 نفر ورزشکار در این دو مجموعه ورزشی به ورزش میپردازند و در سامانه ثبت رسمی شدهاند.
وی در پایان متذکر شد: جمعیت هلال احمر شهرستان شهریار به صورت رسمی 10 هزار نفر نیرو دارد که مشخصات آنها در سامانه این نهاد ثبت شده است و یک هزار نفر داوطلب فعال نیز دارد که در مراسم و حوادث مختلف به مردم خدمات امدادی ارائه میکنند.