هیمالیا نورد شهریاری راهی نپال شد

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]شهریار - رئیس ورزش و جوانان شهریار از سفر عظیم قیچی ساز هیمالیانورد ایرانی در کشور نپال به منظور صعود به قلل لوتسه و اروست خبر داد. احمد عبدالوند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عظیم قیچی ساز هیمالیانورد کشورمان که از شهرستان شهریار ورزش را آغاز کرد، هم اکنون به یکی از ورزشکاران نامی و مطرح کشور تبدیل شده و این افتخار بزرگی برای مسئولان و شهروندان شهریاری است.
وی افزود: طبق هماهنگی های انجام شده از سوی هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهریار، این ورزشکار جهت صعود به قلل لوتسه و اورست به کشور نپال سفر کرد که علاوه بر مسئولان شهریار، استان تهران و کشوری، شهروندان این شهرستان نیز برای بدرقه ورزشکار سنگ تمام گذاشتند.
این مسئول عنوان کرد: عظیم قیچی ساز هیمالیانورد نام آشنای کشورمان طی چند روز گذشته جهت صعود به آخرین قله باقیمانده از ۱۴ قله ۸۰۰۰ متری دنیا لوتسه به ارتفاع ۸۵۱۶ متر و همچنین تلاش برای صعود مجدد به قله اورست به ارتفاع ۸۸۴۸ متر اینبار بدون اکسیژن، ایران را به مقصد کشور نپال ترک کرد.
عبدالوند ادامه داد: قیچی ساز در صورت موفقیت در صعود به این دو قله، به عنوان پانزدهمین فرد در جهان و اولین ایرانی خواهد بود که توانسته تمامی قلل بالای ۸۰۰۰ متری جهان را بدون اکسیژن صعود کند.
رئیس ورزش و جوانان شهرستان شهریار با تاکید بر لزوم حمایت از ورزشکاران اعلام کرد: هم اکنون ورزشکاران کشوری و جهانی در شهریار ساکن هستند که باید با حمایت از آنها، سطح کیفی خدمات در حوزه ورزش را با حضور این نام آوران ارتقا داد.