گروسی:

تاخیر در ترخیص کالا به اقتصاد ضربه می زند/ مجلس پیگیری خواهد کرد
سرویس: اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه تاخیر در ترخیص کالا به اقتصاد کشور ضربه می زند، گفت: مجلس خواستار پیگیری هرچه سریعتر این موضوع بوده و باید از سرگردانی مردم جلوگیری شود.
حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر طویل شدن صف ترخیص کالا در گمرکات کشور،گفت: اگر دلیل به تعویق افتادن ترخیص کالا از گمرک کشور، ضعف در ابلاغ دستورالعمل ها باشد، سازمان گمرک، وزارت اقتصاد و دارایی ومجموعه دستگاه های ذی ربط باید بخش نامه ها را به موقع ابلاغ کنند. نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد درمجلس شورای اسلامی افزود: تاخیر در ترخیص کالا علاوه بر اینکه به تاجران آسیب وارد می کند،برای اقتصاد نیز آسیب زا بوده و لذا انتظار می رود که هرچه سریعتر در این باره تدابیری اندیشیده شود. وی ادامه داد: به هر حال انتظار می رود که مسئولان مربوطه در تمامی مسایل دوراندیشی داشته باشند و قبل از وقوع چنین اتفاقاتی، برای آن چاره اندیشی کنند؛اکنون نیز باید هرچه سریعتر شرایط را برای ترخیص کالا فراهم کنند. به گفته این نماینده مردم در مجلس نهم، نباید مسایل پیش پا افتاده برای مردم ایجاد نارضایتی کند و ملتی که تا این حد درعرصه های مختلف افتخارآفرینی دارند،نباید به دلیل ضعف در برنامه ریزی سرگردان شوند.
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:مجلس خواستار پیگیری هرچه سریعتر این موضوع بوده و باید از سرگردانی مردم جلوگیری شود. نماینده مردم شهریار،قدس وملارد درمجلس درخصوص ضرر وارد شده به واردکنندگان نیز گفت: مراجع مربوطه باید در این زمینه پاسخگو باشند و مردم نیز می توانند اطلاعات خود را برای پیگیری به مجلس انعکاس دهند. بر اساس این گزارش؛محمدرضا باهنر، نایب رییس مجلس شورای اسلامی نیز معطلی کامیونها در مرز را غیر اقتصادی و ضدفرهنگی دانست و گفت: خواهشمندم دولت این موضوع را پیگیری و مشکلات موجود را رفع کند.