به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] از غرب استان تهران، مجتبی بابایی صبح امروز در جمع خبرنگاران شهرستان شهریار به وضعیت بودجه تخصیصی هیئت ورزشی بولینگ و بیلیارد این شهرستان اشاره و اظهار کرد: به علت ساختار رشته ورزشی بیلیارد، اداره ورزش و جوانان در سال گذشته بودجهای را برای هیئت ورزشی بولینگ و بیلیارد شهرستان شهریار در نظر نگرفت، امسال هم رویه همین گونه بود و بودجهای برای این هیئت ورزشی در نظر گرفته نشده است.
رئیس هیئت ورزشی بولینگ و بیلیارد شهرستان شهریار با بیان اینکه این هیئت ورزشی از طریق همیاریها اداره میشود، اظهار کرد: بودجه سال گذشته هیئت ورزشی بولینگ و بیلیارد شهرستان شهریار از طریق مساعدت حامیان مالی و حق عضویت فراهم شده است و این روال در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.
وی در مورد رشته ورزشی بیلیارد بیان کرد: رشته ورزشی بیلیارد به خاطر ساختار خاصی که دارد تا قبل از المپیکی شدن، به صورت محسوس توسط مسئولان مورد حمایت قرار نمیگرفت اما بعد از اینکه حسین وفایی در مسابقات جهانی بیلیارد و در رشته اسنوکر قهرمان شد نگاهها نسب به این رشته ورزشی عوض شده و مسئولان از رشته ورزشی بیلیارد حمایت کردند.
بابایی در مورد دیگر موفقیتهای کشور در مسابقات برون مرزی اظهار کرد: حاصل حمایت نسبی مسئولان ورزشی از رشته ورزشی بیلیارد به قهرمانی تیم ملی بیلیارد کشور متشکل از سهیل واحدی، امیر سرخوش، احسان حیدرینژاد، محمدعلی پردل و مهدی راسخی در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی غرب آسیا منجر شد.
وی ادامه داد: تیم ملی ایران موفق شد چهار مدال طلا توسط واحدی در رشتههای مختلف‎ اسنوکر، یک مدال نقره توسط پردل در رشته ناین بال، یک مدال برنز توسط حیدرینژاد در رشته اسنوکر و یک مدال برنز دیگر توسط محمدعلی پردل در رشته ایت بال انفرادی کسب کند.
رئیس هیئت ورزشی بولینگ و بیلیارد شهرستان شهریار اظهار کرد: با کسب این موفقیتها نظر مسئولان نسبت به رشته ورزشی بیلیارد عوض و کمکهایی به هیئتهای ورزشی این رشته شد، البته این کمکها و بودجهها به صورتی نبود که هیئتهای ورزشی بیلیارد بتوانند استعدادیابی کنند یا دفتر جداگانهای تهیه کرده و باشگاهی مانند دیگر رشتههای ورزشی مانند کشتی و فوتبال به طور مجزا به عنوان پایگاه قهرمانی داشته باشند.
وی مردم را بزرگترین همراه و یاور رشته ورزشی بیلیارد دانست و بیان کرد: هیئت ورزشی بیلیارد شهرستان شهریار هرچه دارد از دل باشگاههای ورزشی همین رشته به وجود آمده و مردمی است.
بابایی رشته ورزشی بیلیارد را رشتهای پرهزینه دانست و گفت: رشته ورزشی بیلیارد، ورزشی پرهزینه است و کسی که بخواهد به صورت حرفهای به رشته ورزشی بیلیارد بپردازد باید ماهانه حداقل 600 تا 700 هزار تومان هزینه کند و این به غیر از هزینه خرید چوب بیلیارد است که در حدود 2 تا 3 میلیون تومان قیمت دارد.
وی ادامه داد: همچنین هزینه خرید دستکش مخصوص رشته ورزشی بیلیارد و لباس فرم این رشته ورزشی نیز به بار مالی ورزشکار اضافه میشود که هزینهای زیادی را به وی تحمیل میکند.