قدس-استاندار استان تهران گفت: مدیریت وضعیت اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۳ با وجود کاهش شدید قیمت نفت یک معجزه بود. به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین هاشمی ظهر دوشنبه در اولین جلسه شورای اداری قدس در سال جدید که با حضور معاونین استانداری، نماینده مردم قدس، ملارد و شهریار در مجلس، امام جمعه، اعضای شورای اسلامی، شهردار و روسای ادارات این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته به این لحاظ که کشور توانست برغم کاهش شدید قیمت نفت وضعیت اقتصادی را مدیریت کند، بسیار حائز اهمیت بود.
وی افزود: دولت توانست در سال ۹۳ تمامی اعتبارات مصوب استانی را به صورت صددرصدی تخصیص دهد که کاهش بیش از ۵۰ درصدی قیمت نفت این امر را شبیه به یک معجزه می کند، البته این معجزه با رهنمودهای خردمندانه رهبر معظم انقلاب، تدابیر دولت و حمایت های همه جانبه مردم صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این حمایت های مردمی که مصداق آن ها در حماسه سیاسی ۹۲ و ۲۲ بهمن سال گذشته بوده موجب شده که گروه مذاکره کننده ایران اسلامی از موضع قدرت وارد مذاکرات شود و اکنون با سری افراشته از این مذاکرات بیرون بیایند.
هاشمی تصریح کرد: بودجه مصوببرای ش هرستان قدس در سال ۹۲، ۲۰ میلیارد تومان بود که تنها ۴۵ درصد از آن تخصیص یافت اما این بودجه در سال ۹۳ به ۳۵ میلیارد تومان افزایش یافت که به صورت صددرصدی نیز تخصیص یافت و این امر محقق نمی شد مگر با حضور افراد کاردان بر راس امور که دولت تدبیر و امید به نحو احسن این کار را انجام داد.
وی اظهار داشت: رئیس جمهور بسیار علاقمند برای سفر به شهرستان های استان تهران بوده و هستند که در سال گذشته به دلیل برخی اتفاقات این امر میسر نشد اما اکنون این فرصت مهیا شده و بزودی این سفر انجام خواهد شد، البته هنوز شکل سفر به صورت رسمی اعلام نشده است ولی این جلسه برای هماهنگی های لازم جهت آمادگی شهرستان برای این سفر برگزار شده است.
این مسئول عنوان کرد: مسئولان شهرستان در این مدت فرصت دارند که خواسته های مردم و منطقه را بررسی کرده و اولویت بندی کنند تا در روز سفر به رئیس جمهور و هیئت دولت منتقل شود و هر کدام از این خواسته ها اگر مصوب شوند به طور حتم اجرایی خواهند شد.
بیمارستان، مترو، آب، شهرک های صنعتی و اشتغال مهمترین مطالبات مردم قدس است
در ادامه نماینده مردم شهرستان های قدس، ملارد و شهریار در مجلس گفت: در آغاز سال جدید اتفاقات بسیار خوبی برای کشور در حوزه دیپلماسی و هسته ای افتاد، به رسمیت شناخته شدن فعالیت های هسته ای کشور و برهم خوردن اجماع دنیا علیه ایران از مهمترین این اتفاقات است.
حسین گروسی افزود: با توجه به شعاری که رهبری برای سال جدید در نظر گرفته شده از مردم شریف شهرستان قدس انتظار می رود که در روز حضور رئیس جمهور در این شهرستان، حضور حداکثری داشته باشند و به همگان نشان دهند که حمایت ما از دولت و نظام به چه صورت است.
وی ادامه داد: قدس مشکلات بسیاری دارد که البته بر اساس اولویت بندی های صورت گرفته مهمترین مطالبات مردم این شهرستان احداث بیمارستان، رسیدن خط مترو به این شهرستان، تکمیل و اصلاح شبکه آبرسانی و تصفیه خانه، حل و فصل مشکلات شهرک های صنعتی و اشتغال است.
هم مرزی با اندیشه و تهران موجب دوگانگی مدیریتی در برخی نقاط قدس شده است
سپس سرپرست فرمانداری قدس گفت: شهرستان قدس با ۱۱۴ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۳۲۸ هزار نفر جمعیت در مجاورت کلان شهرهای تهران و کرج و شهریار قرار دارد، هم مرزی این شهرستان با تهران و اندیشه در برخی موارد باعث تداخلات کاری و تجاوز به سرزمین شهرستان قدس از سوی اندیشه و شهرداری تهران است که موجب دوگانگی مدیریتی در برخی نقاط از جمله شهرک دانش و زرنان بالا و پایین و نارضایتی مسئولان و مردم این شهرستان شده است
حسین کاغذلو افزود: در این شهرستان ۵۶ هزار و ۳۱۲ نفر دانش آموز و ۵پنج مرکز آموزش عالی و ۲۸ هزار و ۲۱۲ نفر دانشجو فعالیت می کنند و با توجه به جوان بودن قشر این شهرستان نرخ بیکاری این شهرستان تا پایان سال ۹۳، ۱۱.۸ درصد است که با توجه به وجود بیش از هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در این شهرستان این رقم باید بسیار کمتر از این باشد.
وی ادامه داد: تامین آب شرب، اشتغال، احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی، ساماندهی حاشیه نشینی، تامین پارکینگ، مترو، احداث سایت اداری، تکمیل شبکه فاضلاب، احداث مخازن آب، ترسیع در صدور اسناد مالکیت و... از جمله مطالبات مردم این شهرستان است که امید است در سفر رئیس جمهور به این امور رسیدگی شود.