نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: ایران با شکست آمریکا قهرمان شد

 1. #1
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  ایران با شکست آمریکا قهرمان شد

  تيم ملي کشتي آزاد ايران موفق شد تيم آمريکا را در خاک خودش به زانو درآورد و قهرمان جام جهاني کشتي آزاد شود.

  چهل و سومین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در سالن فوروم شهر لُس آنجلس آغاز شده بود که تیم ملی کشورمان در دیدار نهایی به مصاف آمریکا رفت و در پایان با نتیجه 5 بر 3 مقابل حریف به پیروزی دست یافت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

  آزادکاران کشورمان که در سه دیدار مرحله گروهی نیز به ترتیب با نتایج 8 بر صفر، 7 بر یک و 7 بر یک مقابل بلاروس، ترکیه و آذربایجان به پیروزی دست یافته بودند با کسب عنوان قهرمانی، ششمین قهرمانی ایران در این رقابت ها را رقم زدند. تیم ملی کشورمان در سه دوره قبلی این مسابقات هم، پیاپی قهرمان شده بود.

  برای تیم کشورمان در این دیدار حسن رحیمی، بهنام احسانپور، حسن یزدانی، میثم مصطفی جوکار و کمیل قاسمی به پیروزی دست یافتند. مسعود اسماعیل پور، مرتضی رضایی قلعه و محمدحسین محمدیان مغلوب حریفان شدند.

  ایران این مسابقه را 5 بر 3 از آمریکا برد.

  نتایج انفرادی دیدار ایران - آمریکا:

  ۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی 5 (برنده) - تونی راموس 5

  رحیمی یک کشتی پر افت و خیز با کشتی گیر آماده آمریکایی داشت و هر دو کشتی گیر از هم امتیاز می گرفتند که رحیمی در نهایت به دلیل داشتن امتیازات درشت تر، برنده کشتی شد و یک برد حساس را نصیب ایران کرد.

  61 کیلوگرم: بهنام احسان پور 9 - کلمن اسکات 7

  در شروع کشتی احسانپور در سرپا رقیبش را به پل زد که حریفش هم رو کرد و احسانپور را به پل برد. داوران 4-4 دادند که آمریکایی ها اعتراض کردند و داوران در کمال تعجب امتیاز احسانپور را از او گرفتند و اسکات را 5 بر صفر پیش انداختند.

  در ادامه احسانپور حریف را یک بار خاک کرد و یکبار هم خاک شد تا سه دقیقه اول 7 بر 2 تمام شود.

  در دقیقه چهارم احسانپور از بالا حریفش را به پل زد اما داوران به جای 4 امتیاز، دو امتیاز به او دادند. در ادامه احسانپور یکبار هم حریفش را به بیرون برد و نتیجه 7-5 بسود اسکات شد.

  اما احسانپور قصد تسلیم شدن نداشت و آنقدر حمله کرد تا دوبار حریف را در خاک نشاند و 9 بر 7 کشتی را بسود خود تمام کرد تا داوران هم حریف او نشوند.

  ۶۵ کیلو گرم: مسعود اسماعیل پور 1 - برنت متکالف 3

  مسعود اسماعیل پور نتوانست انتظارات را برآورده کند و در حالیکه در سه دقیقه اول 3 بر یک عقب افتاده بود، سه دقیقه فرصت جبران داشت اما کاری نکرد تا بازنده شود و آمریکا به اولین بردش برسد.

  ۷۰ کیلوگرم: حسن یزدانی 3 - نیکولاس مارابل 1

  یزدانی به درخشش خود در رده بزرگسالان ادامه داد و در یک کشتی حساس و پر تلاطم موفق شد 3 بر یک حریف آمریکایی که برنده جردن باروز نیز بود را مغلوب خود کند. این در حالی بود که داوری کاملا بسود میزبان بود اما یزدانی هم مانند احسانپور اجازه نداد داوران کشتی را از دستش خارج کنند. در دو دقیقه ابتدایی کشتی هم در حالی که یزدانی حمله می کرد داوران به ضرر او پوئن و اخطار دادند اما یزدانی با سه امتیاز، کشتی را بسود خود تمام کرد تا سومین برد به اردوی ایران بیاید.

  ۷۴ کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه 0 - جردن باروز 10

  رضایی در کشتی با جردن باروز تحت تاثیر نام حریفش قرار گرفته بود و در سه دقیقه اول 6 امتیاز از دست داد. باروز در حالی که 4 دقیقه و نیم از کشتی گذشته بود، امتیازاتش را به 10 رساند تا آمریکا به دومین بردش برسد.

  ۸۶ کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار 12 - کلیتون فاستر 2

  جوکار در همان ابتدای کشتی خاک شد اما پس از آن موتورش روشن شد و دوبار با فن درختکن حریف را به پل زد و 8 امتیاز گرفت. جوکار دو بار هم حریف را به بیرون از تشک برد و سه دقیقه اول 10 بر 2 به سود جوکار تمام شد. تنها چند ثانیه از شروع تایم دوم گذشته بود که جوکار یک بار دیگر فاستر را خاک کرد و با برتری 12 بر 2 چهارمین برد ایران را رقم زد تا تیم ملی در آستانه قهرمانی در جام جهانی قرار گیرد.

  ۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان 3 - جیک وارنر 3 (برنده)

  ملی پوش جوان ایران که به یک وزن بالاتر آمده مبارزه جانانه ای داشت و در حالی که تا 4 ثانیه به پایان کشتی 3 بر یک جلو بود، وارنر روی قدرت و تجربه اش برای زیرگیری اقدام کرد و در حالی که محمدیان مقاومت می کرد تا خاک نشود، وارنر او را بارانداز کرد و 3 بر 3 پیروز کشتی شد. محمدیان نمایش خوبی داشت اما اسیر تجربه بالا و قدرت بدنی حریف شد.

  ۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی 3 - زاک ری 1

  در حالی که همه انتظار مبارزه کمیل قاسمی با دلاگنف را داشتند، مربیان آمریکا زاک ری جوان گمنام اما بسیار پر زور خود را مقابل قاسمی قرار دادند. تا دقیقه پنجم یکبار داوران پوئن و اخطار کم کاری به ضرر کمیل دادند و یک بار هم به ضرر کشتی گیر آمریکایی. چون کمیل قاسمی امتیاز آخر را گرفته بود، برنده مسابقه بود به همین خاطر کشتی گیر آمریکایی برای زیرگیری و گرفتن امتیاز اقدام کرد که روی یک زیرگیری از سوی زاک ری، قاسمی در برگشت به پشت حریف رفت و او را در خاک نشاند تا پنجمین پیروزی و قهرمانی ایران در خاک آمریکا رقم بخورد.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 2. #2
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  رسول خادم: کشتیگیران از جان مایه گذاشتند

  رسول خادم میگوید ملیپوشان ایران واقعا از جان مایه گذاشتند تا پرچم ایران را در کشور آمریکا برافراشته کنند.

  رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پس از قهرمانی ایران در جام جهانی لس آنجلس در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: از لحاظ شرایط فنی مسابقات از کیفیت بالاتری نسبت به سه سال قبل برخوردار بود. تیم ما از مجموعه ای از کشتیگیران جوان و با تجربه تشکیل شده بود که البته غلبه با ترکیب جوانتر تیم بود. رقابت با آذربایجان حساسیت بالایی داشت و همچنین مبارزه با آمریکا به دلیل شرایط و فضای سنگین رقابت با این تیم در کشورش بسیار سخت و دشوار شده بود.

  وی ادامه داد: در مسابقه فینال فراز و نشیبهایی در کشتیها به وجود آمد که باعث شد رقابت به بالاترین حساسیت ممکن برسد و فشار زیادی به کادرفنی وارد شود، اما به لطف خدا جوانان این مملکت باز هم افتخار آفرینی کردند. آنها واقعا از جان مایه گذاشتند و با غیرت کشتی گرفتند تا پرچم ایران را در خاک آمریکا بالا ببرند.

  سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پاسخ به این سوال که آیا داوریها در برخی کشتیها یک طرفه و به سود میزبان نبود؟ گفت: با توجه به این که آمریکا میزبان بود تا یک حدی این موضوع طبیعی است، اما داوری در برخی از کشتیها از جمله در 57 و 61 کیلوگرم مرزهای پیشبینی شده را می شکافت و اعمال نفوذ بسیار مشهود بود.

  خادم در پاسخ به این سوال که به نظر میرسید کشتیگیران جوان از برخی با تجربهها که باید بار تیم را بر دوش می کشیدند بهتر عمل کردند، گفت: نمیشود گفت که همه اعضای تیم در شرایط خوبی بودند. برخی از کشتیگیران اشکالات فنی داشتند که مجددا در این مسابقات ظهور پیدا کرد به خصوص در کشتی با آمریکا که حساسیت خیلی بالا رفت و فشار روانی حاکم بر مسابقه بسیار سنگین بود.

  خادم همچنین گفت: من این قهرمانی را به مردم تقدیم میکنم که تنها حمایت کنندگان واقعی ورزش ما هستند و در هر کشوری هم که می رویم تیم ملی را تنها نمیگذارند.

  رییس فدراسیون کشتی در پایان گفت: حرکت جوان ها در این رقابتها برای آینده کشتی کشور بسیار نوید بخش بود و آنها واقعا در این مبارزات سنگین با غیرت و مردانه مبارزه کردند تا پرچم کشورشان را بالا ببرند.
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 3. #3
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  رضایی: به خوبی از حیثیت کشتی ایران دفاع شد

  سخنگوی فدراسیون کشتی با تمجید از عملکرد تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابتهای جام جهانی لسآنجلس ابراز امیدواری کرد که این پیروزها در المپیک 2016 نیز تداوم داشته باشد.

  علیرضا رضایی پس از چهارمین قهرمانی متولی تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابتهای جام جهانی آمریکا، در گفتوگو با ایسنا اظهار کرد: خوشبختانه با کشتی های بسیار خوبی که آزادکاران تیم ملی و مخصوصا جوانان داشتند توانستیم به ششمین قهرمانی در جام جهانی دست یابیم و در فینال آمریکا را با اقتدار شکست دهیم.

  مدیر تیم ملی کشتی آزاد افزود: کشتی های بسیار سنگینی را برگزار کردیم. مخصوصا مقابل تیم آمریکا که برای هر دو تیم بسیار حساس بود و تکلیف قهرمان جهان را مشخص میکرد. در نهایت این دیدار که بسیار نیز نزدیک بود خوشبختانه به سود ایران تمام شد و توانستیم با این قهرمانی دل مردم را بار دیگر شاد کنیم.

  سخنگوی فدراسیون کشتی تصریح کرد: علاوه بر زحمتی که کشتیگیران آزادکاران ایران در این رقابتها کشیدند، درایت کادرفنی نیز در این پیروزی و قهرمانی بسیار تاثیرگذار بود. تیم ملی توانست مقتدرانه تیمهای قدرتمندی همچون ترکیه و آذربایجان را شکست دهد و در فینال نیز آمریکا را در کشور خودشان شکست دهیم که این کار بسیار بزرگی بود.

  مربی تیم ملی کشتی آزاد درباره عملکرد بسیار خوب جوانان آزادکار ایران مانند بهنام احسان پور و حسن یزدانی ، ادامه داد: جوانان ما نشان دادند که میتوانند خودشان را به سطح اول کشتی دنیا برسانند و ما از کار آنها رضایت نسبی داریم، چرا که معتقدیم که پتانسیل آنها بسیار بیشتر از اینها است. مطمئنا در آینده حرفهای بیشتری از این جوانان خواهیم شنید. احسان پور، نوید یک کشتیگیر نخبه جهان را داد و نشان داد که میتواند سالهای گذشته بر بام کشتی دنیا بایستد.

  سخنگوی فدراسیون کشتی درباره گرفتن انتقام سخت از تیم ملی آذربایجان پس از شکست تیم ملی فرنگی در مقابل این کشور گفت: آذربایجان از بهترین تیمهای حاضر در این رقابتها بود و با ترکیب اصلی و با استفاده از قهرمانان جهان و المپیک خود به جام جهانی آمده بود تا مانند کشتی فرنگی به قهرمانی برسد که خوشبختانه کشتیگیران ما با اقتدار آنها را از پیش رو برداشتند.

  وی درباره عملکرد نه چندان خوب رضا یزدانی، کاپیتان تیم ملی کشتی ایران مقابل حریف آذربایجانی، خاطر نشان کرد: با توجه به آسیبدیدگی که او از ناحیه کمر داشت، این عملکرد قابل پیشبینی بود، اما نه تا این حد.

  رضایی با تشکر از استقبال بسیار خوب ایرانیهای مقیم آمریکا از تیم ملی کشتی آزاد گفت: آنها بسیار خوب تیم ملی را تشویق کردند و باعث افزایش انگیزه ملیپوشان شدند. جا دارد از همه آنها تشکر کنم و از مردم خوبمان نیز که در داخل ایران با پیامها و دعاهای خیرشان باعث شدند تیم ملی به موفقیت برسد نیز از طرف فدراسیون کشتی رسما قدردانی میکنم. انشاءالله کشتی ایران در المپیک پیشرو نیز بتواند مانند همیشه پرچمداری کند و با کسب مدالهای درخشان باعث خوشحالی مردم و حفظ آبروی ورزش ایران شود.

  سخنگوی فدراسیون کشتی درباره توقعات از مسئولان پس از این قهرمانی، تصریح کرد: ما به وظیفه خود به خوبی عمل کردیم و امیدوارم که آنها نیز به وظایف خود عمل کنند.

  به گفتهی رضایی تیم ملی کشتی آزاد ایران بامداد چهارشنبه 26 فروردین وارد تهران خواهد شد.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 4. #4
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  تبریک رهبر معظم انقلاب به تیم ملی کشتی آزاد

  در پی قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران در رقابتهای جام جهانی آمریکا، حضرت آیت الله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی از کشتیگیران و مربیان تیم ملی کشتی آزاد تقدیر کردند.

  به گزارش ایسنا، متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  کسب مقام قهرمانی جام جهانی را به کشتیگیران و دست اندرکاران تیم ملی کشتی آزاد کشور عزیزمان ایران تبریک میگویم و از اینکه فرزندانمان توانستند بار دیگر در عرصه بین المللی برای این ملت شریف افتخار آفرینی کنند خدا را شکر میکنم.

  سیّد علی خامنهای

  24 فروردین 1394
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

 5. #5
  کاربر ویژه hamid192 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۱۸
  نوشته ها
  9,840
  سپاس ها
  13
  سپاس شده 84 در 80 پست

  تبریک رییس جمهور به تیم ملی کشتی آزاد

  رییس جمهوری در پیامی با تبریک قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران در رقابتهای جام جهانی آمریکا، تصریح کرد که این قهرمانی بار دیگر شایستگی و برتری ورزشکاران عزیز ایران اسلامی را آشکار ساخت.

  به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، ، متن پیام حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به این شرح است:

  بسمالله الرحمن الرحیم

  قهرمانی غرورانگیز تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات جام جهانی، بار دیگر شایستگی و برتری ورزشکاران عزیز ایران اسلامی را آشکار ساخت.

  این پیروزی مقتدرانه و شادی بخش را به مردم عزیز، کشتیگیران پهلوان و همه دستاندرکاران این ورزش ملی تبریک میگویم و امیدوارم جوانان این مرز و بوم همواره با اقتدار و اخلاق بر سکوهای جهانی جلوهآفرین باشند.

  حسن روحانی

  رییس جمهوری اسلامی ایران
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]� -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] -+- [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]/

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۱ شهریور ۸۹, ۱۶:۴۷
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۷ مرداد ۸۹, ۱۶:۱۰
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۸, ۱۹:۳۵
 4. جويباري: بازيكني درخواست رضايتنامه نكرده است
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۰ آذر ۸۷, ۱۹:۰۳
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۰ مهر ۸۷, ۰۲:۱۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •