به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، «دره زنجفیل» در 16 قسمت 15 دقیقهای با تکنیک 3بعدی و تهیه کنندگی مرکز پویانمایی صبا مراحل تولید، خود را در مدت 11 ماه به اتمام رسیده و هم اکنون در کنداکتور پخش شبکه پویا قرار گرفته است.
در بخشی از خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: در دره وسیعی که میان دو رشته کوه بلند قرار دارد دهکدهای واقع شده است، که به سبب آب و هوای معتدلش، محل زندگی دستهای از حیوانات است. بیشتر اهالی دره به کار کشاورزی مشغول هستند. آنها غلات خود را به زنگار، آفتابپرست ظالمی که حاکم دره است، میدهند و سپس مجبورند به صورت جیرهبندی آرد خود را دریافت کنند. البته مقدار آردی را که اهالی دره، بصورت جیرهبندی دریافت میکنند، بسیار کمتر از چیزی است، که باید باشد.


مجری طرح این پروژه مؤسسه هفتسنگ ماهان رسانه، طراح شخصیت محمد خیراندیش، طراح فضا و متپینت حامد صفارزادگان، سرپرست مدلسازی سروش امانی، سرپرست متحرک سازی مهدی پاکدل، نویسنده هادی محمدیان، تیم مشاوران نویسندگی مصطفی اجودی، محمدامین همدانی، وحید چالاک، علی دادرس، حامد جعفری، ریگ امین حاجعباسعلی، سرپرست رندر و کامپوزیت شهریار حسینی، سرپرست تکسچر و لیاوت جعفر دشتی نژاد و امور اداری و پشتیبانی مهدی طاهریان است.

پخش مجموعه انیمیشن «دره زنجفیل» از فردا ساعت 17:35در شبکه پویا شروع میشود.