سلولیت فقط این طور نیست که زشت و بسیار پراکنده باشد. مبارزه با آن هم بسیار سخت است. آیا ورزش میتواند برای مبارزه با سلولیت به ما کمک کند؟


ورزش همچنان مفید برای مبارزه با سلولیت

بله، ورزش به کم کردن سلولیت کمک میکند... البته در برخی موارد. اما مهم تر از همه چیز، پیشگیری از ایجاد سلولیت است.

در واقع، سلولیت یک شیوۀ ذخیرۀ چربی هاست، این شیوه زمانی فعال میشود که ما بیش از آنچه مصرف میکنیم، کالری دریافت کنیم. بنابراین ورزش کردن باعث میشود که سلولیت کمتری تشکیل شود.

به محض اینکه سلولیت جا خوش کرد، باز هم ورزش میتواند این پدیدۀ زشت و آزاردهنده را کم کند. در واقع، بدترین چیز برای خانم ها این است که پوست شان، پوست پرتقالی شود، اینها نواحیی از بدن هستند که در آنجا چربی ها به شکل لایه های پهن جمع میشوند، مثلاً در کفل ها یا باسن.

ورزش اجازه میدهد که اندام ظریف تر و منظم تر شود.

سلولیت باقی میماند،... اما وضعیت ظاهری بهتر میشود، مشکلات برطرف میگردند و به طور خلاصه همه چیز روبه راه میشود.

برای مبارزه با سلولیت چه ورزشی را انتخاب کنیم؟

اگر آنچه که میخواهید انجام دهید دست یابی به تناسب اندام و بهبود وضعیت ظاهری است، عاقلانه ترین انتخاب برای مقابله با سلولیت عضله سازی خواهد بود.

با این حال باید حرکات مناسب و درستی را انتخاب کنید تا ظریف شوید نه اینکه حجم عضلات تان افزایش یابد.

به طور کلی تمرین های طولانی مدت همراه با استفاده از وزنه های نه چندان سنگین توصیه میشود وگرنه باید به استفبال از "تورم و برجستگی عضلات" بروید.

غیر از برخی گروه های تمرینات عضلانی، تعداد بسیار زیادی از این تمرین ها هستند که به تناسب اندام کمک میکنند. در این میان، به طور خاص میتوان به شنا، دوچرخه سواری و رقص اشاره کرد.

اگر هدف شما از بین بردن چربی هاست، همیشه باید یک فعالیت طولانی مدت را دنبال کنید.

در واقع، بدن ما بعد از 45 دقیقه پس از آغاز ورزش، شروع به سوزاندن چربی ها میکند...

اما اگر میخواهید واقعاً یک فعالیت 100% ضد سلولیت داشته باشید، پاور پلت شاید راه حل بهتری باشد. این روش انجام یک سری تمرینات بر روی یک سکوی لرزان است. حرکات دستگاه به نحو بسیار مفیدی عضلات را تحریک میکند، عضلاتی را که دقیقاً زیر پوست واقع شده اند (و بنابراین به سلولیت بسیار نزدیک است).

در نتیجه تأثیر استفاده از این دستگاه بر روی پوستِ پوست پرتقالی، بیشتر از ورزش های همیشگی است.

اما باید بدانید که ورزش، راه حل معجزه آسایی برای مبارزه با سلولیت نیست!

بنابراین یک فعالیت جسمی که به درستی انتخاب شده باشد، میتواند سهم بسیار مهمی در مبارزه با سلولیت داشته باشد.

با این حال نباید انتظار معجزه داشت...

حضور سلولیت در برخی نواحی بدن قبل از هر چیز به علت عوامل ژنتیکی است... اگر برخی زنان خیلی خوش شانس هستند و چنین چیزی در آنها وجود ندارد، برخی دیگر علی رغم اینکه لاغر هم هستند، از وجود چنین چربی هایی در عذاب اند.

راه حل های مفیدی مانند روش های متفاوت ماساژ با دست یا با دستگاه نیز وجود دارد. با این حال، این روش ها به هیچ وجه موقتی نیستند.

پزشکی زیبایی نیر میتواند به بسیاری از نیازها در رابطه با تناسب اندام و زیباتر شدن بدن به شما کمک کند، اما نمیتواند بر کیفیت پوست تأثیری داشته باشد.

برای زنان لاغری که دلشان میخواهد ظاهر پوست پرتقالی پوست شان بهبود یابد، به آنها روش های طولانی مدت و همراه با ملایمت توصیه نمیشود: آنها بهتر است از ماساژهای منظم، تغذیه ای متعادل و فعالیت های جسمی طولانی بهره ببرند.

خبر خوش این است که این روش یک دستورالعمل بسیار عالی برای حفظ سلامت و همیشه سالم ماندن نیز هست!