به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]؛ فرید کلهر کارگردان «عشق شطرنجی» از پخش این فیلم در شبکه نمایش خانگی خبر داد و اظهار داشت: این فیلم به آسیب شناسی رفتارهای اجتماعی در جامعه می پردازد که ارتباط بین افراد و جامعه را به طور کاملا اجتماعی و جدی مورد واکاوی و ارزیابی قرار داده است. تهیه کننگی این اثر برعهده بابک برجسته است. رحیم نوروزی، حدیث فولادوند، محسن افشانی، شهرام عبدلی از بازیگرانی هستند که در این فیلم بازی کردند و قالب لوکیشن های «عشق شطرنجی» در شمال شهر تهران حوالی مینی سیتی، منطقه «محک» و اطراف شهریار بوده است.


این کارگردان جوان در رابطه با فعالیت های اخیرش گفت: یک فیلمنامه در زمینه دفاع مقدس دارم که به دنبال سرمایهگذار هستم و به احتمال زیاد از در هفته آینده تکلیف ساخت این سناریو مشخص خواهد شد. شخصا خیلی علاقه مند هستم در زمینه دفاع مقدس فیلمی بسازم و همین فیلمنامه به اتفاقات جنگی دفاع مقدس خارج از جبهه و فضای آن می پردازد.


این کارگردان در رابطه با مشکل کمبود منابع مالی در ساخت آثار تلویزیونی بیان کرد: متاسفانه یک کارگردان باید به همه اجزای تشکیل دهنده وشکل گیری یک فیلم از تامین بودجه مالی تا بدیهی ترین کاری که همکاران تدراکاتی انجام می دهند، فکر کند و همین نکته بخشی از ذهن فیلمساز را مخدوش می کند امیدوارم که تصمیمات جدی تری در رابطه با نحوه بودجه و منابع مالی گرفته شود.