تهران - ایرنا - یک کارگاه زیرزمینی ساخت مواد مخدر از نوع شیشه در شهرستان شهریار دچار حادثه انفجار شد و دو سوداگر مرگ مصدوم این حادثه متواری شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از سامانه اطلاع رسانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شهریاردر ساعت 20 شب گذشته وقوع انفجار در منزلی به مرکز فرماندهی آتش نشانی شهرداری شهریار گزارش ش شد که در پی اعلام این خبر ماموران آتش نشانان ایستگاه های 101 مرکزی و 401 شهریار به محل حادثه اعزام شدند.

بر اساس این گزارش ماموران آتش نشانی پس از حضور در محل حادثه دریافتند که حادثه بر اثر فعل و انفعالات مواد شیمیایی ساخت مواد مخدر شیشه در زیرزمین یک باب منزل مسکونی ایجاد شده است.

این حادثه دو نفر مصدوم داشت که از سوی عوامل اورژانس شهرستان شهریار به طور سرپایی درمان شده و پس از درمان از محل حادثه متواری شدند.

بر اساس این گزارش با تلاش آتش نشانان محل مورد نظر ایمن سازی شده و مواد مخدر شیشه بر جا مانده به ماموران نیروی انتظامی این شهرستان تحویل شد.

شیشه یا متامفتامین، ماده ای شیمیایی، مصنوعی و یک محرک اعتیاد آور بسیارقوی با تاثیر شدید بر روی سیستم عصبی است.

این ماده مخدر با نام های کریستال، مت، آیس و یخ نیز شهرت دارد و به شکل دانه های کریستالی شفاف بصورت پودر یا تکه ای به فروش می رسد.

شیشه از ترکیبات آمفتامین یا مت آمفتامین با موادی ارزان قیمت است که به سادگی در آزمایشگاه های غیر قانونی و زیرزمینی با روش های خطرناک تولید می شود.