به گزارش نامه نیوز ، اوایل بهمن امسال مرد سالخورده ای در تماس با پلیس از دستبرد سارق یا سارقان به خانه اش در یکی از محله های شهریار خبر داد. در ادامه تیمی از ماموران با حضور در محل سرقت متوجه به هم ریختگی وسایل خانه پیرمرد شدند.


شاکی در شکایت خود گفت: نیمه های شب با دیدن کابوس از خواب پریدم و چراغ اتاقم را روشن کردم که متوجه به هم ریختگی وسایل شدم. سارق کتم را که حاوی پول، مدارک شناسایی و چندفقره چک بود همراه دو جفت کفش سرقت کرده است.


ماموران سپس به بازرسی از محل حادثه پرداختند که معلوم شد سارق از راه دیوار خانه وارد آنجا شده است. با شروع تحقیقات ماموران متوجه شدند همزمان از خانه های چند شهروند دیگر نیز سرقت شده است و اموال قیمتی ازجمله پول، طلا و مدارک شناسایی صاحبانشان زمانی که در خانه نبودند به سرقت رفته است.


با افزایش شکایت ها روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران جستجو برای یافتن دزد شب رو را آغاز کردند. همزمان با شروع تحقیقات روز های پایانی هفته گذشته مردی با پلیس تماس گرفت و از دستگیری مردی که برای سرقت به خانه اش آمده بود، خبرداد.


کارآگاهان پلیس آگاهی غرب استان تهران با اطلاع از این حادثه برای تحویل گرفتن متهم به محل مورد نظر در یکی از محله های شهریاراعزام شدند. آنها مشاهده کردند مالباخته دست و پای سارق را بسته و در انبار خانه اش زندانی کرده است.


ماموران با تحویل سارق او را همراه مالباخته به پلیس آگاهی منتقل کردند.مالباخته در اظهاراتش به افسر پرونده گفت: نیمه شب با شنیدن صدایی از خواب بیدار شده و متوجه به هم ریختگی وسایل شدم. سراسیمه همسرم و دیگر اعضای خانواده را بیدار کردم. با بررسی خانه پی بردم پول و طلاهای همسرم به سرقت رفته است. به بیرون از آپارتمان آمدم تا همسایه ها را خبر کنم که این بار متوجه صدایی از حیاط خانه شدم، به آرامی به آنجا نزدیک شده و سارق را در حال فرار دیدم. او را با چوبدستی کتک زدم و بعد از بستن دست و پایش وی را در انباری زندانی کردم تا ماموران سر رسیدند.


اعتراف دزد همه کاره


در مرحله بعد تحقیقات متهم که سعید نام داشت بازجویی شد وگفته های مالباخته را تائید کردو گفت: مدتی پیش از زندان آزاد شدم و دزدی هایم را از سر گرفتم بنابراین شبانه وارد خانه های ویلایی می شدم و اموال قیمتی شان از جمله طلا، پول و اثاثیه ها را به سرقت می بردم و حتی به اموال انباری ها هم دستبرد می زدم. در چند مورد از سرقت ها حتی در زمان دزدی صاحب خانه در خانه خواب بود. چند بار هم با پوشش زنانه شبانه وارد چند آرایشگاه زنانه شده و به این مکان ها نیز دستبرد زدم. در سرقت از خانه آخرین مالباخته هنگام فرار از روی دیوار، لنگه کفشم در حیاط خانه جا ماند. نیم ساعت بعد زمانی که برای برداشتن آن بازگشتم، صاحبخانه سر رسید و به دام افتادم.


متهم با صدور قرار قانونی از سوی اسماعیل برجسته، بازپرس شعبه اول دادسرای عموی و انقلاب شهرستان شهریار، روانه بازداشتگاه پلیس شد. تحقیقات برای مشخص شدن دیگر جرایم متهم و کشف اموال سرقتی و دستگیری مالخران ادامه دارد.منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]