خبر شهر – رئیس پلیس پیشگیری ناجا در همایش یک روزه روسای کلانتری ها و فرماندهان انتظامی غرب استان تهران،گفت: پلیس مسئله محور در شناسایی ریشه بروز مشکلات منطقه،جرایم و آسیب های اجتماعی فعال است.
خبر شهر به گزارش پایگاه خبری پلیس،این همایش با حضور رئیس پلیس پیشگیری ناجا، سردار ” مهری”، فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران، سردار “ناصر اصلانی” ،روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات،جانشین و معاون هماهنگ کننده فرماندهی،معاونان و روسای پلیس های تخصصی،فرماندهان انتظامی شهرستان ها،روسا و فرماندهان انتظامی کلانتری ها و پاسگاه ها و فرماندهان پلیس راه شهرستان ها در محل سالن ستاد استان برگزار شد.
سردار”مهری”با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی،شهدای هشت سال دفاع مقدس و ایام دهه فجر،گفت: انقلاب اسلامی زمانی شکل گرفت که دو تفکر غرب و شرق در جهان حاکم بود و دنیا مثل یک کیک برای این دو بلوک نصف شده بود و هیچ کشور مستقلی وجود نداشت ،در برهه زمانی نهضت حضرت امام”ره” بر مبنای مبانی ارزشمند اسلام و مکتب اهل بیت شکل گرفت.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: ولایت فقیه مدل جدیدی برای دنیا بود که با پیروزی انقلاب اسلامی،این روش توسط حضرت امام خمینی”ره” عملی شد و شعار”استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی” بر این انقلاب جاری شد در عصری که جهانیان،دین را افیون توده ها می دانستند نظام اسلامی مسیر جدیدی عرضه کرد.
سردار”مهری”با اشاره به قرار گرفتن در سی و هفتمین سال انقلاب اسلامی گفت:انقلاب اسلامی ایران،معرف نظامی جدید و مکتب اسلام براساس مردم سالاری دینی شد و این نظام بر مبنای مردم سالاری دینی ،ترویج اندیشه ها و افکار اسلامی در همه جهان اثربخش شد به گونه ای که انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را عوض کرد و امروزه مکتب اسلام پاسخگوی نیازهای بشری شده است.
وی با بیان اینکه پلیس جمهوری اسلامی با پلیس دیگر کشورها متفاوت است،گفت:پلیس مسئله محور در شناسایی ریشه بروز مشکلات منطقه،جرایم و آسیب های اجتماعی فعال بوده و نیروی انتظامی می خواهد فرماندهان و مدیران، مسئله محور بوده و پلیس دانش محور بایستی این مسائل را دنبال کرده و با برطرف کردن آنها،سازمان را تقویت کند و فرمانده موفق بایستی دارای تشخیص خوب، تجزیه و تحلیل و ارزیابی مناسب از منطقه باشد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود:نیروی انتظامی بر مدیریت منایع انسانی تاکید کرده و نقش فرمانده و مدیر را بی بدیل می داند و مدیران بایستی دارای صفاتی از قبیل هوشیاری،هوشمندی و برنامه ریزی باشند.
وی با اشاره به اقدامات خوب فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در طرح مکنا گفت:در این استان اقدامات خوبی در طرح مکنا صورت گرفته و با اقداماتی از قبیل خودارزیابی،بازرسی محسوس و نامحسوس و نظارت پلیس های تخصصی می توان این روند را بهبود بخشید.
وی با اشاره به لزوم استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان گفت:با این اقدام پلیس، نتایج طرح مکنا روند خوبی پیدا خواهد کرد و در آینده نزدیک برابر تعامل صورت گرفته با قوه قضاییه به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و تسریع در رسیدگی پرونده های قضائی،سیستم سامانه رخدادهای انتظامی به شبکه های داخلی قوه قضاییه متصل خواهد شد.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]