دیدار دکتر ناجی فرماندار شهرستان شهریار و گروسی نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی با مربیان ورزشی شهر اندیشه خبر شهر به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شهریار، دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان، حسین گروسی نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین در راستای ارج نهادن به امر ورزش و مقام شامخ مربیان ورزش شهر اندیشه، از هوشیار دیندار (سرمربی تیم تکواندو شهرداری اندیشه)، بهروز حضرتی پور (مربی تیم ملی کشتی فرنگی) و فرامرز عزیزی (دارنده مقام سوم آسیا در رشته پرورش اندام)، تجلیل بعمل آوردند. در این دیدار دکتر ناجی گفت: شهرداری ها و دستگاههای مختلف، باید بصورت رقابتی به توسعه ورزش بنگرند و نیز تکلیفی عمل نمایند، در غیر این صورت، آسیبهای اجتماعی به شکل گسترده، جامعه را تهدید می کند.
وی ادامه داد: برخی اوقات تأمین یک باشگاه ورزشی، از مهمترین امورات به شمار می رود و می تواند مکانی شود برای آموزش های دینی، اخلاقی، ورزشی و مذهبی به جوانان و ایجاد فضا برای اتصال مباحث ورزش و دوری از آسیبهای اجتماعی، که این نیز می تواند در سلامت جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.
ایشان در ادامه سخنان خود، اظهار داشت: علاوه بر رسیدن به ورزش قهرمانی، به ورزش همگانی باید توجه ویژه داشت، چون غفلت از ورزش همگانی، موجب عدم گسترش فرهنگ ورزش در جامعه می شود.
همچنین فرماندار بیان نمود:: باید به تمامی ابعاد ورزش توجه داشت؛ دستگاههای ورزشی همانند اداره ورزش و جوانان و شورای ورزش شهرستان شرایطی را مهیا نمایند تا با ارائه راهکارهای مناسب برای احداث واحدهای ورزشی و توسعه ورزش، قدم مناسبی برداشته شود.
وی افزود: ورزش محلات از طریق واحدهای کوچک، از جمله راهکارهای مناسب می باشد که می تواند جوانان و نوجوانان را سرگرم نموده و به امر ورزش وا دارد. راه اندازی خانه های کشتی، تکواندو و والیبال، نیز می تواند جوانان را به ورزش حرفه ای تشویق نموده و در نهایت قهرمان پروری صورت پذیرد. باید این پیوند و این چرخه، بخوبی انجام پذیرد و شهرداریها با اهتمام ویژه به ورزش بصورت کانالیزه و حساب شده تر عمل نمایند.
با در اختیار گذاشتن زمین به مجموعه ای از ورزشکاران شهرستان در قالب تعاونی و یا مشارکتی با برنامه ای مناسب و هدفمند می توان منافع اقتصادی را برای این ورزشکاران تأمین نمود و این کار، هم تأثیرات شهرستانی دارد و هم این نوید را می دهد که کمک نماید به توسعه و گسترش ورزش.
سعید ناجی در پایان سخنان خود ضمن تشکر از توجه مسئولین شهر اندیشه و شهرستان شهریار به امر ورزش، اظهار داشت: خوشبختانه نماینده محترم شهرستان شهریار در مجلس شورای اسلامی، توجه ویژه ای به امر ورزش داشته و ظرفیت مناسبی را در این راستا، ایجاد نموده اند و با توجه به اینکه ما ظرفیتهای انسانی خوبی که داریم، باید بتوانیم از این ظرفیت، به خوبی استفاده نماییم.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]