خبر شهر -اعضای باند پنج نفره سارقان حرفه ای که با طعمه قرار دادن زن جوانی،از چهار شهروند شهریاری اخاذی کرده واموالشان را به سرقت برده بودند توسط پلیس آگاهی غرب استان تهران دستگیر شدند.
خبر شهر به گزارش پایگاه خبری پلیس،سرهنگ”منصور خدادادی” گفت:یکم بهمن ماه مرد جوانی به کلانتری ۱۸ باغستان مراجعه و عنوان کرد روز جمعه ۲۶ دی ماه در طول مسیر ترددش زنی را به عنوان مسافر سوار خودروی خود می کند که پس از طی مسافتی،زن مسافر به وی پیشنهاد دوستی می دهد و از شاکی می خواهد تلفن همراهش را در اختیارش گذاشته تا با کسی تماس بگیرد.
رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران در ادامه گفت:زن مسافر با استفاده از تلفن شاکی با خط همدستش تماس گرفته و تلفن شاکی را به او بر می گرداند و از فردای آن روز زن مسافر با طراحی نقشه دوستی با شاکی ،وی را به یکی از محلات شهرستان شهریار می کشاند و با همدستی همدستانش، شاکی را در خانه ای محبوس کرده و به زور به وی هروئین و موادمخدر می خورانند و پس از سرقت اموال و خودرواش، وی را با حالت بی هوشی در شهریار رها می کنند.
این مقام انتظامی گفت:با وصول پرونده به پلیس آگاهی غرب استان تهران،موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت که پس از تحقیقات اولیه و با توجه به هوشیاری شاکی،محل جرم در خادم آباد شهریار مورد شناسایی قرار گرفت و اکیپی از ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از منزل یکی از سارقان سابقه دار در باغستان،دو عدد کارت عابر بانک،برگه دانشجویی و ضبط و باند کشف کرده و موفق به دستگیری فردی به نام “م-غ” ۲۶ ساله دستگیر شدند.
سرهنگ خدادادی گفت:پس از تحقیقات پلیس از متهم دستگیر شده مشخص شد، وی با همدستی زنی به نام” شیرین”و چند نفر دیگر از همدستانش با طعمه قراردادن این زن در سر راه قربانیان و سوار شدن بر خودروهای مدل بالا و ایجاد رابطه دوستی و کشاندن آنها به خیابان های شهریار و حومه با همدستی چند نفر دیگر وی را در منزلی حبس کرده و به زور موادمخدر به وی خورانده و در اطراف شهریار رها می کردند.
خدادادی گفت:با اعترافات متهم،دستگیری سایر متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت و در دو عملیات جداگانه،”شیرین”به همراه همدستش وحید و دو سارق دیگر دستگیر و برای بازجویی به پلیس آگاهی انتقال داده شد.
سرهنگ خدادادی گفت:در بررسی سوابق سارقان مشخص شد آنها قبلا به اتهام آدم ربایی،قاچاق موادمخدر و نگهداری سلاح غیرمجاز چندین بار توسط پلیس دستگیر و روانه زندان شده بودند و در آخرین اعترافاتشان به چهار فقره سرقت بدین شیوه اعتراف کردند.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]