راهزنان جادهاي که با تهديد چاقو محمولههاي آهن را به سرقت ميبردند،توسط پليس آگاهي تهران شناسايي و دستگير شدند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، ساعت 2 و 12 دقيقه بامداد روز بيستم بهمن ماه، ماموران کلانتري حسن آباد از طريق تماس شهروندان با مرکز فوريت هاي پليسي تهران بزرگ از يک مورد سرقت در آدرس جاده قديم قم مطلع شدند.
سريعا تيمي از ماموران به محل اعزام شدند که در بررسي هاي پليسي فردي به هويت “حسن” به واحد گشت مراجعه و اعلام داشت: حدود ساعت 22 و 30 دقيقه در حال حمل بار ميلگرد با تريلي در بزرگراه امام علي (ع) بودم که سرنشينان يک دستگاه خودرو پژو مرا مجبور به توقف کردند و پس از حمله ور شدن با تهديد چاقو، دست و پا و چشم مرا بستند و با سرقت خودرو ام با بار 22 تن ميلگرد، مرا در اين مکان رها کرده و سپس متواري شدند. در ادامه ماموران پس از اطمينان از صحت گفته هاي متهم، سريعا موضوع را مورد بررسي قرار دادند و پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه نهم پليس آگاهي تهران قرار گرفت و تيمي از عوامل پليس آگاهي رسيدگي به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
در ادامه به دليل اهميت موضوع اکيپي متشکل از کارآگاهان به صورت تمام وقت به بررسي زواياي پنهان پرونده پرداختند و پس از انجام اقدامامت اطلاعاتي و عملياتي نهايتا در ساعت 12 ظهر، 23 بهمن ماه رد محموله 22 تني سرقت شده را در گاراژي در محدوده شهريار به دست آوردند. کارآگاهان پليس با اخذ نيابت قضايي به شهريار اعزام و پس از حضور در محل مورد نظر و محاصره کامل گاراژ وارد عمل شده و توانستند 6 نفر را در رده سني 20 تا 30 سال دستگير و به پايگاه نهم پليس آگاهي تهران منتقل کنند.
همچنين ماموران در بررسي از گاراژ حدود 26 تن آهن آلات سرقت شده نيز کشف و ضبط کردند. سرهنگ خليل شهبازي سرکلانتر نهم پليس پايتخت، درباره اين خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: تحقيقات از متهمان آغاز شده و ماموران در تلاش هستند تا ساير همدستان اين راهزنان جادهاي را شناسايي و دستگير کنند.