حجتالاسلام انصاریان، سخنران مراسم محوری گرامیداشت دهه فجر در شهریار از انقلاب اسلامی بهعنوان منشاء بیداری اسلامی در منطقه یاد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجتالاسلام انصاریان، سخنران مراسم محوری گرامیداشت دهه فجر در شهریار در جمع مسئولین هیئات مذهبی محوری، مداحان و مبلغین این شهرستان از انقلاب اسلامی بهعنوان منشاء بیداری اسلامی در منطقه یاد کرد.
در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر برگزار شده بود، حجتالاسلام انصاریان، نماینده ولی فقیه در سپاه شهریار در رابطه با نقس انقلاب اسلامی در بیداری اسلامی کشورهای منطقه سخنرانی کرد و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد که هم در ساختار و هم در کارکرد نظام بینالملل، تغییر و تحولات اساسی رخ دهد. در ساختار نظام بینالملل با توجه به حاکم بودن نظام دوقطبی در آن زمان، ایجاد جبههای جدید که متکی به غرب وشرق نبود، سبب خیزش دوباره جنبش عدم تعهد و ملتهای مستقل شد، تا جایی که آنها توانستند در عرصه روابط بینالملل نقشآفرین شوند.
وی همچنین افزود: بعد از ارتحال حضرت امام، حضرت آیت‏ الله خامنه‏ ای در نظام جمهوری اسلامی ایران با بر افراشته نگهداشتن پرچم وحدت بین مسلمانان و تقریب مذاهب اسلامی تداوم بخش راه امام شده، و در مقاطع گوناگون با اعلام مواضع و رهنمودهای خویش بر تحقق وحدت اسلامی و آگاهی از خطرها و توطئه ‏های استکبار جهانی تأکید فرموده است.
در انتهای این مراسم نیز، ناظمیان از شعرای آئینی این شهرستان، اشعاری را در وصف حضرت امام خمینی(ره) قرائت کرد.
گفتنی است این مراسم صبح روز پنج شنبه ۱۶ بهمن ماه در حسینیه سیدالشهداء(ع) شهریار برگزار شد.
[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]