نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: شـادي

 1. #1
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست

  شـادي

  آنقدر در برنامه روزانه خود غرق نشوید که از زیباییهاي دنیای اطراف غافل شوید...
  به نظر شما شادى خريدنى است؟ ولى باور كنيد محققان اينطور مىگويند! خب، بياييد با هم به چند سئوال جواب دهيم تا شايد موضوع روشنتر شود.اگر قرار باشد بين يك تىشرت قشنگ و دو بليت يك كنسرت موسيقى، يكى را انتخاب كنيد، كدام را انتخاب مىكنيد؟ اگر قرار باشد همه پولى را كه براى خريدن يك انگشتر پسانداز كردهايد با لبخند دوستتان عوض كنيد، كدام را ترجيح مىدهيد؟ اگر قرار باشد يك بستنى بخوريد و عصر را با دوستانتان بگذرانيد، يا يك جفت كفشى كه چشمتان را گرفته بخريد، چه مىكنيد؟ شهربازى رفتن را ترجيح مىدهيد يا خريدن يك ظرف لوكس چينى را؟ اگر كنسرت رفتن را به خريدن تىشرت، عصر را با دوستان گذراندن و شهربازى و شادكردن دل ديگران را به جاى خريدن لباس و خرت و پرتهاى ديگر ترجيح مىدهيد، به اين معناست كه شما خريداران پروپا قرص شادى هستيد و تجربههاى شادىآور براى شما ارزش بيشترى از زرق و برقهاى مادى دارند. (در يك كلام شما فهميدهتريد!) محققان ثابت كردهاند كه تجربيات شادىبخش در مقايسه با خريد چيزهاى مادى تاثير بسيار عميقترى بر سلامت جسم و روان افراد دارد و نيز مىتواند محكى باشد براى تعيين رضايت آنان از زندگى و ميزان حقيقى بودنش.

  چند روش برای ایجاد نشاط در زندگی

  شادي و نشاط را در طبيعت پيدا كنيد
  آنقدر در برنامه روزانه خود غرق نشوید که از زیباییهاي دنیای اطراف غافل شوید. هر چیزی که دارای استعداد بالقوه باشد میتواند برای شما شادیآور باشد این نکته را سرلوحه زندگی خود و فرزندانتان قرار دهید.

  به دنبال عوامل اصلي ايجاد شادي و نشاط باشيد
  منتظر نباشید شادی به دنبال شما بیاید بلکه شما به دنبال انجام کارهایی باشید که به زندگیتان نشاط، هدف و معنا بدهد. خوب است که به فکر نوشتن یک برنامه زندگی برای خود باشید. برنامهاي که در آن نکاتی درج شده که رعایت آنها انگیزه شادی و نشاط را در شما زنده میکند. مواردی از این قبیل: عشق ورزیدن، بالا بردن سطح سلامتی و نشاط بچهها، تحکیم روابط دوستانه، بودن فردی مجرب و قابل اعتماد، تکیهگاهی مطمئن برای افراد کمتجربه و ناآزموده و بدین ترتیب داشتن زندگی پرمحتوا.

  به هشدارهاي دروني شاديبخش توجه كنيد
  شادترين مردم كساني هستند كه راه خود را در زندگی پیدا کردهند و راهکارهای لازم را برای رسیدن به هدفشان و کسب شرایط بهتر چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی به دست آوردهند. به عنوان مثال اگر از موقعیت شغلی خود و درآمدتان راضی نیستید طوری که روحیه و انگیزه کار را از دست دادهايد این پایان راه نیست بلکه با یک راهکار کوچک، میتوانید خود را از نظر روحی تقویت کرده و در خود انگیزه ایجاد کنید.

  شادي را خلق كنيد
  انجام کارهای خارج از منزل، تنظیم مخارج خانواده و یا حتی پرداخت صورتحسابهاي منزل از جمله کارهایی هستند که به شما کمک میکنند تا قابلیتهاي خود را پیدا کنید و به حس خودباوری برسید و از این حس لذت ببرید. بدین ترتیب شما میتوانید بازتاب این اعمال را در چهره راضی خانواده پیدا کرده و ببینید.

  شاديمان را تقسيم كنيم
  با تقسیم شادیهایمان با دیگران میتوانیم آن را شدت ببخشیم. فرمول ساده دیگری که من آن را در زندگی دنبال میکنم این است که همیشه سعی میکنم شخص مقابلم را خوشحال کنم. امتحان کنید خواهید دید که چه احساس خوبی به شما دست خواهد داد.
  از فرط شادي به هوا بپريد
  شما در حالت عادی و به طور معمول به بالا و پایین نمیپرید (گرچه اگر احساس میکنید انجام این کار اشکالی ندارد و شما را راضی میکند چرا که نه؟) این حالت زمانی رخ میدهد که شما از موضوعی که باعث نگرانی و ناراحتی شما بوده رضایت و خشنودی کسب کرده باشید. اگر شما فرد پرذوق و شوقی باشید افرادی هم که با شما در تماسند تمایل پیدا میکنند تا در این شادی شریک شوند یعنی از شما انرژی مثبت بگیرند.

  پيش به سوي پيروزي
  گاهی اوقات مسيري که شما در آن قدم گذاشتهايد مایوسکننده است و دیگر فرق نمیکند که چقدر حرکتتان کند است یا نگاهتان سرد است. در واقع، افق دید شما کور شده است، دیگر وقت آن رسیده که روش جدیدی را در زندگی در پیش بگیرید؛ برای دستیابی به این روش نیاز به برداشتن گامی بزرگ نیست بلکه با یک قدم کوچک به اندازه قدم یک کودک میتوان این تحول را ایجاد کرد. باید در پی دستیابی به یک برنامه ترغیبکننده و جدید در کارتان باشید از مسیرهای مختلف به منزل بروید، با همسایههاي جدید آشنا شوید. زبان جدید یاد بگیرید. با کسی دوست شوید که فکرش با شما متفاوت است. راهها محدود نیستند اگر بخواهید میتوانید از مسیرهای دیگری نیز وارد شوید.

 2. #2
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  ويژگي افراد شاد
  اشخاص شاد با زندگي همراهي ميکنند!
  هر کسي در زندگي تقديري دارد و اين به عهده خودش است که با قسمت خود بجنگد يا با آن همکاري کند اما آيا اين حرف به اين معني است که با قسمت خود بجنگد يا با آن همکاري کند. اما آيا اين حرف به اين معني است که فرد بايد دراز بکشد و بگذارد زندگي روند خود را طي کند؟ مسلما نه! در عوض ميتواند روشي در پيش گيرد که به بهترين وجه ممکن با مسائل مواجه شود و حداکثر تلاش خود را در اين زمينه نشان دهد در آن صورت متوجه راههاي جديدي ميشود و با کشف آنها انرژي تازهاي کسب ميکند. آيا شما ترجيح نميدهيد به جاي جنگ با زندگي کنار بياييد؟

  اشخاص شاد فقط مثبت نميانديشند بلکه مثبت عمل ميکنند
  مثبتانديشي مسلما جاي خود را دارد. براي شاد بودن بايد افکار خود را عوض کنيد اما منتظر از راه رسيدن احساسات نباشيد. اشخاص داراي قدرت کنترل مستقيم بر چگونه عمل کردن و چگونه انديشيدن خود هستند. اگر ميخواهيد شخص شادتري باشيد، شادمانهتر عمل کنيد. اگر ميخواهيد مهربانتر و با عاطفهترعمل کنيد و اگر ميخواهيد منش دوستانهتري داشته باشيد دوستانهتر عمل کنيد. احساسات پس از عمل کردن از راه ميرسند.

  اشخاص شاد آن چه را که احتياج دارند طلب ميکنند
  همان طور که نعمتها معمولا از آسمان به زمين نميافتند، از شکايت کردن نيز چيزي عايد اشخاص نميشود. اگر به ضربالمثل هر چه بکاريد همان را درو ميکنيد اعتقاد داريد پس به جاي شکايت کردن به دنبال خواستههاي خود برويد. اين انتخاب شماست. ميتوانيد به همين رويه ادامه بدهيد، ديگران را متهم کنيد و همچنان چيزي عايدتان نشود يا ميتوانيد خيلي راحت آن چه را که ميخواهيد طلب کنيد.

  اشخاص شاد مشتاق تغيير هستند
  ثابت ماندن و تغيير نکردن مخالف همه قوانين طبيعت است. اگر تلاش کنيد که زندگي ثابتي داشته باشيد، در اين صورت هميشه ناراحت خواهيد بود. اگر اجازه بدهيد ترس از تغيير کردن شما را متوقف سازد، يعني با محروم شدن از خواستههاي خود موافق هستيد. شما ميتوانيد بر اين باور باشيد که تغيير باعث آزار اشخاص ميشود و در مقابل آن مقاومت به خرج دهيد. يا درعوض ميتوانيد تغييرات را با آغوش باز پذيرا باشيد و معتقد باشيد که وجود آنها به شما کمک خواهند کرد. همه اينها بستگي به اين موضوع دارد که تصميم بگيريد کدام عقيده را باور کنيد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •