نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: تبديل بازار شهريار به کانون گردشگري کشور

 1. #1
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست

  تبديل بازار شهريار به کانون گردشگري کشور

  رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: بازار ایرانی و اسلامی یکی از آثار معماری ایرانی و اسلامی است که به کانون گردشگری کشور تبدیل خواهد شد.
  سلطانی فر امروز در بازدید از بازار بزرگ ایرانی – اسلامی اندیشه شهریار گفت: مشارکت گسترده بخش خصوصی در ساخت و بهره برداری از این مرکز بسیار اززشمند است و این مکان شرایط تبدیل شدن به مقصد گردشگری تورهای داخلی و خارجی را دارد.
  وی با اشاره به اینکه اصول و ضوابط معماری ایرانی و اسلامی بخوبی در این بازار نمایان است ، افزود: این مکان بهترین مرکز تحقیقاتی در خصوص معماری ایرانی و اسلامی برای دانشجویان و محققان کشور در این رشته است.
  رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت الگو گیری ازمیدان نقش جهان اصفهان که مهمترین بنای معرفی هویت فرهنگی و دینی اسلامی است در این مجموعه استقبال تورهای داخلی و خارچی را به همراه خواهد داشت.
  وی افزود: اختصاص بخش عمده ای از واحد های تجاری بازار بزرگ ایرانی و اسلامی به هنرمندان صنایع دستی و تولید آثار دستی در این بازار در افزایش جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موثر است .
  بازار بزرگ ایرانی و اسلامی در زمینی به وسعت50 هزار متر مربع احداث شده که شامل انواع واحد های تجاری ، فرهنگی ، مذهبی ؛ هشت دری و تالار های تاریخی است که تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد

 2. #2
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست

  درآمد 200 هزار میلیارد ریالی ایران از گردشگری در سال 92

  درآمد 200 هزار میلیارد ریالی ایران از گردشگری در سال 92
  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ضرورت جذب گردشگر گفت: ایران در سال 92 بیش از 200 هزار میلیارد ریال از جذب گردشگران خارجی درآمد کسب کرده است.
  به گزارش [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] از شهریار، بعد از ظهر امروز مسعود سلطانیفر در جریان بازدید از بازار بزرگ ایرانی اسلامی شهر اندیشه که نخستین بازار تجاری با معماری اسلامی در کشور محسوب میشود، با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به تواناییها و قابلیتهای این بنا اظهار کرد: ما میتوانیم با بهرهگیری هرچه بهتر از این فضا آثار و صنایع دستی هنرمندان کشورمان را به معرض دید عموم بگذاریم.
  وی ادامه داد: مطابق برنامهها و صحبتهای انجام شده به محض افتتاح این بنای باشکوه که نمونه آن در هیچ یک از استانهای کشورمان قابل یافت و مشاهده نیست تورهای گردشگری مختلفی را به این محل اعزام خواهیم کرد.
  سلطانیفر با تاکید بر توفیقات اخیر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان در بازگرداندن آثار تاریخی کشورمان به ایران خاطرنشان کرد: موفق شدیم در یک سال گذشته با تلاشهای پیگیرانه و مستمر این سازمان و معاونت امور بینالملل و حقوقی ریاست جمهوری بیش از 300 اثر تاریخی کشورمان را به میهن بازگردانیم.
  وی افزود: برای آینده نیز برنامههای ویژهای همچون بازگرداندن برخی الواح تاریخی که در سال 1313 هجری شمسی از کشور برای مدت سه سال خارج شده و به موسسه شهرشناسی دانشگاه شیکاگو ارسال شدهاند اما تاکنون به کشور بازگردانده نشدهاند را داریم که به زودی خبرهای خوشی به مردم خواهیم داد.
  معاون رئیس جمهور ادامه داد: برنامههای ویژهای نیز برای بازگرداندن بیش از 30 هزار الواح باروی شمالی تخت جمشید که سالهاست از کشور خارج شدهاند و در طول این سالها تعدادی از آنها توسط دولتهای مختلف بازگردانده شدهاند را داریم تا بتوانیم آنها را نیز به کشور بازگردانیم.
  سلطانی فر با اشاره به جلسات دادگاهی که برای بازگرداندن این الواح در محاکم بینالمللی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: پیگیریها به طور مستمر در حال انجام است و کارهای حقوقی بسیار سنگینی صورت گرفته که نتیجه آن احکام مثبتی به سود ایران بوده است و در مرحله استیناف قرار دارد، امیدواریم این مرحله را نیز به سلامت بگذرانیم.
  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به لزومات جذب هرچه بیشتر گردشگر خارجی به کشور و زیرساختهای مورد نیاز برای تحقق این مهم اظهار کرد: گردشگری در مجموع نیاز به هماهنگی بین 27 دستگاه اجرایی و همگرایی بین آنها دارد که باتوجه به اهتمام ویژه رئیس جمهور این امر در حال تحقق است.
  وی افزود : اما متاسفانه با توجه به شرایط کشورمان باید بگوییم که میان ظرفیتهای صنعت گردشگری ایران و وضعیت داشتههای امکاناتی کشورمان فاصله بسیار زیاد است که امیدواریم بتوانیم این فاصله را کمتر و کمرنگتر کنیم.
  سلطانیفر با اشاره به سند چشمانداز توسعه و پیشبینیها این سند برای صنعت گردشگری گفت: در این سند برای سال 1404 حدود 20 میلیون گردشگر پیشبینی شده است که در حال حاضر این رقم حدود 5 میلیون نفر است که امیدواریم بتوانیم با برنامههای خود این مهم را تحقق بخشیم.
  وی ادامه داد: اما امروز تهران پرواز مستقیم به بسیاری از پایتختهای جهان ندارد و باید بگوییم که تحریمهای ظالمانه و ناجوانمردانه دشمنان 40 درصد ناوگان هوایی ایران را زمینگیر کرده است و خطوط ریلی نیز باید توسعه بیشتری بیابند.
  معاون رئیس جمهور در خاتمه با اشاره به درآمدهای سال گذشته ایران از صنعت گردشگری اظهار کرد: در سال گذشته ایران حدود 200 هزار میلیارد ریال درآمد از صنعت گردشگری که نتیجه ورود 7/4 میلیون نفر گردشگر به کشور بوده را کسب کرده است که امیدواریم بتوانیم این رقم را به طور قابل توجهی افزایش بخشیم

 3. #3
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست

  پيگيري براي بازگرداندن لوح هاي باستاني تپه چغاميش دزفول

  الواح و مهرهای باستانی تپه چغامیش دزفول تا چهار ماه آینده به کشور بازگردانده می شوند .
  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه بازدید از بازار ایرانی – اسلامی اندیشه شهریار گفت : پس از تلاش های موفقیت آمیز این سازمان به همراه معاونت حقوقی رئیس جمهور در استرداد 349 قلم آثار باستانی منطقه ساوجبلاغ، آثار باستانی تپه چغامیش دزفول از موسسه مطالعات شرق شناسی آمریکا تا چهار ماه آینده به ایران باز می گردد.
  آقای سلطانیفر افزود : این مهرها و الواح باستانی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشف شد و بیش از سی سال است که در اختیار موسسه مطالعاتی شرق شناسی شیکاگو آمریکا قرار دارد که با شکایت در دادگاههای بین المللی و صدور احکام مناسب در این زمینه بزودی به ایران بازگردانده می شوند .

 4. #4
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست

  معاون رئيس جمهور از بازار ايراني-اسلامي انديشه بازديد کرد.

  به گزارش روابط عمومي شرکت عمران شهر جديد انديشه در اين بازديد، سلطاني فر به همراه نريمان معاون وزير راه و شهرسازي، غراوي عضو هيئت مديره شرکت عمران شهرهاي جديد، مهندس آئيني مديرعامل شرکت عمران شهرجديد انديشه ، ناجي فرماندار انديشه، مروج امام جمعه انديشه، گروسي نماينده مردم شهريار، ملارد و شهر قدس، نماينده استانداري تهران، مديرکل ميراث فرهنگي و همچنين چند تن از مسئولان محلي در شهر جديد انديشه حضور يافت و اظهار کرد: بازار ايراني-اسلامي انديشه، پس از ميدان نقش جهان اصفهان، دومين نمونه برجسته در سطح کشور محسوب ميشود که در جذب گردشگران ايراني و خارجي قابليت بسياري دارد.
  وي همچنين افزود: اين مجموعه علاوه بر تجاري بودن، به عنوان يک منطقه گردشگري در غرب شهر تهران ميتواند جذابيت زيادي براي گردشگران ايراني و خارجي داشته باشد و بخشي از آن به ارائه صنايع دستي ايراني اختصاص يابد.نريمان طي اين بازديد، درخصوص بازار ايراني-اسلامي شهر جديد انديشه گفت: اين پروژه که الهام گرفته از نقش جهان اصفهان است، در ايام الله دهه فجر امسال به بهره برداري ميرسد و شروع به کار خواهد کرد.مديرعامل شرکت عمران شهرهاي جديد در ادامه از روند پيشرفت فيزيکي پروژههاي مسکن مهر شهر جديد انديشه گفت و تصريح کرد: پروژههاي مسکن مهر انديشه طبق برنامه زمان بندي شده در سال 1394 به اتمام خواهد رسيد و بخشي از واحدها اواخر سال جاري به متقاضياني که آوردههاي خود را به طور کامل پرداخت کرده اند، تحويل داده ميشود.نريمان همچنين تأکيد کرد: بناي فاخر بازار ايراني-اسلامي به مسکن مهر شهر جديد انديشه ارزش افزوده قابل توجهي داده و با مرتفع شدن مشکلات اندکي که در اين شهر وجود دارد، واگذاري ها در سريع ترين زمان ممکن صورت خواهد گرفت.

 5. #5
  مدیر انجمن SHAHRIAR-NOVIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۷-۰۲-۱۲
  نوشته ها
  2,316
  سپاس ها
  5
  سپاس شده 12 در 10 پست

  بازدید نایب رییس مجلس از بزرگترین بازار ایرانی اسلامی

  به گزارش خبر شهر ( محسن هنری ) ،محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر که در مصلی شهر اندیشه برگزار شد شرکت کرد.‎
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •