مجید کلهر به تسنیم خبر داد اتمام بازسازی موزه سردار شهید یدالله کلهر و یادمان شهدای باباسلمان شهریار

خبرگزاری تسنیم: فرزند شهید حاج حسینعلی کلهر از اتمام بازسازی و مرمت ساختمان منزل شهیدان کلهر خبر داد که برای موزه آثار به جامانده از شهید حاج یدالله کلهر قائم مقام لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع) و دیگر همرزمانش اختصاص داده شده است.


مجید کلهر، فرزند شهید حاج حسینعلی کلهر در گفتوگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم از اتمام بازسازی و مرمت ساختمان منزل شهید کلهر خبر داد و گفت: محل زندگی شهید کلهر قائم مقام لشکر10 سیدالشهدا(ع) و دیگر شهیدان این خانواده (بیت الشهدا) سال گذشته به منظور ایجاد موزه و یادمان شهدای منطقه باباسلمان واقع در شهریار به این امر اختصاص یافت و بدین منظور به مرمت و بازسازیهایی نیاز داشت، اکنون مرمت این مکان پایان یافته است.
وی ادامه داد: این اقدام که در قالب یک حرکت خودجوش و مردمی به همت خانواده شهدای کلهر آغاز شده، اکنون مرحله بازسازی را به پایان رسانیده و در مرحله جمع آوری آثار مربوط به شهدا و چینش این موزه به سر میبرد. کلهر در ادامه سخنانش تصریح کرد: این ساختمان که «بیت الشهدا» نام گرفته و ترمیم شده است دو بخش را شامل میشود؛ بخش اصلی موزه آثار به جامانده از شهدا و بخش دیگر حسینیه هیئت «محبین الشهدا» است که در جنب موزه قرار دارد. هر هفته روزهای دوشنبه در این مکان زیارت عاشورا قرائت میشود. سال گذشته به منظور حفظ آثار باقی مانده از شهید حاج یدالله کلهر قائم مقام لشکر 10سیدالشهدا و سایر شهدای والامقام این خانواده یعنی شهیدان حاج حسینعلی کلهر، محمدرضا کلهر (عموزادههای حاج یدالله کلهر)، حاج نادعلی رستمی (پسرعمه حاج یدالله کلهر) و طلبه شهید علیرضا کلهر (برادر همسر حاج یدالله کلهر)، منزل این شهدا که محل زندگی از تولد تا شهادت ایشان را شامل میشود واقع در شهرک باباسلمان واقع در شهر باغستان از توابع شهرستان شهریار برای موزه، حسینیه و یادمان دفاع مقدس این منطقه اختصاص داده شد. این محل به مساحت 260 متر مربع به صورت اهدایی و ارزشی توسط اقوام نزدیک شهید کلهر خریداری و وقف شهید کلهر و همرزمان او شد تا علاوه بر آثار و زندگی شهدای خانواده کلهر و شهدای دیگر این منطقه نیز با ارائه آثار و مکتوبات به مردم معرفی شوند.