نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: کنترل شوهرتان را در دست بگيريد

 1. #1
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست

  کنترل شوهرتان را در دست بگيريد

  کنترل شوهرتان را در دست بگيريد


  مجله ایده ال


  هر زنی دوست دارد به بهترین نحو زندگی زناشوییاش را مدیریت کند تا بتواند زندگی خوبی برای خود و همسرش مهیا کند؛ اما مدیریت یک زندگی به این راحتیها نیست؛ به خصوص اینکه اول از همه باید مرد زندگي را گونهای اداره کرد و به او جهت داد که هم در راه زندگی همراه باشد و هم احساس نکند در زندگی هیچ حقی ندارد و همسرش تمام امور را به دست گرفته است ؛ همینها هم هستند که اداره زندگی را سخت میکنند تا جایی که میتوان گفت خیلی مشکلتر از اداره یک شرکت بزرگ است؛ زنی توانمند است که نه تنها خودش احساس خوشبختی کند بلکه همسرش هم از زندگی رضایت داشته باشد.

 2. #2
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  بهره​برداري از فاصله

  دکتر جان گری، نویسنده کتاب مردان مریخی زنان ونوسی میگوید: مردها مانند کش هستند؛ زمانی که عقبنشینی میکنند قبل از اینکه مثل فنری برگردند تا اندازهای میتوانند کش بیایند؛ مثال کش، استعاره کاملی برای درک چرخه نزدیکی و صمیمیت مرد است که شامل نزدیک شدن، عقبنشینی و دوباره صمیمیشدن است. در واقع میل عقبنشینی در مردها غریزی است و نمیتوان آن را یک تصمیم یا انتخاب دانست، حتی میتوان گفت زمانی که مردی همسر زنی است هر از گاهی نیاز دارد که عقبنشینی کند تا بتواند دوباره صمیمی شود. وقتی شوهرتان مدتی خود را از شما دور میکند سعی نکنید خودتان را به او بچسبانید چرا که مرد شما برای به کمال رساندن استقلال یا خودمختاری خود عقبنشینی میکند ولی نگران نباشید وقتی کاملا به عقب کشیده شود بلافاصله مانند فنر نزد شما باز میگردد.یادتان نرود که اگر مردی فرصت عقبنشینی پیدا نکند فرصت نخواهد یافت که قویا آرزوی نزدیک شدن به شما در او تقویت شود.

 3. #3
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  حرف کشيدن از کسي که حرف نمي​زند

  به نظر خیلی از زنها، مردها درست زمانی خود را کنار می کشند که آنها میخواهند صحبت کنند و صمیمی شوند؛ اما اینطور نیست چرا که از روی بدشانسی زن درست همان موقعی میخواهد حرف بزند که مرد در دوران عقبنشینی خود است.یادتان باشد زمانی که مرد خود را عقب میکشد موقعیت خوبی برای همصحبتی و صمیميت با او نیست.اگر بتوانید این روحیه عقبنشینی مردان را قبول کنید دیگر از همدردی نکردن مرد آزرده خاطر نخواهید شد؛ یادتان باشد اگر بخواهید او را به حرف بیاورید باید خودتان او را به سخن بیاورید چرا که مردها برای حرف زدن دلیل میخواهند؛ آنها صرفا برای همدردی صحبت نمیکننداما بعد از مدتی که زن شروع به صحبت میکند مرد انبساط خاطر پیدا کرده و خود را در گفتههای همسرش شریک میکند.

 4. #4
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  خشم يعني شکست

  اگرهمسرتان به راحتی عصبانی میشود چاره کار برای کنترل او، مقابله به مثل نیست بلکه باید سعی کنید عصبانیت او را درک کنید تا زنجیر طولانی درگیریها پاره شود؛با بالا بردن صدایتان بلافاصله موجب برانگیخته شدن بیشتر او شده و در نتیجه نهتنها نخواهید توانست او را کنترل کنید بلکه ممکن است شرایط کاملا از دستتان خارج شود و باعث تصمیمگیریهای غیرمنطقی و غیرعاقلانه از سوی شما یا شوهرتان شود و اوضاع را وخیمتر کند. در مقابل، سکوت شما زمینه تداوم یا تکرار بد اخلاقیهای شوهرتان را از بین میبرد. شما باید با صداقت خود، اعتماد و صمیمیت طرف مقابل را جلب کنید. اگر یک نفر بتواند جوابگوی مشکل شود و مسئولیت رفتارهای مخرب یا نادرست خود را بپذیرد، موجب می شود که طرف مقابل نیز همین رفتار را داشته باشد. مواظب باشید هنگام عصبانیت و بد اخلاقی او، حرف ناپسندی بر زبان نرانید.

 5. #5
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  با همسر ولخرج چه کنيم؟

  اگر همسرتان مدام به دوستانش پول قرض میدهد یا بدون هیچ فکری بیمحابا پول خرج میکند و چیزی برای پسانداز باقی نمیگذارد باید سعی کنید کمی مدیریت مالی خانه را در دست بگیرید تا شوهرتان را هم بهتر کنترل کنید؛ برای اصلاح همسرتان با انتقادهای پیاپی از او یا دست گذاشتن روی اشتباهات و قصورات او شروع نکنید. چه همسر شما مستحق این سرزنش باشد چه نباشد. این نحوه برخورد تنها اختلاف و فاصله بین شما را افزایش میدهد و راه گفتوگو را سختتر میکند. به جای این کار، سعی کنید با شیوه دوستانه و عاشقانه با این موضوع مواجه شوید. مثلا به او توضیح دهید که میخواهید هزینههای خودتان و همسرتان را تحتکنترل قرار دهید و بحث را از آنجا شروع کنید. تاکتیک دیگر، حرف زدن در مورد راههای پسانداز پول برای چیزی مهم مانند یک سفر خوب، خرید خانه یا حتی دوران بازنشستگی است. طوری رفتار کنید که شما و همسرتان در راه اهداف اقتصادی خانواده یک تیم باشید. در غیر این صورت همسر شما ممکن است در مورد هزینههایی که انجام میدهد به شما دروغ بگوید.

 6. #6
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  رگ خواب همسر!

  اگر همسرتان به مادرش وابستگی زیادی دارد برای کنترل بیشتر او راهش این نیست که با مادر و خانواده او دربیفتید؛بلکه بهتر است ارتباط خوب و نزدیکی با مادرشوهرتان برقرار کنید. ممکن است گاهی نیاز داشته باشید که از طریق او روی همسرتان تاثیر بگذارید. از طرف دیگر زمانی که همسرتان ببیند با گارد بسته با مادرش برخورد نمیکنید، با آرامش بیشتری به سمت شما کشیده میشود و از اینکه شما هم مادرش را دوست دارید، احساس رضایت میکند. یادتان باشد مادرشوهر و خواهرشوهر را اولویت تاثیرگذار در زندگیتان ندانید. آنها میتوانند خوب یا بد باشند، ممکن است شما را ناراحت کنند، ممکن است احساس کنید آنها قصد دخالت در زندگی تان را دارند. صرفنظر از اینکه آنها چه میکنند، خوب هستند یا نه نباید همسرتان را به دليل رفتار خانوادهاش تحت فشار قرار بدهید. او را مجبور نکنید پاسخگوی رفتار خانوادهاش باشد. این کار غیرضروری است و تنها نتیجهاش این است که او سعی میکند در این تنش از شما فاصله بگیرد یا احساس حقارت کند.

 7. #7
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  چه کنيم که دروغ نگويد؟

  گاهی عدهاي از مردها آنقدر دروغ میگویند و پنهانکاری میکنند که نه تنها شناختشان بلکه پیشبینی و کنترل آنها نیز بسیار مشکل میشود؛ برای مواجهه با این مورد، اول باید سعی کنید ریشه دروغها و پنهانکاریهای او را بشناسید. گاهی افراد برای اینکه خود را مطابق میل اطرافیان نشان دهند دروغ میگویند. دلیل ترس از تنبیه و اجتناب از آن است. البته دروغگویی میتواند از علائم بعضي اختلالات روانشناختی نیز باشد. بعد توجه کنید که آیا این رفتار در موقعیتهای دیگر و در ارتباط با افراد دیگر هم اتفاق می افتد؟ آیا این رفتار از ابتدای آشنایی همسران بوده یا مدتی بعد شکل گرفته است؟

  از آنجا که مهمترین دلیل دروغگویی احساس ناامنی و پذیرفته نشدن از سوی اطرافیان است، با ایجاد یک فضای امن به دور از سرزنش و توبیخ در رابطهتان میتوانید به تدریج این مشکل را برطرف کنید.

  ضمن اینکه درباره پیامدهای پنهانکاری و دروغگویی مانند از بین رفتن اعتماد میان طرفین و به وجود آمدن فاصله عاطفی و کاهش علاقه با همسرتان نیز صحبت کنید. در مواردی هم که تلاشهایتان نتیجهای دربر نداشت استفاده از کمکهای یک مشاور و یادگیری مهارتهای ارتباطی گزینه مناسبی است.

 8. #8
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  معجزه هم رنگي!

  شاید به نظرتان عجیب باشد که همسرتان به دليل اینکه او را در علائق شخصیاش همراهی نمیکنید از شما دلسرد و مایوس شود. چه فکر کردهاید؟ او به همین سادگی راهش را از شما جدا میکند. او فوتبال دوست دارد؟ عاشق بازیهای رایانهای است؟ عاشق روزنامه و وبگردی است؟ دوست دارد هرشب فیلم ببیند؟ چرا همراهیاش نمیکنید؟ کار بسیار سادهای است اما برای همسرتان بسیار معنادار است. شماهم که بدتان نمیآید او همه چیز را باشما شریک شود در این صورت شما هم وارد تیم او میشوید و میتوانید با هم تصمیم بگیرید چه زمانهایی را به این تفریحات اختصاص دهید تا هم لذت ببرید و هم بتوانید گاهی هم او را وارد تفریحات مورد علاقه خود کنید.

 9. #9
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  با خرج خانه چه کنيم؟

  ممکن است دوست داشته باشید که خرج خانه را دردست بگیرید اما شوهرتان موافق این امر نباشد نباید به یکباره با او در بیفتید بلکه باید خیلی منطقی با او صحبت کنید. با دقت زیاد به كارهای او و حرفهایش توجه كنید چون در این صورت متوجه میشوید دلایل مخالفت او کجاست . بهتر است با دقتی كه از خود نشان میدهید به او این اطمینان را بدهید كه همه چیز در زندگی روزانه شما حساب و كتاب دارد و بدون این حساب و كتابها خرج نمیكنید و خودتان مواظب همه چیز هستید. سعی کنید با او همراه شوید تا زندگی بهتری را برای خود و همسرتان فراهم كنید. فراموش نكنید به او یادآوری کنید که شما با كمی اقتصادی فكر كردن میتوانید هم كمك خرج خانه باشید و هم پسانداز خوبی را برای زندگی مشتركتان فراهم كنید.

 10. #10
  کاربر ارشد Setayesh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۹۰-۰۶-۲۶
  نوشته ها
  3,283
  سپاس ها
  15
  سپاس شده 42 در 41 پست
  راهی برای کنترل نگاه شوهرتان

  مرد چشمچران برای هر زنی آزاردهنده است اما توصیه میکنیم زود قضاوت نکنید اگر تنها يكبار احساس كرديد كه همسرتان با نگاهي كه از نظر شما ناپسند است به فرد ديگري چشم دوخته ناراحت نشوید. اگر دچار ترديد شدید هر نگاه و رفتار همسرتان را زير ذرهبين قرار ندهید و نسبت به او حساس نشوید. بايد بدانيد اين حساسيتها به رفع مشكل كمك نخواهد كرد بلكه باعث اضطراب بيشتر و گاهي بيماري وسواس و بدبيني ميشود.

  اگر واقعا يقين پيدا كرديد كه همسرتان به شكلي متفاوت به زنان ديگر نگاه ميكند، زيادهروي نكنيد و اين رفتار او را به ديگر جنبههاي زندگيتان تعميم ندهيد و نگذاريد اين رفتار همسرتان ديگر حوزههاي زندگيتان را هم بهخود درگير كند.

  اگر ميخواهيد همسرتان با شما همراه شود و بيشتر براي دوام زندگي مشتركتان تلاش كند، انتظاراتتان را در محدوده شرع و عرف با او در ميان بگذاريد و اگر بعد از آن رفتارش را انكار كرد، ابتدا اين انكار را بپذيريد. حالا شما هم با او همكلام شدهايد، وقت آن است كه مجددا با كمك او چارچوب جديدي را براي حدود روابطتان تعيين كنيد و در موردشان با او به توافق برسيد. از او بخواهيد در آينده به اين تفاهمنامه پايبند باشد تا اگر اين اصول مشترك را بار ديگر ناديده گرفت، بتوانيد برخورد جديتري را درنظر بگيريد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۸ شهریور ۸۹, ۱۶:۲۳
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: یکشنبه ۱۷ مرداد ۸۹, ۱۶:۱۰
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: شنبه ۲۶ اردیبهشت ۸۸, ۱۹:۳۵
 4. جويباري: بازيكني درخواست رضايتنامه نكرده است
  توسط PARI در انجمن بایگانی اخبار فوتبال ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۲۰ آذر ۸۷, ۱۹:۰۳
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۰ مهر ۸۷, ۰۲:۱۱

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •