تنبلي مردان در تازه ترین نظرسنجی يک موسسه انگليسي برملاشد
نزدیک به یک سوم مردان انگليسي کتاب نمی خوانند و ترجیح میدهند آنلاین شوند یا فیلم تماشا کنند.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، مطابق آمار موسسه نظرسنجی وان پول(OnePoll) نزدیک به 30 درصد مردان بريتانيا هیچ کتابی از زمان مدرسه تاکنون نخواندهاند. هرچند دلایل آنها برای نخواندن کاملاً مشخص نیست، اما آنها واقعاً تمایلی به مطالعه ندارند، چرا که دیدن فیلم ساخته شده از روی کتاب را به خواندن خود کتاب ترجیح می دهند.

این نظرسنجی بین 2000 زن و مرد انگلیسی صورت گرفت و دلایلی مانند گرفتار بودن، لذت نبردن از خواندن، یا گذراندن زمان بهصورت آنلاین در فضای مجازی و اینترنت، تماشای فیلم و تلویزیون، بازیهای ویدئویی، تلفن همراه و...را جزو دلایل کم شدن کتابخوانی مطرح کردهاند.

مردان همچنین تمایل به کندخوانی و به پایان نرساندن یک کتاب تا انتها را دارند. یکی از سوالات درباره عادت خواندن نشان می دهد 64 درصد مردان به مقداری که فکر می کرده اند باید کتاب بخوانند، کتاب نخوانده اند و 46 درصد نیز گفته اند در حال حاضر کمتر از دوران گذشته کتاب می خوانند. بنا بر همین آمار، یک سوم مردان شرکت کننده در نظرسنجی گفته اند ترجیح می دهند بیشتر وقتشان را در اینترنت صرف کنند در حالی که 30 درصد دیگر مشغول تماشای فیلم و تلویزیون هستند.

در این زمینه، شماری از کتاب های جذاب به آنان پیشنهاد شد، مانند پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی، رودخانه لندن اثر بن ارونویچ، سلام مامان اثر برناردین اواریستو، 59 ثانیه اثر ریچارد وایزمن، پس از مراسم تشییع جنازه اثر آگاتا کریستی ، دن کیشوت اثر سروانتس و ... .