فيروز کريمي آخرين مربي ايراني است که کاپ قهرماني جام باشگاه هاي آسيا را لمس کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی سابق پاس تهران یکی از با سابقه ترین مربیان فعلی فوتبال ماست که تعداد عناوین و البته تیم هایش به فضایی بیشتر از یک مقاله نیاز دارد. کریمی در تیم های پاس، بهمن، سپاهان، ابومسلم، استقلال اهواز، استقلال تهران، راهآهن، ذوبآهن، صبا، داماش، گسترش فولاد، پلی اکریل، شهاب زنجان، شاهین بوشهر، سنگ آهن بافق و پیکان تهران مربیگری کرده است.

او از چند جهت صاحب رکورد است، اول هدایت همه تیم های اصفهانی حاضر در سطح اول فوتبال ایران، دوم هدایت همه تیم های شمالی حاضر در سطح اول فوتبال ایران، اگرچه این دو تیم رابطه ناخوشایندی با هم دارند. فیروز همچنین همه تیم های تهرانی به جز پرسپولیس را هدایت کرده و البته از بین شهرهای مهم فوتبال ایران تنها در کرمان و شیراز مربیگری نکرده است.

حضور فیروز کریمی در ملوان چند ماه بعد از مربیگری چند ماهه او در ذوبآهن است که منجر به رهایی ذوبی ها از سقوط شد. درباره کریمی گفته می شد که او قصد دارد هدایت تیمی در کیش را برعهده بگیرد. او امسال برای نجات ملوان از سقوط کاری به مراتب دشوارتر از سال گذشته دارد. کریمی که قهرمانی ایران و آسیا را در کارنامه دارد، همیشه می گوید بالای 20 جام آورده است که البته این ادعا چندان دقیق نیست.