وزنهبردار فوق سنگين کشورمان در جريان رقابتهاي قهرماني 2014 جهان مدال نقره فوق سنگين را به گردن آويخت.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، در روز آخر رقابتهای وزنهبرداری قهرمانی 2014 جهان به میزبانی آلماتی قزاقستان، امروز رقابتهای فوق سنگین با حضور 13 وزنهبردار برتر جهان از جمله بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک برگزار شد.

در حرکات یکضرب بهداد زمانی به صحنه آمد که کار 10 وزنهبردار به پایان رسیده بود و به جز الکسی لوچوف و روسلان آلبگوف روس کار تمام وزنهبرداران به پایان رسیده بود.

بهداد کارش را با موفقیت در مهار وزنه 206 کیلویی آغاز کرد، سپس وزنه 211 کیلویی را درخواست کرد که در مهار آن ناموفق بود. سلیمی در حرکت سوم نیز موفق به مهار این وزنه نشد تا مدال نقره یکضرب را کسب کند.

روسلان آلبگوف از روسیه به مدال طلا رسید و یوهنی ژارناسک از بلاروس برنز گرفت.

حرکات دوضرب نیز در حالی آغاز شد که با انصراف وزنهبردار ارمنی 12 وزنهبردار با هم به رقابت پرداختند. در این حرکات نیز سلیمی به همراه دو رقیب روس خود در جدول استارت لیست نسبت به سایرین بیشترین وزنه درخواستی را داشتند.

سلیمی حرکت اول خود را با مهار وزنه 246 کیلویی با موفقیت آغاز کرد. وی سپس درخواست وزنه 251 کیلویی را کرد که این بار هم این وزنه را با موفقیت مهار کرد.

در حرکات دوضرب رقابت بهداد سلیمی با وزنهبرداران روس هیجان بیشتری داشت و این بار هم این 3 وزنهبردار برای کسب مدال طلای دوضرب رقابت سنگینی را پشت سر گذاشتند.

در نهایت سلیمی در انتخاب سوم خود موفق به مهار وزنه 257 کیلوگرم نشد از از کسب مدال طلای دوضرب و مجموع باز ماند و نایب قهرمان شد.