کار کيانوش رستمي در دسته 85 کيلوي جهان با کسب مدال طلا به پايان رسيد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، در ادامه رقابتهای وزنهبرداری قهرمانی جهان که در آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است، از ساعت 16:30 امروز کیانوش رستمی، ملیپوش وزنهبرداری کشورمان به رقابت با 9 وزنهبردار دیگر در گروه A دسته 85 کیلوگرم پرداخت.

رستمی در حرکات یکضرب ابتدا وزنه 173 کیلویی را با موفقیت مهار کرد. وی سپس وزنه 176 کیلویی را نیز بر فراز دستان خود به اهتزاز درآورد تا تقریباً مدال یکضرب این وزنهبردار در این حرکات قطعی شود. رستمی سپس برای حرکت سوم خود تقاضای وزنه 178 کیلوگرمی را کرد که این بار هم از پس مهار آن به خوبی برآمد تا مدال نقره یکضرب از آن وی شود.

رستمی همچنین رکورد یکضرب دسته 85 کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی این حرکت با 176 کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که 3 سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

با آغاز حرکات دوضرب کیانوش رستمی برای اولین بار درخواست وزنه 211 کیلویی را کرد که در مهار آن ناکام ماند. رستمی در بار دوم با اضافه کردن یک کیلوگرم دیگر به وزنه قبلی برای بلند کردن وزنه 212 کیلویی روی تخته آمد که این بار هم ناکام بود و نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد. وزنهبردار کشورمان برای بار سوم نیز یک بار دیگر یک کیلوگرم دیگر به وزنه درخواستی خود اضافه کرد اما این بار این وزنه 213 کیلویی را مهار کرد تا با فرار از اوت شدن از این حرکات مدال خود را هم قطعی کند.

وی در مجموع نیز 391 کیلو را به ثبت رساند و به این ترتیب مدال طلای دوضرب و مجموع را از آن خود کرد.