عليرضا منصوريان وحميد استيلي از جمع مردان خاطره ساز جام جهاني 98 اين روزها تنها مرداني هستند که در ليگ برتر سرمربي هستند

به گزارش "ورزش سه"، از نسل نود و هشتیهای فوتبال ایران که یکی از مهمترین دورههای تاریخ فوتبال ایران را شکل دادهاند، نفراتی مثل علی دایی، پیروانی، خداداد عزیزی، خاکپور و زرینچه هم سابقه سرمربیگری را در لیگ برتر داشته اند.

امروز برخی دیگر از آن نفرات خاطره ساز در جاهای دیگر مشغول فعالیت هستند، نگاهی به عملکرد مردان فعال آن جمع در فوتبال حال حاضر خالی از لطف نیست. نکته جالب درباره این نسل آن است که آنها نتوانسته امد درخشش روزهای بازیگری را روی نیمکت تجربه کنند، اگرچه علی دایی، حمید استیلی و علیرضا منصوریان مربیان نسبتا موفقی هستند.

1 حمید استیلی، سرمربی راهآهن است و سابقه هدایت تیمهای پرسپولیس، استیل آذین و شاهین بوشهر را هم داشته است.

2 علیرضا منصوریان، سرمربی نفت تهران است و هدایت تیم های ملی امید و پاس همدان را هم دارد، او در تیم ملی بزرگسالان تجربه دستیاری و یک بازی سرمربیگری مقابل روسیه را دارد و در استقلال هم دستیار بوده است.

3 محمد خاکپور، مدیرفنی تیم ملی امید است و در تیم فولاد خوزستان هم تجربه فعالیت کوتاه مدت را دارد.او مدتی هم سرمربی استیل آذین بود .

4 علی دایی،سرمربی معزول امسال تیم پرسپولیس است ودر تیم های ملی بزرگسالان ،سایپا وراه آهن هم سابقه دار است. او عنوان دار ترین سرمربی در بین نودوهشتی هاست .


5 افشین پیروانی،دستیار کنار رفته دایی که تجربه سرمربیگری در پرسپولیس واستیل آذین و دستیاری در تیم ملی بزرگسالان را دارد.

6 خداداد عزیزی، تجربه هدایت تیم های ابومسلم، پیام مشهد، استقلال اهواز و مدیریت فنی تیم پدیده و ابومسلم را دارد .

7 مهدی پاشازاده ،در حال حاضر سرمربی شهرداری تبریز در لیگ دسته اول آزادگان است و قبلا هم تجاربی متناسب در تیم های آدمیرا واکر ،گسترش فولاد و پارسه داشته است.

8 جواد زرینچه ،2 بار در سالهای 78 و82 سرمربی موقت استقلال بوده است. سپس در مقاطعی هدایت تیم های شهرداری اراک،آلومینیم هرمزگان،شهرداری یاسوج ودستیاری صبا را عهده دار شد و امروز دستیار قلعه نویی در استقلال است.

9 احمدرضاعابدزاده، مربی دروازهبانهای راه آهن در ابتدای فصل بود و قبلا در تیمهایی مثل پرسپولیس و استیل آذین مسوولیت مشابه داشت.

10 مهدی مهدوی کیا، مدیر فنی صوری و در واقع دستیار علی دوستی مهر در تیم ملی جوانان بود و در حال حاضر فعالیتی ندارد.

11 نیمانکیسا، سرمربی تیم فوتبال داماش تهران است، او تمایلی به پست مربی گلرها ندارد.

12 نعیم سعداوی، دستیار همیشگی سرمربیان تیم فولاد در سالیان گذشته بوده و تجربه دستیاری در پرسپولیس سال 1387 به عنوان دستیار پیروانی را هم دارد.

13 علی لطیفی، دستیار حمید استیلی در تیم فوتبال راه آهن است ،او در تیم فوتبال استقلال هم تجربه آنالیزوری را هم دارد.

14 کریم باقری، هرچند پیشنهادات زیادی داشته است و حتی به او دستیاری در تیم ملی هم پیشنهاد شده اما به جز دستیاری دایی در پرسپولیس در تیمی دیگر فعالیت نداشته و در حال حاضر هم فعال نیست.


15 ستار همدانی، در کادر فنی تیم استقلال حضور دارد و سابقه فعالیت مشابه در تیم شیرین فراز کرمانشاه را هم داراست.

16 رضا شاهرودی، عضو همیشگی کادر فنی تیم هایی بوده که افشین پیروانی سرمربی آنهاست، در حال حاضر او هم بیرون است.

17 پرویز برومند، مربی موقت تیم راه آهن است که قبلا مربی گلر های تیم های پایه راه آهن بوده است.

18 سیروس دین محمدی، در حال حاضر مدیر و سرمربی تیم امید استقلال است اما پارسال در گروه آنالیز قلعه نویی بود.

19 مهرداد میناوند، تجربه مربیگری در سالیان اخیر هیچگاه نصیب او نشده است.

20 نادر محمدخانی، هیچ سابقه ای در مربیگری حرفه ای نداشته است.

21 بهنام سراج، او به عنوان دستیار و سپس سرمربی در صنعت نفت کارکرده و تجربه سرمربیگری نفت نوین آبادان راهم دارد.

22 علی اکبر استاداسدی، او هم تجربه ای در سرمربیگری ندارد؛ اما 6 سال دستیار سرمربی تیم گسترش فولاد بوده است.