در انتخاب حلقه ازدواج دقت كنيد!«حلقه ازدواج را معمولا با هزاران امید و آرزو در دست هم میكنيد، پس در انتخاب حلقهها دقت كنید كه دیگر جایی برای پشیمانی وجود ندارد!»

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پايگاه اينترنتي "تبيان" در مطلبي درباره لزوم دقت در انتخاب حلقه ازدواج آورده است: «قديمها كه هنوز حلقه فلزی ساخته نشده بود، هنگام مراسم ازدواج حلقههایی از گل بین عروس و داماد رد و بدل میشد و بعدها برای ماندگار شدن این رسم، این حلقهها از فلز ساخته ميشد و بعد از كشف طلا یعنی گران بهاترین فلز، آنها طلایی شدند.


در انتخاب حلقه ازدواج به نكات زير توجه داشته باشيد:

هر گرانی زیبا نیست


1 - حتما حلقه گران قیمت، زیبا نیست. تجربه ثابت كرده كه زیبایی حلقه بستگی به طراحی آن دارد؛ گاهی یك حلقه ساده بسیار زیباتر از یك حلقه گران قیمت و پر از جواهری است كه در بازار وجود دارد.


2 - خیلیها علاقه به سادگی دارند، چون سادگی هیچ وقت قدیمی نمیشود. حلقهها میتوانند در عین سادگی طراحیهای مختلفی داشته باشند. در ضمن بسیاری از این حلقهها با یك تغییر كوچك، طراحیشان برای خانمها و آقایان فرق میكند و میتوان آنها را بهصورت یك جفت مشابه خریداری كرد.

چشمها را خیره میكند


1 - در بعضی حلقهها چند ردیف جواهر استفاده شده یا یك سنگ درشت وسط آن قرار گرفته است. تنوع این مدل حلقهها بسیار زیاد است و شما میتوانید برای خود و همسرتان از شكلهای مشابه استفاده كنید.


2- در كنار این سنگها میتوانید از سنگهای رنگی هم مطابق با سلیقهتان استفاده كنید. نگینها حتما نباید برلیان و یاقوت و... باشند. یک نگین شیشهای ساده هم زیبایی خاصی به حلقه شما میدهد و در عین حال زیاد هم گران نمیشود.


حلقههای ماندگار


1 - در میان تمام كالاهایی كه برای مراسم عروسی خریداری میشوند، این حلقههای شما هستند كه به احتمال خیلی زیاد سالهای سال باقی میمانند. پس برای خرید از مراكز و مغازههای معتبر و نام آشنا خرید كنید.


2 - حلقهها سالهای سال همراه شما هستند و در انگشتی قرار میگیرند كه براساس افسانهها ارتباط مستقیمی با قلب و عواطف انسان دارد، پس باز هم تاكید میكنیم كه در انتخاب دقت كرده و زمانی را برای دیدن نمونههای مختلف حلقه صرف كنید. هر نوع حلقهای كه انتخاب میكنید هنگام سفارش میتوانید بخواهید كه نام و تاریخ ازدواجتان را درون آن بتراشند. این یادگاری میتواند همیشه این روز را به شما یادآوری كند.


3 - در مورد قیمت طلا به هیچ عنوان نمیتوان يك قیمت پایه یا حتی حدودی داد، چون دركل در این زمینه با بازار پر نوسانی روبهرو هستیم.


4 - حواستان باشد كه طلای سفید را بهعنوان پلاتین خریداری نكنید، چون كه قیمت پلاتین، دو برابر طلای سفید است و گاهی همین طلای سفید، آب طلاست و جنس آن طلا نیست.


5 - برای داماد معمولا حلقههای پلاتین انتخاب میشود. در مورد نگینهای روی حلقه یا در اصطلاح همان جواهری كه روی حلقه كار میشود هم دقت داشته باشید. تعداد مهم نیست، بلكه كیفیت آن و در واقع ابعاد و اندازه مهمتر است.»