افكارتان را در آيينه ببينيد

امروزه حضور دستگاههاي پيشرفته در تمام موارد پزشكي جز لاينفك اين علم به شمار ميآيد.حضور تكنولوژي در زمينه اعصاب و روان از جنبه هاي مختلفي اهميت بيشتري دارند.زيرا باعث سهولت درمان بسياري از بيماريها شده است. نياز به اين مهم با تلاش جمعي از روانشناسان متخصص كشورمان و با وارد كردن دستگاههاي پيشرفته برطرف شده است. سلامت نيوز در اين رابطه با دكتر رستمي مدير عامل اين مركز گفتگوئي انجام داده كه در زير ميخوانيد.

مركز تخصصي روانشناسي و روان پزشكي اتيه با توجه به نياز هاي روز افزون در زمينه هاي روان شناسي اقدام به شناسايي و وارد كردن تكنولوژي هاي مرتبط با تشخيص و درمان بيماريهاي اعصاب و روان كرده است .
اين مركز در سال 1385 شروع به فعاليت و در سال 1386 اقدام به جذب بيمار به صورت درمان حرفه اي كرده است.گروه پزشكان اين مركز كه شامل 15 متخصص روان شناس است و مهارت خود را طي دوره هاي تخصصي در داخل و خارج از كشور و از طريق آزمونهاي آنلاين كسب كرده است طي هفته گذشته با برگزاري همايشي با همكاري گروه روانشناسي دانشگاه تهران اقدامات پژوهشي خود را تعجيل بخشيد و ان را به همگان معرفي كرد .
در گذشته تنها روش تشخيص اختلالات اعصاب و روان بر مبناي مصاحبه و آزمون هاي قلم و كاغذي بوده يكسري تستهاي به شخص داده مي شد. براساس تست مشخص ميشد كه فرد داراي اختلالات رواني هست يا نه ! در همين راستا ادعاي شخص مبني بر اختلالات تائيد و يا رد ميشد. از معايب اين روش آن است كه ممكن است تمارضات فردي بر نوع تشخيص اثر گذاشته و فرد بتواند حالت خود را بهتر يا بدتر جلوه بدهد.
نوع ديگردرمانهاي موجود روان درماني بر اساس صحبت و روانكاوي و دارو ميباشد. به واسطه نوع نگاهي كه مردم دارند،مورد پذيرش قرار نگرفته و بيماران به راحتي راضي به پذيرش درمان نيستند ،چرا كه از عوارض و مشكلات ناشي از مصرف دارو واهمه دارند.
اين تكنولوژي بدون وابستگي به عملكرد فرد اختلالات را تشخيص داده و در زمينه بهبود آن اقدام ميكند. مطابق با به روز ترين متدهاي دنيا بدون مصرف دارو اختلال تشخيص داده شده و در مراحل بعدي اقدام به درمان آن ميكند.به گونه اي كه فقط امواج ناشي از مغز را به فرد بيمار به صورت بازيهاي كامپيوتري در مانيتور نمايش داده تا فرد امواج مغز خود را در كامپيوتر مشاهده كرده و ببيند آيا امواج طبيعي است يا غير طبيعي و در صورت غير طبيعي بودن امواج به فرد بيمار كمك ميشود كه آنها را به حد نرمال برساند.
اين تكنولوژي مانند آيينه است با اين تفاوت كه شخص صورت خود را نمي بيند بلكه عملكرد مغز خود را مشاهده مي كند.

ايرانيان انگلستان.