سوشا مکاني، يکي از ضربات پنالتي پرسپوليس را به گل تبديل کرد، درخشان مي گويد از روحيه بالاي سوشا دانستم که پنالتي را تبديل به گل مي کند.

به گزارش "ورزش سه"، سوشا مکانی درحالی برای پرسپولیس یک گل جالب به ثمر رساند که در ادوار گذشته 3 دروازهبان پرسپولیس در بازی های رسمی، دروازه حریفان این تیم را گشوده بودند. بهروز سلطانی در بازی پرسپولیس ـ هما در جام تهران 67، سعید عزیزیان در بازی پرسپولیس برابر بانک استان کرمانشاه در سال 70 و عابدزاده در لیگ هشتم آزادگان دروازه حریفان تیم فوتبال پرسپولیس را گشوده بودند.

حالا سوشا در مسیر سلطانی، عزیزیان و عابدزاده قرار گرفت. مکانی، در فهرست تاریخ پرسپولیس، نام خود را ماندگار ساخته است.

3 خاطره
* بازی پرسپولیس و هما در مسابقات تهران سال 67، در نیمه دوم بهروز سلطانی به جای عبدی به میدان می آید و روی سانتر عاشوری گل چهارم پرسپولیس را به ثمر می رساند. سلطانی برای اولین بار به صورت رسمی در خط حمله به میدان می آید و قبلا در بازی دوستانه بین 2 تیم پرسپولیس و منتخب شهرری 2گل زده بود، در این بازی علی پروین گلر سرخپوشان بود.

* در مرحله سوم جامحذفی کشور پرسپولیس، به مصاف بانک استان باختران رفت. قلیچ دروازهبان و سعید عزیزیان مهاجم بودند. عزیزیان هر 2 گل پرسپولیس را در ضربات پنالتی به ثمر رساند.

* 22 شهریور 77، اولین بازی پرسپولیس در لیگ هشتم آزادگان برابر تیم پلی اکریل اصفهان بود. در این بازی پرسپولیس 3 ـ صفر برنده شد، 2 گل را مهدوی کیا زد و گل دیگر را عابدزاده روی نقطه پنالتی زد، ذکر 3 نکته درباره عابدزاده و گل های او خالی از لطف نیست.

1. عابدزاده در لیگ هشتم پنالتی خود در بازی برابر سپاهان را خراب کرد.

2. عابدزاده یک گل از 60 متری به استقلالخوزستان و رضا داودی زد، گلی که کاملا درست بود و حسین عسگری شاید از این حیث که ثبت این گل را باور نداشت گل را مردود اعلام کرد.

3. عابدزاده در تورنمنت چهارجانبه هنگ کنگ در سال 77 در دیدار ردهبندی برابر شیلی، یکی از ضربات ایران را به گل بدل کرد.