رئيس کميته پارالمپيک گفت: شک نکنيد که تعداد مدالهاي کاروان ايران نسبت به دفعات قبل افزايش خواهد يافت.

محمود خسروی وفا رئیس کمیته پارالمپیک گفت: گروهی که به عنوان پیشرو به اینجا آمده بودند شرایط ایدهآل را برای ورزشکاران ما ساختند و مشکلات مان بسیار کم شد. مطمئن باشید بیشتر از دوره های قبل مدال و به خصوص طلا می گیریم.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: برای پول دادن مشکلی نداریم، اما مشکل این است که پول نداریم که بدهیم! به هر حال امروز دیگر جای گلایه نیست و اصلا اگر گلایه کنیم هم هیچ تاثیری ندارد. ما و ورزشکاران هدیه مان را از جای دیگری می گیریم.

خسروی وفا درخصوص شرایط ورزشکاران در دهکده بازی های پاراآسیایی گفت: شرایط در این مسابقات نسبت به بازی های آسیایی بهتر شده و علت هم این است که کره ای ها تجربه پیدا کرده اند در ضمن ما نقاط ضعف را در جلسات مختلف انتقال دادیم که آن ها را هم اصلاح کرده اند یک سری اشکالات هم وجود دارد که در حال رفع آن هستند.

رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین ادامه داد: بچه ها مشغول تمرین هستند کلاس بندی تیم ها هم در مجموع امروز تمام می شود، مشکل خاصی در این باره هم وجود دارد. تمرینات امروز نیز پیگیری می شود و فردا کاروان در مراسم افتتاحیه حضور می یابد.

خسروی وفا افزود: برای کاروان ها سهمیه رژه تعیین شده که کاروان ایران با 120 ورزشکار می توانند رژه برود، البته ما در حال رایزنی هستیم که همه ورزشکاران در این مراسم شرکت کنند چون این قصیه هم افتخاری است که به یادگار خواهد ماند. کاروان ما بزرگ است و امیدواریم که همه بچه ها با یک رژه منظم و زیبا در مراسم شرکت کنند،

خسروی وفا درمورد پیش بینی اش از مدال آوری کاروان نیز گفت: شک نکنید که تعداد مدال ها نسبت به دفعات قبل افزایش خواهد یافت، البته ادغام کلاس ها مشکلی است که وجود دارد مثلا در بعضی رشته ها شانس ٣ طلا را داشتیم که حالا شانس ما به یک طلا رسیده است. برگزارکننده از فرصتش استفاده میکند و یک سری کلاس ها را برگزار نمی کند اما به هرحال شرایط اینگونه است و موقعی که ورزشکاران وارد محیط مسابقه می شوند باید جدی کار کنند. ما قول داده ایم چهارمی دوره قبل را حفظ کنیم و تعداد مدال هایمان افزایش قابل توجهی داشته باشد.

وی درخصوص محل اسکان ورزشکاران نیز اظهار داشت: شرایط خوب است ساختمان مناسبی برای کاروان درنظر گرفته شده، خانم ها و آقایان هرکدام ساختمان مستقل دارند. اگر شرایطی که در بازی های آسیایی دیدم وجود داشت کار سخت می شد اما در مجموع ایده آل است. ما از تهران هم پیش بینی یک سری مشکلات را کرده بودیم برای مثال رفت و آمد ورزشکاران و استفاده از آسانسور که باید زودتر حرکت کنند تا به خاطر شلوغی دچار مشکل نشوند،این قضایا باید مدیریت بشود.

خسروی وفا درباره حضور مسئولان هم عنوان کرد: واعظی وزیر ارتباطات، اصغر قدمی رئیس مدارس استثنایی کشور ، هاشمی رئیس سازمان بهزیستی چندتن از مدیران وزارت ورزش وارد اینچئون شده اند که در مراسم افتتاحیه نیز شرکت خواهند کرد.