کاروان 204 نفره ايران يکشنبه شب عازم بازي‎هاي پاراآسيايي 2014 اينچئون شد تا از مقام چهارمي خود در دوره نخست اين بازي‎ها در گوانگژوي چين دفاع کند.

دومین دوره بازیهای پاراآسیایی اینچئون از 18 تا 24 اکتبر (26 مهر تا دوم آبان ماه) در اینچئون کره جنوبی برگزار می شود. در این دوره از رقابتها شش هزار شرکتکننده شامل 4500 ورزشکار و 1500 مسئول از 41 کشور جهان حضور پیدا خواهند کرد. در نخستین دوره این بازیها که به میزبانی گوانگژو چین برگزار شد، ورزشکاران در 19 رشته ورزشی به رقابت پرداختند که در این دوره از رقابتها، تعداد رشته ها به 23 رشته افزایش پیدا کرده است.

به گزارش مهر، کاروان ورزشی ایران در دومین دوره بازیهای پاراآسیایی با 204 ورزشکار در 16 رشته ورزشی شرکت خواهد کرد. فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان در 13 رشته ورزشی و فدراسیون ورزشهای نابینایان و کم بینایان در پنج رشته ورزشی شرکت خواهند کرد. 56 نفر از ورزشکاران ایران از مجموع 204 نفر در این دوره از بازیها زن هستند. پرچمداری کاروان ایران در اینچئون بر عهده "جلیل باقری جدی" است و علیرضا حسینی نیز سرپرستی کاروان را بر عهده دارد.

کشور چین قهرمان بلامنازع این بازیهاست و از هم اکنون باید آنها را قهرمان دومین دوره این رقابتها دانست. چینیها در دوره نخست بازیها که به میزبانی خودشان برگزار شد، از مجموع 391 مدال، 185 مدال طلا کسب کردند.

ژاپن با 32 طلا و مجموع 103 مدال در جایگاه دوم ایستاد و کره جنوبی هم با 27 طلا و 103 مدال مجموع، در رده سوم قرار گرفت. ایران در دوره قبلی این بازی‎ها 27 مدال طلا کسب کرد و در این دوره از رقابتها با توجه به اینکه کره جنوبی میزبان است، کار دشواری برای مقام سومی دارد اما تلاش می کند تا دست کم جایگاه چهارمی خود در این بازی ها را حفظ کند.

تایلندیها در دوره قبلی این بازی‎ها 20 مدال طلا کسب کردند و به نظر نمیرسد تهدید جدی برای کاروان ایران باشند با این حال رشد کشورهای شرق آسیا در زمینه ورزش کاملا مشهود است و مسئولان ایران نسبت به این امر کاملا هوشیار هستند.

تیم بسکتبال با ویلچر بانوان ایران برای نخستین بار است که در این دوره از بازی‎ها شرکت می‎کند و این در حالی است که طبق اعلام مسئولان کمیته ملی پارالمپیک، رایزنیها برای اینکه این تیم با پوشش اسلامی در این دوره از بازی‎ها شرکت کند صورت گرفته و از این جهت مشکلی وجود ندارد.

محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک، در خصوص پیش بینی عملکرد کاروان ایران در اینچئون گفت: تلاش ما برای حفظ جایگاه چهارمی و البته صعود در رده بندی مدالی این بازیهاست. ورزشکاران ما اردوهای خوبی را برای این بازی‎ها پشت سر گذاشتهاند و ما با آمادگی کامل در این بازیها شرکت می‎کنیم. در خصوص رشته‎های تیمی وضعیت کاروان اعزامی بسیار خوب است و می‎توانیم امیدوار باشیم که بر روی سکو می‎رویم.