چهار ترفند جالب در مورد تلفن همراه


SMS رفته را به جوی بازگردانید!

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بسیاری از SMSباز ها پیش آمده باشد ، ارسال SMS اشتباهی برای فرد دیگری است! بدین صورت که به فرض قصد دارید جوکی را برای یکی از دوستان خود ارسال کنید ، اما به دلیل شباهت نام دوستتان با رئیس شرکت و کنار هم قرار گرفتن نام این دو نفر در دفترچه تلفن گوشی ، جوک را برای رئیس خود ارسال کنید که طبعأ حالت خوبی به شما دست نخواهد داد چرا که پس از زدن دکمه SMS ، Send ارسال شده است و نمیتوان جلوی رسیدن آن را گرفت! اما در صورتی که اندکی فرز باشید به طریقی می توان پس از ارسال SMS تا زمانی که هنوز به دست گیرنده نرسیده است ، جلوی SMS را در بین راه بگیرید ، به طوری که حتی پس از زدن دکمه Send نیز SMS به گیرنده نرسد و در بین راه متوقف شود.

این ترفند بر روی گوشی های نوکیا تست شده است در نتیجه روش آن بر روی این گوشی توضیح داده می شود ، اما امکان این کار در گوشی های دیگر نیز به روش هم شکل وجود دارد چرا که به سادگی می توان SMS ارسال شده را متوقف کرد:

در صورتی که دکمه Send را زده اید ، ابتدا SMS شما به قسمت Outbox گوشی می رود ، در این مرحله ، SMS همچنان روی گوشی شماست و به شبکه ارسال نشده است و وضعیت آن Sending است. در نتیجه کافی است دکمه Power گوشی را زده و Switch off را انتخاب کنید تا گوشی کاملأ خاموش شود!

حال در صورتی که گوشی را مجددأ روشن کنید و به قسمت Messaging و Outbox بروید ، SMS خود را می بینید که به حالت Deferred درآمده ، یعنی برای ارسال به تعویق افتاده است و در آخرین مرحله متوقف شده و برای طرف مقابل ارسال نشده است.حالا می توانید با زدن دکمه Options پیامک متوقف شده را با انتخاب Delete برای همیشه پاک کنید.کدهای مخفی سیم کارت های اعتباری ایرانسل


مدت زمانی است که شرکت ایرانسل ، توانسته است با بهره گیری از شرایط و ویژگی های منحصر به فرد و همچنین ارائه سرویس های قابل رقابت با دو اپراتور دیگر بازار خوبي را در جامعه امروزی موبايل ايران فراهم نماید. فعال سازي پيامگير ، فعال سازی ذخیره شماره ، حذف همه سرویس ها ، دریافت تنظیمات MMS ، دریافت تنظیمات GPRS ، این موارد هستند که به وسیله کد مخفی که با آنها داده میشود امکان دریافت آنها از طریق گوشی امکان پذیر میباشد.

کافی است در گوشی ای که یک سیم کارت اعتباری ایرانسل در داخل آن قرار دارد ، کدهای زیر را توسط کلیدهای گوشی وارد نمایید:


#1*1*3*140* فعال سازی پیامگیر

#3*1*3*140* فعال سازی ذخیره شماره تماس گيرنده

#4*1*3*140* حذف همه سرویس ها

#5*3*140* دریافت تنظیمات MMS

*140*3*6# دریافت تنظیمات GPRS


لازم به ذکر است سرویس ذخیره شماره تماس گيرنده شما را قادر مي سازد تا بدانيد در زماني كه در دسترس نبوده ايد، چه كساني با شما تماس گرفته اند. چنانچه تلفن همراهتان خاموش بوده يا خارج از محدوده پوشش شبكه باشد، كسي كه با شما تماس مي گيرد، به يك سرويس پيام گير هدايت مي شود . كه در آنجا شماره اين شخص ذخيره مي شود. هنگامي كه تلفن همراهتان مجدداً در دسترس قرار گيرد، ليستي از تمام شماره هايي كه با شما تماس گرفته اند به همراه زمان اين تماسها از طريق SMS براي شما ارسال مي گردد.اين سرويس و سرويس پيام گير صوتي نمي توانند همزمان فعال باشند. شما تنها مي توانيد از يكي از دو سرويس ذخيره شماره تماس گيرنده يا پيام گير صوتي در يك زمان استفاده نماييد.شناسايی كشور سازنده و کارآیی گوشی تلفن همراه

ابتدا کد # 6 0 # * را وارد و دگمه call را بزنید . شما عددی 15 رقمی (مانند زير ) خواهید دید.

1 3 5 5 9 3 00 6 7 8 3 4 9 6

مد نظر من شماره های هفتم و هشتم است.به ترتیب این شماره ها را در زیر ذکر کرده ام:

- اگر این اعداد 13 باشد، گوشی شما مونتاژ كشور آذربایجان و خیلی بی کیفیت بوده و برای سلامتي نیز بسيارخطرناك است.

- اگر این اعداد 02 یا 20 باشد، گوشی شما مونتاژ امارات متحده عربی بوده و کیفیت آن خیلی بد است.

- اگر این اعداد 08 یا 80 باشد، گوشی شما در آلمان تولید شده است و کارکرد آن متوسط است.

- اگر این اعداد 01 یا 10 باشد، گوشی شما تولید فنلاند است و کاركرد آن خوب است.

- اگر این اعداد 00 باشد، گوشی شما ساخت كارخانه اصلی و دارنده نشان (مارک) خود گوشی است و دارای بهترین کيفيت است.(مانند مثال بالا )کم کردن بهای قبض موبايل در گوشی های نوکیا و سامسونگ

روش اول) در گوشي هاي نوكيا اين آدرس را پیدا کنید :

menu***setting***security***closed user groupe***activate

وقتي كه فعال شد،شماره درخواست مي شود كه بايد 4 رقم آخر موبايل خود را وارد كنيد بعد تایید كنيد .

در گوشيهاي سامسونگ اين آدرس را پیدا کنید :

menu***network setting***closed user groupe***activate

وقتي كه فعال شد ، وارد منوي زير شويد،

menu***network setting***closed user groupe***cug text

و 4 رقم آخر موبايل خود را وارد كنيد .

روش دوم) باتري موبايل را در بياوريد در محل سيم كارت 6 اتصال فلزی دارد ، روي فلز پایین وسطي يک چسب كوچك بچسبانيد فقط فلز وسطي سيم كارت را چسب نزنيد! ممکن است در برخی گوشی ها عمل نکند.