بسیاری از بازی هایی که هم اکنون ارائه می شود دارای با گرافیک بالایی می باشد و بسیاری از سیستم های خانگی توان پردازش این بازی های با گرافیک بالا را ندارند. چون اکثر بازی های جدید در ویندوز۷ حداقل رم ۲ گیگابایت را لازم دارند. برای اجرای بهینه یک بازی کارت گرافیک و رم سیستم تأثیر مستقیم دارد.

بسیاری از کارت های گرافیک دارای قابلیت Share یا اشتراک گذاری را دارند. به این صورت که مثلاً شما کارت گرافیک ۲۵۶MB دارید اما اگر شما رم به اندازه کافی داشته باشید (به طور مثال ۳ گیگا بایت) کارت گرافیک ۱ گیگابایت از رم سیستم را برای پردازش گرافیکی استفاده می کند.
به این علت که اکثر رم های سیستم های خانگی ۲ گیگابایت می باشد. شما برای اجرای بازی هم به حافظه(RAM) بالاتری نیاز دارید هم حافظه کارت گرافیک بالاتری.
و اما راه حل
روش اول:
این روش در ویندوز۷ کاربرد دارد:
شما ابتدا به یک فلش مموری نیاز دارید. ترجیجاً ۴ گیگابایت
بر روی درایو فلش راست کلیک کرده سپس گزینه Properties را بزنید. در پنجره باز شده به زبانه ReadyBoost رفته و یک رم مجازی برای سیستم تعریف کنید.
روش دوم:
ما این روش را پیشنهاد می کنیم چون هم بر روی تمامی ویندوزها سازگار است هم اینکه کارایی به مراتب بهتری نسبت به ReadyBoost ویندوز۷ دارد.
این برنامه این قابلیت را دارد که فضای خالی هارددیسک و فلش مموری شما به عنوان رم استفاده نماید.

این برنامه به طور معجزه آسایی سرعت سیستم شما را افزایش می دهد(چون افزایش رم یعنی افزایش سرعت)
و اگر از کارت گرافیک های Share استفاده می کنید می توانید بسیاری از بازی ها را به آسانی اجرا نمایید.
نکته: برای آگاهی از میزان پشتیبانی کارت گرافیک از حافظه موقت از روش زیر استفاده نماییدویندوز۷)
در صفحه دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Screen Resolution را بزنید سپس گزینه Advanced Setting را بزنید در جلوی گزینه Shared System Memory مقدار حافظه ای که کارت گرافیکی می تواند Share کند را پیدا کنید.