خطر هک شدن، یکی از بزرگ*ترین خطراتی است که کاربرانی که از مودم* بی*سیم برای اتصال به اینترنت استفاده می*کنند را تهدید می*کند. شما نیز اگر از مودم بی*سیم برای اتصال به اینترنت استفاده می*کنید و متوجه کم شدن غیرمعمول حجم اینترنت خود شده*اید این امکان وجود دارد که رمز عبور مودم شما توسط هکرهایی که در نزدیکی شما زندگی* می*کنند، هک شده باشد. در این ترفند به معرفی 10 نکته برای پیش*گیری از هک شدن اتصالات بی*سیم خواهیم پرداخت.

1- به پیشنهاد شرکت مایکروسافت توجه کنید؛ مایکروسافت می*گوید بهترین نوع رمزگذاری روی مودم شبکه بی*سیم، پروتوکل*های امنیتی WPA-PSK و WPA2-PSK هستند. این نوع پروتکل*ها، رمز عبور شما را هر میلی*ثانیه رمزگذاری می*کنند و درصد هک آن را به 64 سال آینده موکول می*کند! تعجب نکنید، این واقعیت این نوع رمزگذاری است.


2- اگر شما از بیش از یک کامپیوتر برای اتصال به اینترنت استفاده نمی*کنید مودم خود را بر روی حالت Bridge تنظیم کنید.

3- در صورت استفاده از حالت PPPOE بر روی مودم، قابلیت MAC Filter را بر روی مودم فعال کنید.

4- برخی برنامه*ها نظیر Wireless Network Watcher می توانند به شما جهت مشاهده اتصالات دستگاه*های بی*سیم به مودم شما پیغام هشدار دهند. در صورت مشاهده اتصالات ناشناخته آنها را قطع کرده و یا هرچه سریع*تر رمز عبور مودم خود را تغییر دهید.

5- از یک نرم*افزار Firewall قدرتمند استفاده کنید. فایروال*ها با بستن پورت*های اضافی بر روی ویندوز، راه را برای هکرها مسدود و تنگ می*کنند.

6- هرگز رمز عبور خود را تا جای ممکن به دوستان و آشنایان جهت استفاده از مودم ندهید. سعی کنید در صورت تمایل، خودتان رمز عبور را وارد دستگاه آن*ها کنید.

7- برخی شرکت*های سرویس*دهنده اینترنت، سرویسی را فراهم می*کنند تا هر کاربر تنها با یک MAC Address بتواند به اینترنت متصل شود. در صورتی که تنها از یک کامپیوتر برای اتصال به اینترنت استفاده می*کنید با استفاده از این سرویس می*توانید اطمینان پیدا کنید فقط خودتان هستید که می*توانید به مودم متصل شوید و از اینترنت استفاده کنید.

8- در زمان*هایی که از خانه یا محل کار به مدت طولانی خارج می*شوید می*توانید به راحتی مودم خود را خاموش کنید.

9- شما می*توانید با مراجعه به سایت سازنده مودم، آخرین نسخه Firmware مودم را نصب کنید تا تنظیمات نرم*افزاری مودم شما نیز همواره به*روز باشد.

10- اگر.کامپیوتر شما نزدیک به مودم است و می*توانید از سیم برای اتصال به آن استفاده کنید، با اتصال سیم به مودم می*توانید تنظیمات مربوط به اتصال بی*سیم را در مودم غیرفعال کنید.

.