در «ویندوز 8» بر خلاف ویندوزهای قبلی، پس از ورود به ویندوز، کاربر مستقیماً وارد صفحه دسکتاپ نمی*شود. بلکه ابتدا صفحه Metro Startup نمایان شده و پس از آن کاربر می*تواند وارد صفحه دسکتاپ شود. در صفحه Metro Startup مجموعه*ای از میان*برها و برنامه*ها جهت دسترسی سریع*تر وجود دارد. اما در صورتی که به این صفحه علاقه*ای ندارید و دوست دارید مانند گذشته پس از بوت شدن [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] وارد صفحه دسکتاپ خود شوید، در این ترفند قصد داریم به معرفی 3 روش مختلف برای حذف Metro Startup و ورود مستقیم به صفحه دسکتاپ در «ویندوز 8» بپردازیم.

روش اول

این روش آسان*ترین روش برای این کار می*باشد.
کافی است به پوشه C:\Windows\System32 مراجعه نمایید.
اکنون فایل shsxs.dll را یافته و آن را با استفاده از راست کلیک و انتخاب Rename به نامی دیگر مثلاً shsxs_backup.dll تغییر نام دهید.
با این کار دیگر خبری از صفحه Metro Startup نبوده و [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مستقیماً وارد دسکتاپ می*شود.
در صورتی که قصد بازگردانی صفحه Metro Startup را داشتید نیز می*توانید مجدداً shsxs_backup.dll را به shsxs.dll تغییر نام دهید.

روش دوم
این روش از طریق تغییرات در رجیستری [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] صورت می*پذیرد. با این روش ظاهر Metro به طور کلی غیرفعال خواهد شد.
بدین منظور ابتدا کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود. سپس عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایش*گر رجیستری [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] باز شود.
حال به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer
بر روی RPEnabled دوبار کلیک نموده و مقدار Value آن را بر روی 0 تنظیم کرده و *OK کنید.
با راه*اندازی مجدد [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] خواهید دید که ظاهر *Metro غیرفعال شده و مستقیماً به صفحه دسکتاپ خواهید رفت.
برای بازگردانی Metro نیز می*توانید مجدد به RPEnabled مقدار 1 بدهید.

روش سوم
این روش با استفاده از یک برنامه جانبی به نام Metro UI Tweaker انجام می*گیرد.
ابتدا برنامه را از [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] دانلود نمایید.
فایل را از حالت فشرده خارج کرده و بر روی Metro UI Tweaker.exe راست کلیک نموده و Run as administrator را انتخاب نمایید تا برنامه اجرا شود.
پس از اجرای برنامه گزینه Disable Metro Start Menu را انتخاب نموده و دکمه Apply را بزنید و با انتخاب Yes [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] را Restart نمایید.
با این کار صفحه آغازین Metro غیرفعال خواهد شد.
با استفاده از این برنامه و گزینه*های دیگر آن می*توانید قسمت*های دیگر *Metro را نیز غیرفعال کنید.
با انتخاب گزینه Enable Metro Start Menu and Ribbon میتوانید تمام مواردی که غیرفعال کرده*اید را مجدد بازگردانی نمایید.


.