[align=center][/align]

لاله اسکندری که به مناسبت نمایش فیلم "آفتاب بر همه یکسان میتابد" در جشنواره فیلم مذهب ایتالیا حضور پیدا کرده بود گفت، نگاه ایرانیها به معجزه برای ایتالیاییها جذاب بود.

اسکندری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره موفقیت فیلم "آفتاب بر همه یکسان میتابد" در جشنواره فیلم مذهب ایتالیا گفت: "با توجه به مضمون مذهبی فیلم مشخص بود در جشنواره ایتالیا با موفقیت روبرو میشود، اما گمان نمیکردم تا این اندازه مورد استقبال مخاطبان قرار بگیرد."

وی افزود: "ارتباط دو دختر مسیحی و مسلمان که در این فیلم به آن اشاره شده برای ایتالیاییها و مخاطبان جشنواره جالب بود و در جلسات مطبوعاتی دائم درباره این موضوع و اینکه نگاه ما به معجزه به چه شکل است سئوالات متفاوت مطرح میشد. در واقع آنچه باعث شد ایتالیاییها با فیلم ارتباط برقرار کنند، همان تبادل و هماندیشی مذاهب بود که تم اصلی فیلم را تشکیل میدهد."

اسکندری حضور در این جشنواره را بسیار مفید و ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: "حضور در جشنوارههای جهانی برای هر بازیگری مفید است. در واقع دیدن عکسالعمل مخاطبان خارجی برای بازیگر هم مفید است و هم جذاب."

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان با انتقاد از عملکرد مسئولان سیما در مورد فیلم "آفتاب بر همه یکسان میتابد" گفت: "متاسفانه فیلم بنا به دلایلی در ایران اکران نشد و با تغییر نام و جرح و تعدیلهای بسیار از تلویزیون پخش شد. در واقع کجسلیقگی سرمایه گذاران فیلم موجب شد این فیلم فرصت اکران در سینماها را به دست نیاورد."

فیلم سینمایی "آفتاب بر همه یکسان میتابد" به کارگردانی عباس رافعی در شبکه جهانی سحر تهیه و تولید شده است. این فیلم اواخر خرداد ماه با نام "مسیر سبز" روی آنتن شبکه دو سیما رفت. "آفتاب بر همه یکسان میتابد" پیش از این در بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره بیست و پنجم فیلم فجر شرکت کرده بود و اخیرا نیز با حضور در جشنواره فیلم مذهب ایتالیا جایزه ویژه زن و مذهب را به خود اختصاص داد.