نحوه استفاده از خدمات سرویس دهنده پست الکترونیک
Get Mail :
در اين قسمت مي توان ليست Email هايي كه در Inbox وجود دارد را مشاهده نمود. در صورت كليك بر روي Email , Subject مورد نظر باز مي شود و در صورت كليك بر روي From مي توان Email مورد نظر را Reply نمود. در صورت كليك بر روي Delete ميل مورد نظر حذف گرديده و به قسمت Trash منتقل مي شود.

Compose :
1. From : در اين قسمت آدرس Email خودتان قرار مي گيرد.

2. To : آدرس Email فرد مورد نظر را وارد نماييد يا مي توانيد بر روي Address Lookup كليك نماييد , كه در اين صورت پنجره جديدي باز شده و شما مي توانيد ليست Contact هاي وارد شده را مشاهده نموده و آدرس مورد نظر خود را انتخاب و با كليك بر روي To مقابل آن آدرس به قسمت Compose شما اضافه مي گردد و سپس پنجره مورد نظر را Close نماييد. در صورتيكه بخواهيد چندين آدرس را در قسمت To اضافه نماييد , بايد آنها را توسط كاما يا سميكالن از هم جدا نماييد.

3. CC : براي ارسال يك كپي از پيام براي شخص ديگر , همزمان با ارسال آن براي گيرنده اصلي , آدرس شخص مورد نظر را در كادر CC وارد كنيد. اگر بيش از يك آدرس داريد , آدرسها را با سميكالن ( ; ) جدا كنيد.

4. BCC : براي ارسال يك كپي مخفي از اين پيام براي شخص ديگري جز گيرنده اصلي , آدرس شخص مورد نظر را در قسمت BCC بنويسيد. كپي مخفي به اين معني است كه شخصي كه آدرس او در كادر To قرار دارد متوجه نمي شود كه يك نسخه از اين نامه براي شخص ديگري ارسال شده است. اگر بيش از يك آدرس داريد آنها را با سميكالن ( ; ) از هم جدا كنيد.

5. Subject : موضوع مورد نظر خود را وارد نماييد.

6. Attachments : در صورتي كه بخواهيد فايلي را همراه با Email خود بفرستيد وارد قسمت Attachments شويد , سپس فايل مورد نظر خود را وارد نموده , Attach to message را كليك نماييد . اين كار را مي توانيد براي چندين فايل انجام دهيد كه اسامي اين فايلها در قسمت Attachments اضافه مي گردد و در صورتي كه بخواهيد آنها را حذف نماييد مي توانيد فايل مورد نظر را انتخاب و سپس بر روي Remove در قسمت 3 كليك نماييد.

7. متن خود را درقسمت Type , Text نماييد.

8. بعد از انجام مراحل فوق , Send Now را كليك كنيد كه در اين صورت Email شما فرستاده مي شود. اگر بر روي Send Later كليك نماييد , متن شما در پوشه Drafts ذخيره مي گردد و شما مي توانيد بعدا آنرا Send كنيد.

Contacts :
در اين قسمت مي توانيد آدرس Email افرادي كه با آنها ارتباط داريد را وارد نماييد. براي ايجاد يك Contact مي توانيد به طريقه زير عمل كنيد :

1. بر روي Contacts كليك نماييد.

2. بر روي Create a Contact كليك كنيد كه در اين صورت پنجره جديدي براي شما باز مي گردد.

3. فيلدهاي نام و آدرس Email حتما پر شوند ولي بقيه فيلدها اختياري مي باشند.

4. بعد از وارد نمودن اطلاعات , بر روي Save كليك نماييد تا اطلاعات شما ذخيره گردد و در صورت منصرف شدن مي توانيد بر روي Close كليك كنيد كه در اين صورت اطلاعات شما ذخيره نمي شود. در صورت تمايل به ويرايش اطلاعات Contact وارد شده مي توانيد بر روي Edit مقابل Contact مورد نظر كليك نموده و در صورت تمايل به حذف آن , بر روي Delete كليك نماييد.

Options :
Personalize : در اين قسمت مي توانيد اطلاعات شخصي را ويرايش نماييد. مثلا در قسمت Password مي توانيد پسورد خود را تغيير دهيد. در قسمت Language , زبان را تغيير دهيد. در قسمت Theme مي توانيد نحوه نمايش صفحه Mail را تغيير دهيد, در حالت پيش فرض بر روي Standard مي باشد. از طريق style نيز مي توانيد رنگ و سايز Font را تغيير دهيد.

Folders : در اين قسمت با انتخاب يك نام و كليك بر روي Create مي توانيد يك پوشه ايجاد نموده و ايميلهاي خود را در آنجا ذخيره نماييد.

Filter : از طريق Filter مي توان ايميلهايي كه شامل عبارات خاصي هستند و يا ايميلهايي كه از طرف شخص خاصي مي رسند را به قسمتهاي مختلف از قبيل Inbox, Drafts, Deleted Items , ... انتقال داد. به اين صورت كه در قسمت IF يكي از گزينه ها را انتخاب كنيد مثلا اگر To را انتخاب كنيد آدرس ايميل فرستنده در نظر گرفته مي شود , اگر Subject را انتخاب نماييد موضوع ايميل در نظر گرفته مي شود و ... در قسمت بعدي نيز اگر Contains را انتخاب و مقابل آن عبارت خود را تايپ كنيد ايميلهايي كه شامل اين عبارت باشند در نظر گرفته مي شوند. در قسمت Move to نيز مكاني كه مي خواهيد ايميل به آنجا منتقل شود را انتخاب نماييد.

ComAgent : نرم افزار ComAgent شما را از رسيدن Email جديد در Mail Box خود مطلع مي سازد. براي اطلاعات بيشتر به قسمت نحوه استفاده از نرم افزار ComAgent مراجعه فرماييد.

Help :
راهنماي انگليسي استفاده از Email مي باشد.

Empty Trash :
در صورت Delete نمودن نامه اي از داخل Inbox , آن نامه وارد Trash مي شود كه با كليك بر روي اين گزينه ميتوان Trash را خالي نمود. توجه داشته باشيد كه در صورت خالي نمودن Trash نمي توان به نامه هاي حذف شده دسترسي پيدا كرد.

Sign Out :
توسط اين گزينه از Mail Box خود خارج مي شويد.

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]