نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: آيا اعتياد به قرص هاي روان گردان در سن خاصي صورت مي گيرد

 1. #1
  کاربرسایت hrg1356 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۲۰
  نوشته ها
  5,534
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 6 در 3 پست

  آيا اعتياد به قرص هاي روان گردان در سن خاصي صورت مي گيرد

  به عنوان نتيجه اي از پژوهش هاي متعدد ، مي دانيم که اعتياد يک بيماري است که هم مغز و هم رفتار را تحت تأثير قرار مي دهد . پژوهشگران ، بسياري از عوامل زيست شناختي و محيطي را تعيين و حتي شروع به پژوهش در باره متغيرهاي ژنتيکي سهيم در رشد و پيشرفت اين بيماري کرده اند . دانشمندان از اين دانش در رشد رويکردهاي درماني و پيشگيري مؤثر که تداوم مصرف مواد را در شخص ، خانواده و جامعه کاهش مي دهد ، استفاده نموده اند .
  علي رغم اين پيشرفت ها ، امروزه خيلي از مردم نمي دانند چرا افراد ، به داروها معتاد مي شوند و يا چطور داروها مغز را براي پرورش رفتار اجباري سوءمصرف مواد تغيير مي دهند . براي کمک به افراد در انتخاب سبک زندگي قدرتمند ، هنوز به اطلاعات زيادي در مورد اين بيماري که مبتني بر علم باشد ، نياز است . بايستي جامعه در سطوح سني مختلف تحت برنامه هاي مناسب قرار گيرد ، واقعيت اين است که :
  •جنين هايي که در رحم در معرض مواد و دارو هاي قانوني و غير قانوني قرار مي گيرند ، ممکن است به طور نارس و کم وزن متولد شوند . اين در معرض دارو قرار گرفتن مي تواند به آهستگي بر رشد عقلاني کودک و رفتار بعدي آنها در زندگي شان تأثير بگذارد .
  •نوجواناني که سوءمصرف دارو دارند اغلب دچار اختلالات رفتاري هستند ، افت تحصيلي دارند و از مدرسه اخراج مي شوند . اين افراد در معرض خطر حاملگي ناخواسته ، خشونت و بيماريهاي عفوني قرار مي گيرند .
  • بزرگسالاني که سوءمصرف دارو دارند ، اغلب به طور واضح اختلالات تفکر ، يادآوري و توجه دارند . اغلب رفتارهاي اجتماعي ضعيف دارند که در نتيجۀ سوءمصرف دارو است و از عملکرد شغلي و روابط شخصي رنج مي برند .
  • والديني که سوءمصرف دارو دارند اغلب آشفته و بي نظم هستند . محيط خانۀ آنها پراسترس است و کودکان آنها مورد سوءاستفاده و غفلت واقع مي شوند . چنين شرايطي براي بهزيستي و رشد کودکان مضر است و در اين خانه ها ممکن است موجبات مراحل سوء مصرف دارو در آينده فراهم آيد .
  با توجه به مطالب بالا متوجه مي شويم که اعتياد ديگر مرز سني خاصي را ندارد اما در مورد کودکان عنوان قرباني مواد را به جاي معتاد به مواد به کار مي بريم.

  گزارشات متعددي از گرايش کودکان و نوجوانان در سراسر دنيا مبني بر مصرف داروهاي روانگردان وجود دارد.

  به عبارتي هيچ گروه سني مصون از تند باد اعتياد نيست.


  منبع :تبیان
  *هرکس به اندازه همتش رشد می کند*

 2. #2
  کاربرسایت NRSG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۸-۲۰
  نوشته ها
  137
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 0 در 0 پست

  پاسخ : آيا اعتياد به قرص هاي روان گردان در سن خاصي صورت م  ● ال.اس.دی (LSD) چیست؟
  ال.اس.دی نخستین دارویی است که در گروه توهم زاها قرار گرفت. اولین بار در سال ۱۹۳۸ توسط شیمی دان سوئیسی بنام دکترهافمن ساخته شده اما خواص آن در سال ۱۹۴۳ زمانی که بصورت اتفاقی توسط دکتر هافمن مصرف شد مشخص گردید.
  این ماده در دهه ۱۹۶۰ شهرت خاصی پیدا نمود و به مرور زمان از استعمال آن توسط مردم کاسته شد لیکن در دهه ۱۹۹۰ مجدداً در میان دبیرستانیها و دانشجویان شهرت پیدا کرد واین ماده بعنوان ابزار جنبش ضد فرهنگ در غرب مورد استفاده قرار گرفت.
  ● استفاه پزشکی
  درحال حاضر این دارو هیچگونه استفاده پزشکی ندارد. گرچه در دهه ۱۹۵۰ این دارو ( بنام Delgsid)توسط برخی روانپزشکان برای درمان احساسات سرکوب شده مورد استفاده قرار میگرفت. سازمان سیا (CIA) نیز آزمایشات خود را بر روی انسان بصورت مخفیانه جهت بازپرسی ا زمتهمان انجام داد. در سال ۱۹۶۶ استفاده از این ماده در آمریکا بدلیل پیامدهای بهداشتی و درمانی آن ممنوع اعلام شد.
  ▪ وابستگی روانی : ندارد
  ▪ وابستگی جسمی: ندارد
  ● شکلهای مختلف LSD
  ▪ مقاومت داروئی
  این نکتهحائز اهمیت است که به مرور زمان و با استفاده مکرر از این ماده ایجاد مقاومت داروئی میکند و لذا برای ایجاد احساس اولیه از دوزههای بالاتری میبایست استفاده شود.
  ▪ مدت اثر
  تاثیرات روانی ۶۰-۳۰ دقیقه پس از مصرف ماده شروع میشود و حدوداً ۱۲ ساعت باقی میماند. اوج این تاثیرات حدوداً ۵ ساعت پس از مصرف ال اسی دی میباشد. تاثیرات روانی این ماده وابسته به وضعیت جسمیفرد مصرف کننده ونیز محیط فیزیکی که فرد در آن قرار دارد میباشد.
  ● روشهای سوء استعمال
  این ماده غالباً درفرم قرص و یا کاغذ خشک کن یافت میشود که غالباً همراه الکل و یا آب بلعیده میشود.
  ● اثرات
  LSD اثرات آگونیستی و آنتاگونیستی در سطح گیرندههای سروتونینی از خود نشان میدهد همچنین فرضیه دیگری براین باور است که LSD موجب افزایش فعالیت درغشاء مغزی و قسمت جلوی مغزی (limbic Forebrain) میشود.
  ● مصرف بیش از اندازه (Overdose)
  موجب میدریاز, افزایش فشار خون خفیف، تپش قلب (تاکی کاردی) و ندرتاً افزایش دمای بدن ( هیپرترمی)و از نظر رفتاری استعمال کننده ممکن است درونگرا ویا مضطرب شود. تاثیرات نامطلوب غالباً در افراد تازه کار یا افرادیکه اشتباهاً LSD مصرف نموده اند حادث میشود.
  ● مشخصات ۴- برومو ۲،۵ دی متوکسی فنتیلامین
  ۴-bromo,dimethoxy-phentylamine به عنوان یک داروی تهییج کننده و جزوداروهای صناعی توهم زاست. ساختمان ترکیبی آن شبیه بسیاری از داروهای زیرمجموعه کنترل شدهها میباشد. ساختن مقادیر زیاد این داروها و استفادههای مخاطره آمیز دوزاژ آنها در خلال ناخالصی وناپاکی و غیرواقعی بودن آنها خطر آفرین میباشد. در اواخر سال ۲۰۰۰ میلادی افزایش ناگهانی داروی فوق رادر کلوپها وپارتیهای دوره ای بوضوح دیده شده است.
  ● استفادههای مجاز
  هیچ مجوز پزشکی وطبی جهت استفاده از این دارو وجود ندارد در امریکا افراد افسرده جهت ایجاد لذت از این دارو استفاده میکنند. گر چه احتمال تولید وشروع استفاده این دارو در استرالیا میباشد اما بزودی استفاده از این دارو در تگزاس و کالیفرنیا دراوایل ۱۹۷۰ میلادی شیوع پیدا کرد و بازارهای آنجا را تصرف کرد. شیوع اولیه این دارو و عدم توانایی در کنترل آن به دلیل علاقه نسل جوان بوده که برای خواب و هیجان مورد استفاده قرار میگرفته است.
  ● تأثیرات دارو
  استفاده از این دارو باعث سرخوشی و افزایش قوه ادراک ( افزایش قدرت دریافت کنندههای بینایی شنوایی و چشایی ) میشود. اثرات قابل توجه در اثر مصرف تقریباً ۴ میلی گرم بصورت خوراکی بوجود میآید و اثر سمیآن با مصرف ۸ میلی گرم ماده ایجاد میگردد. زمان تغییرات این ماده درعرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از مصرف شروع شده و و پیک اثر بین ۵/۱ تا دوساعت پس از خوردن ظاهر میشود. اثر دارو ۶ تا ۸ ساعت پس از مصرف طول میکشد.
  مصرف مقادیر پایین ( ۴- برمو ۲،۵ دی متوکسی فنتیلامین ) بطور مستقل از توهم زایی و اختلالات روانی عمل میکند، بلکه بجای ایجاد چنین حالاتی علایمیاز قبیل هیجان زدگی, سستی و رخوت ایجاد میکند. مقادیر زیادتر مصرف ( بین ۲۰ تا ۴۰ میلی گرم)مانند نمونه LSD میتواند حالات توهم زایی ایجاد نماید. مصرف مقدار بالای ۵۰ میلی گرم مصرف اثری بی نهایت توهم زا و سرخوشی بی اساس وبی پایه بوجود میآورد. این دارو همانند DOMو DOB ( از دسته آمفتامینها) توانایی اتصال به گیرنده سروتونین را دارد.
  ▪ استفادههای غیر مجازاین ماده
  این ماده عموماً از راه خوراکی استفاده میشود و همچنین میتواند از راه استنشاقی مورد استفاده قرار بگیرد. هیچ نوع استفاده درمانی برای آن اعلام نشده است.درحال حاظر این ماده همانند داروهای توهم زای دیگر مثل DOB، LSD. MDMA درحال تهیه و تزریق به بازار میباشد.
  ▪ جامعه استفاده کننده وعوامل مصرف کننده
  فراوانی این دارو به گسترگی ال اس دی نبوده اما در بعضی از افراد همانند آنهاییکه اکستسی در مدرسهها وکالجهای دانش آموزی استفاده میکنند مورد استفاده قرار میگیرد.این دارو همانند داروها ی کلوپ مثل گاماهیدروکسی بوتیرات،کتامین و اکستسی در کلوپهای شبانه رواج دارد.
  ● رواج و انتشار غیرقانونی
  این دارو در بازار به اسامی، برومو, A۲CB ونکسوز رواج دارد و انواع اشکال دوزاژ ونام و بسته بندیهای آن احتیاج به آنالیز شیمیایی برای شناختن دارد.
  ● کنترل اجتماعی
  این دارو جزو Schedul I جدول مواد کنترل شده در اکتبر سال ۱۹۷۰ میلادی میباشد.  ستاد مبارزه با مواد مخدر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۸۹, ۱۸:۰۲
 2. شخصي بودن مجازات ها
  توسط ANDISHEH در انجمن مباحث حقوقی و قضائی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: پنجشنبه ۱۹ آذر ۸۸, ۲۰:۴۱
 3. ايجاد صندوقهاي شخصي الکترونيکي در سطح کشور
  توسط hrg1356 در انجمن بایگانی اخبار فرهنگی اجتماعی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: دوشنبه ۰۹ اردیبهشت ۸۷, ۲۳:۵۸
 4. غواصي
  توسط hrg1356 در انجمن مجله ورزشی
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: جمعه ۰۴ آبان ۸۶, ۰۲:۰۰
 5. ** خواص ختمي يا گل خواصي
  توسط Unknown در انجمن گياه درماني
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۰ مرداد ۸۶, ۱۱:۳۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •