[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

در پی پخش سریال مناسبتی اغما از شبکه اول سیما برخی بینندگان این سریال متوجه شباهت آرایش صورت بازیگر نقش اول این سریال ( امین تارخ ) با سید محمد خاتمی رییس جمهور پیشین جمهوری اسلامی ایران شده اند .
به گزارش خبرنگار « فردا »، در سریال اغما که هر شب از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود ، مدل آرایش و رنگ ریش ها و همچنین عینک مورد استفاده امین تارخ در نقش دکتر پژوهان بسیار شبیه سید محمد خاتمی است .
یک کارشناس رسانه ای در این باره به خبرنگار « فردا » گفت : دو فرض در مورد این شباهت محتمل است ؛ اول آنکه این شباهت بسیار زیاد ، تصادفی باشد و فرض دوم اینکه بر اساس روش اثر گذاری غیر مستقیم بر مخاطب این مدل گریم کاملا هوشمندانه طراحی شده باشد .
وی به استفاده از اینگونه روش های تاثیر گذاری غیر مستقیم بر مخاطب در سایر رسانه های دنیا اشاره کرد و گفت : دنیای امروز و مخاطبان آگاه ، هرگونه پیام مستقیم را پس می زنند و استفاده از تبلیغات تک فریم و روش های اثرگذار بر روی ناخودآگاه مخاطب هم اکنون در رسانه های دنیا رایج است .
این کارشناس رسانه ای در باره علت این اقدام صداو سیما در صورت عامدانه بودن این شباهت گفت :طراحان این سریال باید در مورد این موضوع اظهار نظر کنند .
news.parseek.com