صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 17 تا 32 , از مجموع 45

موضوع: آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

 1. #17
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  روش ارسال نامه

  بعد از رفتن به Mail Box خود گزينه Compose را از Frame سمت چپ صفحه انتخاب مي كنيم

  در قسمت To ، آدرس كامل E- mail شخص گيرنده نوشته مي شود :

  موضوع نامه را در قسمت Subject تایپ می کنیم .
  گزینه های CC و BCC برای ارسال رونوشتی از نامه ، برای شخص یا اشخاص دیگر است .
  CC : مخفف Carbon Copy است . رونوشتي از نامه براي كساني كه آدرس آنها در اينجا تايپ شده است ارسال مي کند . در این حالت اولین شخص دریافت کننده نامه متوجه می گردد که این ایمیل برای چه اشخاص دیگری نیز ارسال شده است .
  BCC : رونوشتي از نامه براي كساني كه آدرس آنها در اينجا تايپ مي شود ارسال مي کند . به طوري كه شخص اول نمي فهمد كه اين نامه براي چه اشخاص ديگري ارسال شده است .
  Save a copy of outgoing Message : يك كپي از نامه در Mail Box ذخيره مي كند .
  در قسمت Body نامه متن خود را تايپ مي كنيم .
  بعد از ارسال پيغامي ظاهر مي شود :
  (آدرس گیرنده ی نامه ) Your Mail (Subject) has been send to

 2. #18
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  پارامترهاي تكميلي در E- mail

  اولين گزينه Forward
  در صورتیکه تمایل به ارسال یکی از ایمیل های دریافتی برای شخص یا اشخاص دیگری داشته باشیم از گزینه ی Forward استفاده می کنیم .
  براي Forward كردن به روش زير عمل مي كنيم .

  - بازكردن نامه مورد نظر
  - انتخاب گزينه Forward
  در اين صورت Compose به طور اتوماتيك فعال مي شود و مي توانيم آدرس شخص سوم را در قسمت To وارد كنيم . Subject نامه هايي كه عبارت FWD در ابتداي آنها است يك Email ،Forward شده است كه البته Subject قابل ويرايش است .

  Reply
  در صورتي كه تمایل داشته باشیم به يك Email پاسخ دهیم ، يكي از راحت ترين راههاي موجود Reply كردن ایمیل است ، روش كار به صورت زير است :

  - انتخاب نامه و خواندن آن
  - انتخاب گزينه Reply
  در اين صورت Compose به صورت اتوماتيك فعال شده و آدرس شخص فرستنده نامه قبلي به عنوان آدرس شخص گيرنده جديد فرض خواهد شد . عبارت Re قبل از Subject نامه قرار مي گيرد و متن نامه شخص قبل در قسمت Body ديده مي شود و بنابراين امكان ارسال جواب نامه همراه با متن نامه قبلي شخص فرستنده وجود دارد .

  ٭ تذكر :
  تا قبل از پرشدن 70 % از گنجایش Mail Box در Yahoo يك پيام هشدار ( Warning )ظاهر مي شود .

  طريقه حذف نامه ها :
  جهت جلوگيري از پرشدن Mail Box بايد Email هاي ناخواسته يا برخي از Email هاي قبلي كه خوانده شده و نيازي به آنها نداريم را حذف كنيم .

  روش اول حذف يك Email :
  1- انتخاب Check Mail
  2- مشاهده E mail مورد نظر
  3- انتخاب گزينه Delete

  روش دوم :
  بعد از رفتن به صفحه ی Check mail ، Check Box موجود در کنار نامه ی مورد نظر را فعال کرده و سپس گزینه ی Delete را Click كنيم . با حذف يك Email اين Email به محلي به نام Trash منتقل خواهد شد تا در صورت لزوم بازيافت شود .

  طریقه ضميمه كردن يك فايل ِAttachment
  1- انتخاب گزينه add / delete attachment و باز شدن فرم انتخاب فايل
  2- انتخاب گزينه Brows و پيدا كردن فايل مورد نظر
  3- انتخاب گزينه Attach
  4- انتخاب گزينه Done

  پوشه ها (Folders) :
  شما می توانید نامه هایی با موضوعات مختلف را در پوشه های متعدد نگهداری نمایید . برای ایجاد یک پوشه به سه روش می توان عمل کرد :

  - روش اول
  انتخاب گزینه ی Foldersاز فریم سمت چپ Mailbox . در این حالت صفحه ای برای دریافت نام Folder جدید باز می شود . با درج نام و انتخاب کلید Add Folder ، Folder جدید به لیست Folder های موجود اضافه خواهد شد . ( در این صفحه لیست Folder های استاندارد صفحه ی Inbox نمایش داده شده است )

  - روش دوم
  انتخاب گزینه ی Add که در مقابل گزینه ی Folders قرار دارد . با انتخاب اين گزینه پنجره ای باز می شود که نام Folder جدید را دریافت می کند . پس از فشردن کلید Ok ، Folder جدید در لیست Folder های موجود اضافه خواهد شد .

  - روش سوم
  انتخاب منوی کشویی Move To Folder که در سمت راست صفحه ی Inbox تعبیه شده است و سپس انتخاب گزینه ی new Folder از منوی جاری و کلیلک بر روی گزینه ی Ok .
  برای انتقال ایمیل به Folder مورد نظر Check Box کنار ایمیل را فعال کرده ، از منوی کشویی سمت راست نام Folder را انتخاب و با فشردن کلید Ok میل جاری را به پوشه ی مربوطه انتقال می دهیم .
  چنانچه بخواهیم يك folder را نمايان يا پنهان كنيم از لیست Folder های موجود گزینه ی Hide یا Show مقابل My Folders را کلیک می کنیم . در حالت عادی که Folder ها آشکار می باشند گزینه ی Hide فعال است . با یک بار کلیک روی این گزینه بطور اتوماتیک تبدیل به Show خواهد شد . این در حالی است که با این عمل Folder ها مخفی شده اند .

  ايجاد دفترچه Address Book:
  براي ساختن Address Book بعد از اينكه وارد Mail Box خود شديد روي منوی Addresses كليك كنيد ، سپس روي دكمه Add contact كليك كنيد صفحه جديدي جهت وارد كردن اطلاعات مربوط به فرد مورد نظر باز ميشود.
  اطلاعات را وارد كنيد حال با مراجعه به صفحه اول كتابچه آدرس خواهيد ديد كه آدرس شخص مورد نظر اضافه شده كه با كليك روي نام آن ميتوانيد به اطلاعات وارد شده دسترسي پيدا كنيد.
  جهت تغيير هر یک از اطلاعات مربوط به اشخاص درج شده در دفترچه ی آدرس روی نام شخص مورد نظر کلیک کرده ، پنجره ای باز می شود که در آن امکان حذف و یا ویرایش اطلاعات وجود دارد .
  اگر برای شخصی میلی ارسال کرده اید که آدرس پست الکترونیکی او در دفترچه ی آدرس شما موجود نمی باشد ، پس از ارسال ایمیل و دریافت پیامی مبنی بر ارسال ایمیل برای نامبرده ، با درج علامت تیک در مقابل آدرس ایمیل از شما می خواهد که در صورت تمایل آدرس جدید را به دفترچه ی آدرس خود اضافه نمایید که با فشردن کلید Add To Address Book می توان این کار را انجام داد .

  پوشه هاي ثابت :
  پوشه هاي Trash , Draft, Sent, In box, Bulkmail غير قابل تغيير و حذف كردن مي باشند ولي پوشه هايي را كه خودتان درست مي كنيد ميتوانيد حذف كنيد يا نام آنها را تغيير دهيد .
  براي تغيير نام يك پوشه در فريم دست چپ Check mail روي Folder كليك نمائيد.
  سپس در صفحه اي كه ظاهر ميشود لیستی از تمامی Folder های موجود اعم از آنچه که ما ساخته ایم و یا Folder های استاندارد Yahoo نمایش داده می شود . از ليست پوشه ها ، پوشه هایی را که توسط خود ما ایجاد شده اند را می توانیم تغییر نام داده و یا حذف کنیم ، ولی پوشه های استاندارد تنها شامل امکان تغییر مشخصات و یا خالی کردن پوشه می باشند . اگر بخواهيم از نامه اي كه ارسال ميشود يك نسخه بايگاني داشته باشيم كافي است هنگام ارسال نام جلوي گزينه Save copy to sent folder تيك بزنيم.

  Save Draft محلي براي ذخيره موقت نامه ها :
  هميشه قبل از اتمام تايپ نامه آن را در پوشه Draft ذخيره كنيد تا در صورت قطع ارتباط يك نسخه از مطالب داشته باشيد.

  * نکته :
  Spam : بايد توجه داشت که ارسال ايميل به تعداد زياد و به منظور بازاريابي بدون اينکه طرف شخصا خود اقدام به دريافت ايميل کرده باشد جرم محسوب ميشود و يکي از التزامات ارسال ايميل به قصد بازاريابي دادن اجازه به مشترک جهت حذف آدرس ايميلش از ليست ميباشد.در مجموع اينکه بايد مواظب آدرس ايميلتان باشيد . .

  معرفي چندين website در ارتباط با گرفتن email مجاني(free)

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 3. #19
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  عوض كردن مشخصات Account

  براي اين منظور ابتدا وارد صندوق پستي خود مي شويم ، سپس از Frame سمت چپ ، منوی Mail گزينه Options و یا از منوی سمت راست گزینه ی Mail Options را انتخاب می کنیم . براي عوض كردن مشخصات Account از صفحه اي كه ظاهر مي شود گزينة Account Information را انتخاب مي كنيم .
  براي عوض كردن Password به روش زیر عمل می کنیم :
  در صفحه ی Mail Options از منوی سمت چپ گزینه ی Account Information را انتخاب می کنیم ، چون این صفحه مربوط به مشخصات شخصی کاربر می باشد ، برای اطمینان مجددا از کاربر تقاضا می شود کلمه ی عبور خود را وارد نماید .
  صفحه ای باز می شود که در آن نام ، Id و آدرس پست الکترونیکی کاربر با رنگ قرمز نمایش داده شده اند که این بدان معناست که این گزینه ها قابل تغییر نمی باشند . برای تغییر کلمه ی رمز ، گزینه ی Change Password را انتخاب کرده ، صفحه ای باز می گردد که در آن از کاربر می خواهد کلمه ی عبور جاری خود را وارد نموده و سپس Password جدید را انتخاب و وارد نماید و برای اطمیان از صحت رمز یک بار دیگر هم وارد شود و سپس انتخاب گزینه ی Save .

  Signature (امضاي ديجيتال)

  در صورت دلخواه مي توان يك امضای دیجیتالی درست كرد كه هميشه به طور اتوماتيك در پايان نامه هايمان ظاهر شود . در صورت انتخاب گزينه Use Signature در پايين قسمت Body امضاء در انتهاي نامه ضميمه خواهد شد .
  متن مورد نظر را وارد كرده و گزينه Save را انتخاب مي كنيم در صورت انتخاب اين گزينه امضا به طور پيش فرض در انتهاي همه نامه ها قرار خواهد گرفت .

  گزینه ی Color

  در صورتیکه بخواهید رنگ Background صندوق پستی خود را به دلخواه تغییر دهید از این گزینه استفاده نمایید . این گزینه در صفحه ی mail optionsدر منوی سمت چپ صفحه قرار دارد . در صورت انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که می توان رنگ دلخواه را انتخاب نموده و سپس گزینه ی Save را انتخاب نمود . در اینصورت صفحه ی Mail Box شما به رنگ دلخواهتان تغییر شکل خواهد داد .

 4. #20
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  روش دريافت يك عكس و ارسال کارت پستال

  كافي است به قسمت Check mail رجوع كرده و پس از خواندن Email مورد نظر روي گزينه Attachment كليك كنيد در اين صورت يك كپي از فايل Attach شده را در محل دلخواه در كامپيوتر ما ذخيره ميكند.
  يا ممكن است عكس در انتهای نامه باشد . در اين صورت روي عكس راست كليك مي كنيم وSave as Picture را انتخاب مينماییم.
  به طور كلي به دریافت فايل از اينترنت به كامپيوتر شخصي Down load می گویند .

  طريقه فرستادن Greeting Card از سايت Yahoo

  1- به روي صفحه اصلي Yahoo مي رويم 2- از گزينه هاي آن Greeting را انتخاب مي كنيم .
  3- در اين صفحه كه نمونه اي از كارت پستالها و نيز موضوعاتي كه مي توان در ارتباط با آنها كارت پستال فرستاد ، وجود دارد .
  4- انتخاب موضوع كارت پستال
  5- نمونه اي از كارتها در اين صفحه قرار دارد ممكن است همه موضوعات در اين صفحه موجود نباشد.
  6- انتخاب كارت پستال مورد نظر
  7- پر كردن فرم مربوط به كارت پستال كه شامل گزينه هايي مثل آدرس گيرنده و پيامي كه در كارت پستال ذكر مي شود و در بعضي سايتها حتي امکان انتخاب موزيك براي كارت پستال نیز وجود دارد.
  8- در اينجا 2 گزينه داريم Preview كه كارت پستال را در حالي كه پيام ما در آن قرار دارد نشان مي دهد و گزينه Send كه كارت پستال را ارسال می کند .

  نکته :

  برای ارسال کارت پستال می توانیم در صفحه ی Compose بر روی صورتک Greeting در سمت راست صفحه کلیک می کنیم تا صفحه ی اصلی Greeting های Yahoo نمایش داده شود .

 5. #21
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  فصل چهارم) آشنايي با Browser
  کلید های میانبر برای کار با Browser

  بعد از ارتباط با ISP به عهده مرور گر است كه صفحات اينترنت را براي ما پديدار و قابل درك سازد سپس بديهي است كه بايد در اينجا به ذكر نكاتي براي پيكر بنديInternet explorer بپردازيم.


 6. #22
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  پيكر بندي Internet explorer

  در ابتداي كار ذكر اين نكته ضروري است كه كليه مفاهيم ذكر شده براي Internet explorer 5 به بالاگفته شده است و اگر احياناً تضادي با مفاهيم گفته شده وجود دارد به همين دليل است .
  براي تنظيمات Browser -Internet explorer روي آيكون مورد نظر كليك راست ميكنيم و گزينه Properties را انتخاب می نماییم و يا بعد از باز كردن برنامه در منوي Tools گزينه Internet Options را انتخاب ميكنيم.

  پنجره اي به صورت بالا باز ميشود كه داراي تب يا برگ نشان ميباشد، اين برگ نشان ها به ترتيب عبارتند از General ، Security ، Content ، Connections ، Programs ، Advanced .
  حال در تب General به ذكر نكاتي مي پردازيم.
  در قسمت Home page general يك كادر متن Edit box قرار دارد كه روبروي آن نوشته شده Address
  Use Current
  Use Default
  Use Blank
  Address
  شما ميتوانيد آدرس مورد نظر خود را در اين كادر متني تايپ نمائيد . براي اينكه صفحه آغازين مناسبي را انتخاب كنيد بايد ببينيد در ابتداي امر ميخواهيد چه كاري را بر روي اينترنت انجام دهيد.

  * تذکر1 :

  در ناحيه Home page روي زبانه General دكمه Use Default را كليك كنيد آدرس صفحه آغازين پيش فرض در كادر متن آدرس ظاهر ميشود .

  * تذکر2 :


  انتخاب Use Blank باعث ميشود صفحه آغازين صفحه سفيدي با عنوان Blank باشد.

 7. #23
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  مديريت فايلهاي موقت

  (Internet Explore (IE براي افزايش سرعت مرورگر نسخه اي از هر فايل بازديد شده را روي هارد ديسك ذخيره ميكند. هر بار كه شما دوباره به آن سايت برميگرديد ابتدا كامپيوتر احتمال وجود Copy را بررسي ميكند ، اگر كامپيوتر اين Copy را داشته باشد همان فايلها را به نمايش مي گذارد اگر اين كار انجام شودسرعت نمايش اطلاعات به مراتب بيشتر از زماني است که اطلاعات مستقيماً از اينترنت دريافت شود. زيرا نمايش فايل از هارد ديسك خيلي سريعتر است فرايند ذخيره سازي و نمايش فايلهاي محلي را Caching مي گويند. Browser فايلهاي ذخيره موقت (Cached files) را درپوشه Temporary Internet Files قرار ميدهد. Browser امكان اعمال تنظيماتي براي Temporary files را به ما ميدهد.بوسيله Browser ميتوانيم سرعت بارگذاري صفحات Web را افزايش دهيم.
  همچنين ميتوانيم به منظور ذخيره فايلهاي موقت (Cached) فضايي بر روي ديسک تعيين كنيم.
  نحوه به روز رساندن اطلاعات صفحات وب ذخيره شده :
  براي انجام اين تنظيم گزينه Settings را كليك ميكنيم 4 گزينه براي اين تنظيم داريم كه عبارتند از :

  Every visit to the page

  بروز رساني IE براي صفحاتي که مورد بازديد قرار ميگيرند.

  Every time you star Internet Explorer

  IE روند به روز رساني صفحاتي را كه آخرين بار مشاهده نموديد بررسي و كنترل ميكند و اطلاعات جديد در مورد صفحاتي كه در جلسه جاري بازديد مي كنيد را بررسي نمي نمايد.

  Automatically

  IE اطلاعات جديد را در مورد صفحاتي كه آخرين بار بازديد شده بررسي ميكند ولي با گذشت زمان و چنانچه فايلهاي صفحات وب تغييرات منظمي نداشته باشند بررسي و به روز رساني با روند كندتري انجام مي پذيرد. IE هيچ گاه به روز رساني را كنترل نمي كند و براي به روز رساني لازم است روي كليد Refresh كليك شود. بعد از انجام تنظيمات ، اهرم كشويي كه در زير آن نوشته شده :
  On the amount of disk space to use
  به طرف چپ يا راست كشيده ميشود و اندازه اختصاص يافته براي حافظه cache براي ذخيره پوشه Temporary Internet Files تغيير ميكند.

  حذف فايلهاي موقت در اينترنت :
  زماني كه پوشه Temporary از فايلهاي صفحات وب پر ميشود بايد آنها را حذف كرد به اين ترتيب كه روي گزينه Delete files كليك کرده و سپس كادر محاوره اي File Delete را OK مينمائيم.

 8. #24
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  آشنايي با اجزاء Browser

  IE مانند هر پنجره ديگر در Windows اجزاء ثابتي دارد.
  1. Title Bar
  2. Menu bar
  3. Tool bar
  4. Address bar
  5. Status bar

  يادآوري :

  گزينه هاي فوق كه همگي اجزاء اصلي يك پنجره هستند ميتوانند پنهان يا آشكار باشند .پنهان يا آشكار كردن آنها مانند كليه پنجره هاي ديگر است .
  ابتدا به معرفي كليدهاي صفحه كليد براي انجام عمليات معمول در IE مي پردازيم .  اين كليدها براي كاربراني ذكر شد كه تمايل دارند با صفحه كليد كار كنند.

 9. #25
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  History

  پوشه ثبت وقايع (History) :

  Browser بصورت خودكار وقايع هر جلسه مرور در اينترنت را در پوشه اي به نام History ثبت و ضبط مي نمايد . براي مشاهده مطالب پوشه بر روي History كليك كنيد نوار History در امتداد طرف چپ Browser ظاهر ميشود.

  تنظيمات مربوط به ثبت وقايع :

  در تب General روي قسمــــت History عدد مـــورد نظر واقع در كادر متن Days to keep page in History را وارد می کنیم . با تغيير عدد ثبت شده در اين قسمت ، تعداد روزهاي حفظ اين اطلاعات مشخص می شود.( البته در صورتي كه آن صفحه در طي اين تاريخ بازديد نشود.)

  پاك كردن پوشه History :
  در قسمت History به برگ نشان General مراجعه مينمائيم اگر گزينه Clear History را كليك كنيم يك كادر پيغام ظاهر ميشود. از شما براي حذف كليه گزينه هاي پوشه سئوال ميشود.

 10. #26
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  تغيير مشخصات پيوندها (Link) و رنگ زمينه و متن
  رنگ پيوندها را ميتوان مانند رنگ متن و Background ( پس زمينه ) سفارشي نمود. در قسمت General روي دكمه Colors كليك كنيد تا پنجره مربوط به آن باز شود .

  ابتدا در قسمت چپ پنچره در قسمت Colors ميتوانيد رنگText و پس زمينه صفحه را تغيير دهيد به اين ترتيب كه روي مربع كليك مي كنيد تا جعبه رنگ باز شود. سپس رنگ دلخواه را انتخاب مي نمایید.
  علامت زدن دكمه Use windows colors سبب مي شود تا رنگ پيش فرض در نظر گرفته شود.درقسمت راست صفحه Links ميتوانيد رنگ پيوندها را تغيير دهيد. به اين ترتيب كه روي دكمه رنگ Visited كليك كنيد و در جعبه رنگ باز شده رنگ دلخواه مثلاً قرمز را انتخاب نمایید ، سپس روي دكمه رنگ Unvisited كليك كنيد تا جعبه رنگ ظاهر شود و سپس رنگ سبز را انتخاب كنيد. پيوندهايي را كه كليك نكرديد به رنگ سبز ظاهر مي شود و پيوندهاي كليك شده به رنگ قرمز .
  علاوه بر اين ميتوانيد يك رنگ Hover به پيوندها اضافه كنيد. منظور از Hover قرار دادن نشانگر ماوس روي يك پيوند بدون آنكه پيوند را كليك كرده باشيد مي باشد. هنگامي كه يك رنگ Hover را به پيوند ها اضافه مي كنيد Browser رنگ پيوندها را در لحظه اشاره ماوس تغيير ميدهد.
  ذکر اين نكته لازم است كه بعضي از طراحان وب ويژگي Hover را در صفحات خود قرار ميدهند.
  حال در همان زبانه General ، روي گزينه Accessibility كليك نمائيد و سپس علامت كادر محاوره Ignore colors specified on web pages را پاك كنيد.
  گزينه اي كه تنظيمات رنگ طراحان وب را كنسل ميكند خاموش ميشود .

 11. #27
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  زبانه Security-پيكربندي تنظيمات ايمني در IE
  امنيت يكي از مسائل مهم در اينترنت مي باشد .Client ها و Server ها هر دو بايد نسبت به مسائل ايمني آگاه باشند و با رعايت آن از داده ها و اطلاعات خود محافظت نمايند.
  کاربران خواهان استفاده از آن دسته از داده هايي هستند که به مطالب و فايلهاي سيستم شان آسيب نميرساند. بخشهاي Security zone كمك ميكند تا اطلاعات را دريافت و كنترل نمائيم.
  اين كار مستلزم انجام دو مرحله است :
  1- ابتدا صفحات وب را به بخشهاي مختلف طبقه بندي كنيم.
  2- براي هر كدام يک سطح ايمني در نظر بگيريم.

  يك صفحه وب به يكي از نواحي زير تعلق دارد :

  1- ناحيه محلي Local Interanet حاوي منابعي است كه مربوط به ما يا اينترنت است كه سطح امنيتي آن متوسط يا medium است .
  2- ناحيه مطمئن يا Trusted sites كه شامل سايتهايي است كه ميتوانيد مفاد آن را بدون نگراني بارگيري كنيد كه سطح ايمني آن Low است .
  3- ناحيه محدود Restricted sites سايتهايي است كه به آنها نمي توان اعتماد كرد لذا به نواحي با درجه بالا منصوب ميشود High .
  4- ناحيه اينترنت صفحاتي كه شامل هيچ كدام از نواحي بالا نيستند به اين ناحيه تعلق دارند. سطح امنيت آن Medium است .

  تفاوت ناحيه ايمني با سطح ايمني :
  منظور از Security zone يا ناحيه ايمني گروهي است كه صفحه وب به آن تعلق دارد ولي درجه ايمني رفتاري است كه Browser در برابر صفحه اي كه به يك ناحيه خاص تعلق دارد از خود نشان ميدهد.

  مشاهده نواحي ايمني :
  در Internet Option روي تب Security كليك كنيد . بطور پيش فرض ناحيه اينترنت انتخاب شده و hight light شده است سطح ايمني آن كه Medium است درپايين نشان داده شده است.
  حال روي Trusted sites كليك نمائيد سطح امنيتي Low براي آن در نظر گرفته شده است روي Restricted sites كليك كنيد سطح ايمني بالا high براي آن به نمايش در مي آيد .
  روي Local interanet كليك كنيد .
  سطح ايمني متوسط توسط پيش فرض مشخص ميگردد.

  تغيير دادن سطح امنيتي يك ناحيه :
  براي تغيير سطح امنيتي كافي است هنگامي كه روي ناحيه كليك ميكنيم تا سطح آن در پايين پنجره به نمايش در آيد با كمك ماوس اهرم كشويي را جابجا كنيم تا سطح ايمني تغيير کند براي ثبت اعمال خود از دكمه Apply استفاده كنيد.

  منصوب كردن صفحات به نواحي ايمني :
  علاوه بر كنترل سطح امنيتي ميتوانيم صفحاتي را به Trusted sites و Restricted sites منصوب كنيم. به اين ترتيب كه روي گزينه هاي Restricted sites يا Trusted sites كليك مي كنيم . سپس گزينه Sites را كليك كرده در كادر متن Add this web site to the zone آدرس سايتي را كه ميخواهيم متعلق به اين ناحيه شود وارد كرده سپس Add را كليك مي كنيم . حال براي حذف يك سايت از اين دو ناحيه عيناً مانند قبل عمل ميكنيم ، با اين تفاوت كه براي حذف سايت مــورد نظر آدرس آن را در قسمت Web sites نوشته و گزينه Remove را انتخاب مي كنيم.

  در پايان اين بحث لازم است تذکر داده شود که تغيير اين گزينه ها براي افرادي که کاربر حرفه اي اينترنت نيستند کار درستي نيست.

 12. #28
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  Connections
  در قسمت Connection آيکونهاي مربوط به ارتباط با ISP تنظيم ميشوند. براي ساختن آيكون Connections روي گزينه Add كليك كنيد. سپس پنجره مربوط به ساختن Connections كه در قسمت Dial up networking كامل توضيح داده شد نمايان مي گردد ،در اینجا كليه مراحل عينا مانند قبل مي باشد. هر تعداد Connection که بسازيد در قسمت Dial up sittings ظاهر ميشود. براي تنظيم هر يك روي منوي مورد نظر كليك كرده وارد گزينه Setting ميشويم . در قسمت Proxy server ( اگر احيانا ISP ها از Proxy استفــاده ميگردد) با فعال كردن گزينه Proxy,Use proxy اي را كه توسط ISP داده شده ، وارد مي نماییم، سپس در قسمت Advanced از همين پنجره ميتوانيم تعداد دفعات شماره گيري را تعيين كنيم .

  Try to connect
  عدد مورد نظر را وارد مي كنيم بسته به عددي كه در اينجا وارد شده شماره گيري انجام مي گيرد كه ماگزيمم آن 99 است .

 13. #29
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  مديريت سايتهاي مورد علاقه -Favorite
  چنانچه پس از بازديد يک سايت تمايل به بازديد مجدد آن سايت داشتيد ، ديگر لازم نيست براي دسترسي به آن ، آدرس URL را تايپ کنيد. زيرا Internet Explorer امکان ذخيره سازي سايتهاي مورد علاقه را در اختيارتان قرار ميدهد.

  افزودن يك آدرس وب به ليست سايتهاي مورد علاقه Favorites :
  ابتدا به صفحه اي كه ميخواهيد آن را به ليست Favorites اضافه كنيد ميرويد. سپس از Toolbars گزينه Favorites را انتخاب نموده صفحه به دو قسمت تقسيم ميشود. از قسمت چپ صفحه گزينه Add را كليك نموده ، سپس نامي را به دلخواه براي سايت انتخاب کنید و سپس با کليد OK موارد را تائيد نمایید.

  * تذکر :

  بطور كلي Favorites داراي فولدرهاي زير است :
  Soft ware up dates, Media, Links, Chanel شما ميتوانيد سايتها را به روش بالا مستقيماً داخل Favorites ذخيره كنيد. يا اگر خواستيد به منظور سامان دهي بهتر آنها را داخل فولدر ذخيره نمایید.
  برای اینکار كافي است پس از انتخاب گزينه Add روي دكمه Creat in كليك كرده فولدر مورد نظر را انتخاب و موارد را تائيد كنيد . همچنين ميتوانيد فولدرهايي اضافه كنيد كه در زير به شرح آن مي پردازيم.
  بعد از انتخاب گزينه Favorites از Toolbar به منظور سازماندهي فولدرها روي گزينه Organize كليك كنيد تا پنجره اي ظاهر شود.
  انتخاب Creat Folder باعث بوجود آمدن فولدر جديد ميشود . با كليك بر روي فولدرهاي جاري و انتخاب Rename ميتوانيم نام آنها را عوض كنيم با كليك روي فولدر مورد نظر و انتخاب Delete فولدر پاك ميشود و همچنین با انتخاب سايت مورد نظر قسمت راست و كليك بر روي Move to Folder ليستي از اسامي بقيه فولدرها ظاهر ميشود كه با كليك روي فولدر مورد نظر و انتخاب گزینه ی OK سايت مورد علاقه به فولدر انتخاب شده انتقال پیدا میکند.

  مشخص كردن صفحات وب براي مشاهده در حالت Offline :
  براي مشاهده يك صفحه در حالت Offline به هنگام ايجاد يك ورودي براي ليست Favorites پس از اينكه كادر Add باز شد گزينه Make Availble Offline را فعال كنيد.
  به اين ترتيب روي سايت مورد نظر كليك كنيد و بعد از آن پنجره را ببنديد. اين روش فقط براي به روز رساني يك صفحه است .

  به روز رساني همه صفحات Offline :
  براي اين كار در منوي Tool روي Synchronize كليك نمائيد به اين ترتيب مندرجات Favorites بارگيري ميشود.
  فرايند بروز رساني اطلاعات در فايلها به معني حذف اطلاعات قديمي نيست، مرورگر اينترنت اطلاعات جديد را يافته و آنها را بارگيري ميكند.

 14. #30
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  چاپ و ذخیره اطلاعات صفحه

  1- ذخيره صفحه کامل وب :
  از آنجايي كه يك صفحه وب ميتواند حاوي تعدادي فايل تعبيه شده مانند عكس و صوت و …. باشد ، بــــراي ذخيره آن و بطور کلي ذخيره کليه فايلهاي HTML و فايلهاي گرافيكي و ... بايـد گــزينه Web page complete را انتخاب نماییم. IE بطور خودكار پوشه اي را با نام فايل ذخيره ميكند پوشه در همان محلي كه فايل وجود دارد ذخيره می گردد.

  2- Archive :
  باعث ذخيره صفحه وب ميشود ولي فولدر جداگانه از فايلهاي تعبيه شده به وجود نمي آورد. بنابراين غير قابل ويرايش است و نيز امكان دسترسي به اجزاء صفحه وجود ندارد.

  3- HTML Files :
  فقط سند HTML ذخيره ميشود (HTML files) در قسمت Save as type عناصر گرافيكي و تعبيه شده در فايل وجود نخواهد داشت.

  4- فقط متني كه روي صفحه وب وجود دارد ذخيره شود .
  متن بدون برچسب هاي HTML ذخيره ميشود. تفاوت حالت 3 و 4 در آن است كه در حالت 3 متن فرمت شده را در دسترس داريد و تصويري را مشاهده نمي كنيد ولي در حالت 4 متن ذخيره شده شامل هيچ فرمت ، تصوير گرافيكي و ... نمي باشد . بطور كلي براي ذخيره صفحات وب وارد منوي File شده و گزينهSave را انتخاب مي كنيم در قسمت Save as type يكي از 4 گزينه بالا را بر حسب دلخواه انتخاب ميکنيم و در قسمت File name نامي را براي صفحه در نظر مي گيريم.

  چاپ اطلاعات صفحه :
  Browser امكان چاپ صفحات وب را در اختيار ما ميگذارد. براي چاپ صفحه كافي است روي دكمه Print در نوارابزار كليك كنيد يا از منوي File گزينه Print را انتخاب نمائيد.
  در وضعيت پيش فرض ، پيش زمينه صفحه چاپ نميشود. Internet Explorerنه تنها به شما امكان چاپ صفحه جاري و نيز صفحات پيوندي را ميدهد،بلکه با در نظر گرفتن اين نکته که تعداد پيوند ها در يک صفحه متفاوت ميباشد، ممکن است تعداد صفحات زير چاپ از نظر شما بيشتر باشد .براي چاپ يك صفحه وب بعد از انتخاب Print در منطقه Printframes گزينه As laid out on screen را كليك كرده و کليد OK را بزنید و موارد را تائيد نمایید.
  براي چاپ موارد انتخاب شده در منطقه Print Range روي گزينه Selection كليك كنيد با انتخاب OK متن انتخابي چاپ مي گردد.
  به منظور چاپ فريم ها در صفحات جداگانه، در قسمت Print Range روي گزينه All frames Individually كليك كرده و سپس کليد OK را زده و تائيد ميکنيم. هر فريم جداگانه چاپ ميشود. براي چاپ يك فريم تنها در ناحيه Print Frames روي گزينه Only the selected frame كليك كنيد وبعد OK كنيد تا فريم انتخابي چاپ گردد.
  براي چاپ اسناد و پيوند آنها گزينه Print All linked Documents را كليك نمائيد و سپس OK كنيد تا فريم انتخابي با تمامي اسناد پيونديش چاپ گردد.

 15. #31
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  فصل پنجم ) FTP
  دستورات مقدماتی ftp

  FTP :

  FTP مخفف File Transfer Protocol مي باشد. FTP سرويسي در اينترنت است كه اجازه ميدهد پرونده ها از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگر منتقل شوند FTP همانند بقيه خدمات و سرويسهاي اينترنت از سيستم Client-Server پيروي مي كند.
  هنگامي كه فايلي را از كامپيوتر راه دور به كامپيوتر آن كپي مي كنيد در حال Download آن هستيد و وقتي پرونده اي را از كامپيوترتان به كامپيوتر راه دور مي فرستيد در حال Upload آن مي باشيد .  FTP ناشناس :

  براي كپي كردن پرونده ها نياز داريد كه با كامپيوتر ارتباط برقرار كنيد يعني با نام كاربردكلمه عبور نداشته باشيد نمي توانيد پرونده ها را Upload يا Down load كنيد. FTPناشناس امكاني است كه اجازه ميدهد به ميزبانهاي راه دور و معيني متصل شويد و فايلها را منتقل كنيد به جاي نام كاربر كلمه Anonymous و به جاي Password آدرس پست الكترونيكي خود را وارد كنيد. تعدادي از FTP هاي ناشناس به همه اجازه کپي کردن پرونده ها را در کامپيوتر خود ميدهند. اينترنت هزاران ميزبان FTP ناشناس داردكه بطور رايگان درفايلها را عرضه ميدارند.

  روشهاي دستيابي به FTP ناشناس :

  براي دستيابي به FTP ناشناس دو روش وجود دارد ممكن است به منبع FTP به عنوان پيوند روي صفحه وب برخورد كنيد، هنگامي كه بر روي پيوند كليك ميكنيد مرورگر خودكار با سايت FTP تماس مي گيرد و به نام anonymous ارتباط برقرار ميشود.
  تمامي مرورگرها امكاني براي وارد نمودن سيستم URL در اختيار شما قرار ميدهد.
  FTP ://FTP.microsoft.com
  با تايپ URL بالا در نوار آدرس مرورگر، ارتباط با يك سايت FTP برقرار ميشود.
  - روشهاي بعدي دستيابي به FTP
  Start/Programs/Ms-Dos prompt را باز كنيد
  FTP
  OPen microsoft.com


  فرامين كلي FTP :

  براي پايان دادن به کار ، فرمان Quit را وارد کنيد.
  با وارد نمودن ؟ يا Help فهرستي از تمام دستورات FTP نمايش داده ميشود.
  فرامين FTP به چند گروه تقسيم ميشوند

  - فرامين ابتدايي مانند Open, Quit, Help
  - فرامين برقراري اتصال Open, Close
  - فرمان Close که بدون خارج شدن از برنامه FTP به اتصال پايان خواهد داد.

  فرامين فهرست گيري :

  براي حركت از فهرستي به فهرست ديگر از فرمان CD استفاده كنيد. نام فرمان و سپس فهرستي كه ميخواهيد به آن برويد را تايپ كنيد و سپس کليد Enter را بزنيد.
  CD Pub
  CD Usent
  در هر زمان با وارد كردن فرمان PWD فهرست كار نمايش داده خواهد شد.
  براي نمايش محتويات فهرست از فرمان lS يا dir استفاده كنيد.

  فرامين انتقال پرونده در FTP :

  از دو فرمان براي Download فايلها استفاده كنيد mget,get . با فرمان get يك پرونده را در هر زمان ميتوانيد كپي كنيد. با فرمان mget در هر زمان اجازه كپي بيش از يك پرونده را داريد.
  براي استفاده از get نام فايل راه دور و بعد نامي كه ميخواهيد بر روي كامپيوتر خود به فايل بدهيد را مشخص كنيد.
  نامي كه براي پرونده در كامپيوتر خود اختصاص داديد نام پروندهget در داخل برنامه FTP چندين فرمان هستند كه با استفاده از آنها ميتوانيد عمليات Download را كنترل كنيد.
  پرونده هاي متني پرونده هاي ASCII ناميده ميشوند و پرونده هاي غير متني حاوي تصاوير دو دويي (Binary) ناميده ميشوند.
  اگر ميخواهيد پرونده هاي دو دويي را به كامپيوتر خود انتقال دهيد بايد قبل از وارد نمودن فرمان get يا mget اين موضوع را يادآوري كنيد.

  دستور Bell :

  در صورت اجراي اين فرمان پس از اتمام کار Down Load يك فايل، سيستم با صداي بوق اين عمل را به اطلاع ما مي رساند .
  فرمان binary نشانگر آن است كه پرونده هاي دودويي را منتقل خواهيد كرد و فرمان ascii نشان ميدهد پرونده هاي متني را منتقل خواهيد كرد.
  هنگامي كه ميخواهيد پرونده هاي حاوي تصاوير را منتقل كنيد فرمان زير را وارد كنيد.
  Binary
  پيام زير را خواهيد داشت :
  Zoo Type set to I.
  I به معناي Image است .

  * تذکر :

  با فشردن Ctrl+C ميتوانيد فرمان FTP را متوقف كنيد.

 16. #32
  کاربرسایت Unknown آواتار ها
  تاریخ عضویت
  ۸۶-۰۴-۱۹
  نوشته ها
  4,190
  سپاس ها
  0
  سپاس شده 2 در 2 پست

  پاسخ : آموزش Internet - مهارت هفتم ICDL

  فصل ششم) نوع دوم Email
  Out look express

  در اين نوع Mail Account ، صندوق پستي بدون اتصال به شبکه اينترنت وجود خواهد داشت. اما بي شک براي داشتن اين Mail Box نيازمند فضايي در ISP هستيم که استفاده از آن با داشتن يک Username و Password صورت ميگيرد. از جمله Mail Client هاي معروف ميتوان به Outlook Experess ، Eudura ، و ... اشاره کرد.

  پيكر بندي Out look Express:

  پس از باز كردن برنامه وارد منوي Tools ميشويم و به ترتيب خواهيم داشت :
  Tools/account
  در پنجره اي كه باز ميشود ، گزينه Add و سپس Mail را انتخاب ميكنيم.
  در اينجا نامي را كه ميخواهيم به Account اختصاص دهيم تا نامه هاي پستي به اين نام در جدول نامه هاي گيرنده ظاهر شود را وارد مي كنيم.
  سپس با كليك بر روي Next به مرحله بعدي ميرويم . قسمت All ready have an email address that’s like to use را انتخاب ميكنيم .در Edit box آدرس كامل email خود را وارد ميكنيم و سپس با كليك روي Next به پنجره بعدي ميرويم .
  SMTP,POP3 را كه توسط ISP به ما داده ميشود وارد ميكنيم سپس با فشردن كليك Next به مرحله بعدي ميرويم. در قسمت account name نام user خود در Isp و در قسمت password كلمه رمز خود را تايپ ميكنيم ، سپس Next را كليك و Finish ميكنيم.
  حال براي منصوب كردن connection به آن روي properties كليك كرده و سپس از پنجره يكي از connection هاي موجود را به آن نصب ميكنيم.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آموزش Power Point - مهارت ششم ICDL
  توسط Unknown در انجمن ICDL
  پاسخ ها: 18
  آخرين نوشته: دوشنبه ۲۳ مهر ۸۶, ۱۰:۲۱
 2. آموزش Excel2000 - مهارت چهارم ICDL
  توسط Unknown در انجمن ICDL
  پاسخ ها: 39
  آخرين نوشته: چهارشنبه ۱۸ مهر ۸۶, ۱۲:۱۸
 3. آموزش Word - مهارت سوم ICDL
  توسط Unknown در انجمن ICDL
  پاسخ ها: 46
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۷ مهر ۸۶, ۱۳:۲۳
 4. آموزش Windows-XP - مهارت دوم ICDL
  توسط Unknown در انجمن ICDL
  پاسخ ها: 24
  آخرين نوشته: سه شنبه ۱۷ مهر ۸۶, ۱۲:۰۹
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: جمعه ۲۹ تیر ۸۶, ۲۱:۴۹

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •