عوامل اغماء در گفت و گو با فارس/4

ايرج نوذري: سريال «اغماء» ربطي به خرافهپرستي ندارد

خبرگزاري فارس: ايرج نوذري گفت: مبناي ساخت سريال «اغماء» كاملا علمي است و ربطي به خرافهپرستي ندارد.
ايرج نوذري بازيگر نقش دكتر فيروز جودت در مجموعه تلويزيوني اغماء در گفت و گو با خبرنگار راديو و تلويزيون فارس گفت:براي ساخت مجموعه «اغماء» از مباحث كاملا علمي استفاده شده و تحقيقات بسياري در اين زمينه صورت گرفته است و به هيچ عنوان با مسائل خرافي و غير علمي سر و كار ندارد.
وي افزود: برخي نيز ابراز كردهاند كه بعضي از اصطلاحات پزشكي مورد استفاده ما در اين مجموعه درست تلفظ نشدهاند، در صورتيكه ما در اين مجموعه دو مشاور پزشكي داشتهايم كه قدم به قدم با ما همراهي كردهاند و تمام كلمات استفاده شده توسط آنها انتخاب و توسط ما استفاده شده است و اگر در اين ميان اشكالي به وجود آمده باشد بايد به كارشناسهاي مربوطه ارجاع داده شود چون ما پزشك نيستيم و خيلي با اصطلاحات آشنايي نداريم.
وي در ادامه گفت: برخي زماني كه به تماشاي فيلم يا سريال مينشينند، ايرادهايي ميگيرند كه خيلي منصفانه نيست. مثلا درباره موضوع، نور پردازي، فضاها و ... اظهارنظر ميكنند كه اين اظهارنظرها هيچكدام كارشناسانه نيست.
نوذري گفت: به نظر من همانطور كه ساخت و پرداخت يك فيلم نياز به فنون دارد، تماشاي آن هم به فن نياز دارد و فيلم يا سريال را بايد با ديد فيلميك ديد.
وي تصريح كرد: بعضي از برخوردها، حوادث و تصادفات فيلميك بايد وجود داشته باشد و در ادبيات فيلم همه چيز بايد سر جاي خود قرار گيرد تا مخاطب را جذب كند و ما نيز بايد روي آنها مطالعه كنيم تا بتوانيم نقد منصفانه داشته باشيم.
وي افزود: حتي براي ساختن فيلم بد نيز زحمت كشيده ميشود و ما بايد در قضاوتهاي خود انصاف به خرج دهيم. كساني كه از نزديك كار ما را ميبينند، متوجه سختي آن ميشوند. ما با زبان روزه در سرما، گرما، خاك و گل فقط براي رضايت مخاطبانمان زحمت ميكشيم و هدفمان فقط خدمت است.