نگاهی به Sony Ericsson k810 :
سونی اریکسون k810 آخرین ورژن سایبرشات است که بعد از k800 در رنگ های آبی و طلایی به بازار عرضه خواهد شد. این گوشی هم همانند مدل پیشین خود از دوربین قدرتمند 3.2 مگاپیکسلی سایبر شات بهره میبرد. دوربین این گوشی در ابعاد 2048x1536 قادر به عکسبرداری خواهد بود.k810 در ابعاد 17*48*106 و وزن 115 گرمی به بازار عرضه خواهد شد. این گوشی دارای 64 مگابایت حافظه داخلی بوده و یک کارت حافظه 128 مگابایتی M2 نیز به همراه خواهد داشت.

کمپانی سازنده ادعا میکند که باتری این گوشی تا 10 ساعت حالت مکالمه و 400 ساعت حالت استندبای را پشتیبانی میکند. این گوشی دارای قابلیت ضبط صدا، ایفون و رادیو است.

از دیگر امکانات این گوشی میتوان به دوربین دوم جهت مکالمه تصویری GPRS و USB ورژن 2.0 اشاره کرد. همچنین این گوشی از نسل سوم 3G بوده که سرعتی برابر 384kps برای انتقال اطلاعات را دارا میباشد.

K800 دارای صفحه کلیدی با دگمه های پهن بود که کار کردن با آن برای کسانی که برای اولین بار از آن استفاده میکنند کمی دشوار مینمودد خصوصاً در هنگام تایپ سریع پیغام ها . اما در k810 ما شاهد طراحی جدیدی از صفحه کلید هستیم که دارای دگمه هایی بصورت فلزی و دایره ای شکل است که حداقل به نظر میرسد از مدل پیشین خود بهتر عمل کند. البته به نظر میرسد این صفحه کلید بر زیبایی گوشی تاثیری نداشته و در نگاه اول ظاهر گوشی بسیار شلوغ به نظر میرسد.

صفحه کلید K800 اگرچه برای کسی که برای اولین بار گوشی را در دست خواهد گرفت، خوش دست نخواهد بود و اما بسیار مناسب با شکل ظاهری گوشی طراحی شده بود اما در مدل k810 این صفحه کلید به دگمه های دایره ای شکلی تبدیل شده که از زیبایی گوشی کاسته و ظاهری درهم و شلوغ (خصوصاً در رنگ تیره گوشی) را بوجود آورده است.گویا هنوز سونی اریکسون نتوانسته مدل مناسبی برای طراحی صفحه کلید گوشی های خود پیدا کند و شاهد گوشی هایی با صفحه کلید های گوناگون و گاه نا مناسب هستیم. نظیر این صفحه کلید ها را میتوان در گوشی های w880 و p990 دید که دارای صفحه کلیدی بدون طراحی مناسب هستند که از زیبایی گوشی کاسته است.

همچنین مشکل JoysTick گوشی K800 نیز در این گوشی بر طرف شده است.

منبع: جاستین آنلاین