نگاهی به Sony Ericsson k850 :
شرکت سونی اریکسون تلفن همراه مجهز به دوربین سایبر شات 5 مگاپیکسلی خود را معرفی کرد.

K850 نسل جدیدی از تلفن های دوربین دار شرکت سونی اریکسون است که کیفیت و قدرت آن باعث می شود این شرکت به دوران اوج خودش بازگردد. این روزها متخصصان این شرکت در حال کار بر روی دوربین های سایبر شات قابل استفاده در تلفن های همراه خود هستند که قدرت این دوربین ها به 5 مگا پیکسل می رسد.K850 در حالی به بازار عرضه می شود که نقص های مدل های قبلی سعی شده است به نوعی در این مدل ترمیم و بازسازی شود.این گوشی داری محافظ اتوماتیک لنز دوربین است همچنین بخش پشت گوشی و دوربین کاملا بازسازی و از مدل جدیدی بهره برده است. دارای صفحه نمایش 2.2" TFT است واز GSM/GPRS/EDGE بهره می برد.

از بزرگترین ضعف های گوشی میتوان به صفحه کلید جدید و ناشناخته آن اشاره کرد. در این صفحه کلید دگمه های Navigation گوشی به شکل نوار باریکی دوره دو دگمه 2 و 5 گوشی کشیده شده است و نازکی و نزدیکی دگمه ها به هم، استفاده از آن را دشوار میسازد. گویا هنوز که هنوزه سونی اریکسون نتوانسته به صفحه کلید مناسبی برای گوشی های خود دست یابد و هنوز در حال تست نمودن مدل های و طرح های جدید است.

در هر حال، این گوشی دارای صفحه کلید مناسبی نمیباشد. شاید اگر این مدل گوشی دارای صفحه کلید مناسب تر بود. میشد این گوشی را یکی از کارآمدترین گوشی های سونی اریکسون نامید.

امکانات دیگر این مدل تقریبا شبیه مدل قبلی ، K810 می باشد. از قبیل دوربین دوم جهت تماس های تلفنی ،بلوتوث استریو، پشتیبانی از USB، رادیوی FM و شکاف کارت حافظه (این مدل داری کارت حافظه 512 مگابایت به صورت پیش فرض می باشد).قابل ذکر است که این مدل قادر به پشتیبانی از هر دو مدل M2 و microSD از کارت های حافظه می باشد.K850 کاملا از لحاظ امکانات نسل سوم گوشی های تلفن همراه با K810 برابری خواهد کرد. همچنین این گوشی دارای صفحه نمایش نسبتاً بزرگی است.منبع: جاستین آنلاین