فیلم تلویزیونی «پرنده شاهین» به كارگردانی علی عبدالعلیزاده و با بازی پژمان بازغی در نقش جوان نخبه ایرانی آماده پخش شد.
به نقل از سایت خبری سیمافیلم، «پرنده شاهین» فیلمی اجتماعی است كه داستان یك جوان نخبه ایرانی را بازی پژمان بازغی، روایت می كند كه پس از سال ها به ایران باز می گردد و تمام انرژی خود را بر سر ساخت یك مدل هواپیمای آزمایشی میگذارد و...» عبدالعلی زاده تصویربرداری این فیلم را زمستان سال گذشته به پایان رسانده و به علت داشتن تروكاژهای بسیار و خاص، دكتر امیررضا معتمدی نیز آخرین مراحل فنی آن را در این زمینه به نتیجه رسانده است.
«پرنده شاهین» را یوسف صمدزاده در مركز سیما فیلم تهیه كرده كه به كارآمدی و خدمات نظام در زمینه استعدادهای درخشان پرداخته است.
عبدالعلی زاده سریال «یك وجب خاك» را به مناسبت ایام ماه رمضان در حال پخش دارد. این سریال كه پیش تر نام آن «نقشی بر زندگی» بوده است، داستان اعضای یك خانواده ایرانی و روابط بین آنهاست. در این میان یكی از افراد خانواده كه از احترامی خاص نیز برخوردار است در پی اتفاقی، دچار تزلزل شده و مسیر تحولی را نیز می پیماید.
این سریال اولین تجربه عبدالعلی زاده در ساخت سریال های مناسبتی و همكاری وی با شبكه سوم سیماست كه پیشتر نیز سریال هایی چون «گروه نجات»،«درد سر بزرگ»،«ماجراهای دانی و من» را در شبكه ۲ و ۵ سیما كار كرده است.
این كارگردان طنز پرداز امسال تنها سریال طنز مناسبتی را ساخته است كه در آن بازیگرانی چون رضا بابك، مهتاج نجومی، ابوالفضل پورعرب، مهران رجبی، محسن قاضی مرادی، برزو ارجمند، رامتین خداپناهی، آناهیتا همتی، روشنك عجمیان، یوسف تیموری، داریوش اسدزاده، مهوش وقاری، مریم خدارحمی، محمود بهرامی، عباس محبوب، ساقی زینتی، سیدجواد زیتونی و ملیكا ناظری حضور دارند.
جالب است بدانید كه خداپناهی و رجبی، در فیلم «پرنده شاهین» نیز با عبدالعلی زاده همكاری داشته اند.

خبرگزارى فارس