مستند ايراني سريال «جواهري در قصر» در مرحله دوبله

خبرگزاري فارس:مستند ايراني سريال «جواهري در قصر» در حال حاضر مرحله دوبله را پشت سر ميگذارد.به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس،مستند مجموعه تلويزيوني «جواهري در قصر» كه با سفر گروهي از برنامهسازان ايراني به كشور كره تهيه شده در حال حاضر مراحل پاياني ساخت را سپري ميكند.
بنابر اين گزارش، مصاحبهها به زبان كرهاي صورت گرفته و گروه سازنده در حال حاضر مشغول ترجمه گفت و گوها به زبان فارسي هستند و پس از سپري شدن مرحله دوبله، ساخت موسيقي و مونتاژ نهايي مدت زمان و تعداد قسمتهاي آن مشخص خواهد شد.
اين مستند كه با گزارشگري «منصور ضابطيان» در كره تهيه شده پس از به پايان رسيدن اين مجموعه و در آبان ماه از شبكه دوم سيما پخش خواهد شد.
در اين برنامه با «لي يانگ آئي» بازيگر نقش يانگوم، «جي جين هي» بازيگر نقش افسر مين، «پارك چن وك» كارگردان اين مجموعه و برخي ديگر از عوامل آن مصاحبه شده است.
«جواهري در قصر» داستاني واقعي از دختري است كه به نخستين زن پزشك درباره زمان خود در كشور كره تبديل شد و در مجموعه تلويزيوني آن بازيگراني چون لي يونگ آئي «يانگوم»، جي جين هي «افسر مينجو»، يانگ مي جين «بانو هن»، جيون ميري «بانو چويي»، هنگلي نا «گيوم يونگ»، ليم هو «عاليجناب»، يئون ون- كي، «بانو يونگن»، پارك ان هي «يونگ سنگ» بازيگران نقشهاي اصلي سريال «جواهري در قصر» هستند. داستان آن 500 سال قبل در زمان سلسله «چو سون» در زمان حكومت پادشاه «سونگ ينگ» و پادشاه «يون سان گون»در سالهاي 1506تا 1494اتفاق افتاده است.
«يانگوم» نقش اول سريال، شخصيتي حقيقي است كه چند سند تاريخي مبهم و ناكامل از حيات وي در طول فرمانروايي پادشاهان سلسله چوسون خبر ميدهد. اطلاعات اين اسناد بسيار سطحي و گذراست و بنابراين اطلاعات چنداني از شرح زندگي يانگوم در دست نيست.
اين سريال در نخستين مرحله پخش خود با 47 درصد بيننده به عنوان موفقترين سريال شبكهMBC شناخته شد و پس از آن در كشورهايي از جمله استراليا، آمريكا، كانادا،انگليس، تايوان، هنگكنگ، مالزي، سنگاپور، فيليپين، چين، تايلند، ژاپن و ايران به نمايش درآمد.