شبکه یک
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،شبکه یک سیما ویژه برنامه خود را از ساعت ۱۰ دقیقه بامداد به طور زنده از شهرهای مشهد، قم و شیراز روی آنتن می*برد.

این برنامه به تهیه کنندگی داود نجفی در گروه فرهنگ و معارف اسلامی تولید می شود و پخش سخنرانی و دعای جوشن کبیر به همراه مداحی از بخش های این برنامه است.

همچنین برنامه اشراق با حضور حجت الاسلام علی اکبر صادقی رشاد نویسنده دانشنامه امام علی(ع) و با اجرای سید محمد سادات اخوی و مهدی محمدطاهری در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۳۱ مرداد مصادف با ۲۱ رمضان از شبکه یک سیما به طور زنده پخش می شود.

گفت و گو با علی معلم دامغانی، شعر خوانی حبیب اله چایچیان و ارتباط مستقیم با مشهد و قم از بخش*های دیگر این برنامه است. بهروز امانی نبی این برنامه را برای گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه یک سیما تهیه کرده است.

بر اساس برنامه*ریزی انجام شده برنامه ‘این شب*ها’ از روز شنبه ۲۹ مرداد تا جمعه هفته آینده ۴ شهریور جایگزین برنامه پارک ملت و نگاه یک است و هر شب ساعت ۲۳و ۱۰ دقیقه روی آنتن می*رود.

شبکه دو سیما
بر اساس برنامه*ریزی انجام شده در شبکه دو سیما، پخش آیین شب*های قدر از اماکن مقدس و مذهبی در دستور کار این شبکه قرار دارد و بر این اساس شب ۱۹ رمضان همزمان با شب ضربت خوردن حضرت علی(ع) این آیین از بارگاه حضرت معصومه(س) در قم پخش خواهد شد.

همچنین پخش دعاهای جوشن کبیر و ابوحمزه ثمالی و ادعیه*های مخصوص شبهای قدر در شب بیست و یکم رمضان همزمان با شب شهادت امیرالمؤمنین(ع) از بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) به سمع و نظر شب زنده داران می رسد.

مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان نیز از مسجد دانشگاه امام صادق(ع) پخش خواهد شد.

شبکه سوم سیما
ویژه برنامه* شب*های احیا در شبکه سوم سیما نیز از نیمه شب آغاز می*شود و شامل قرائت دعای جوشن کبیر بطور زنده از نجف اشرف، مراسم احیا از حسینیه همدانی ها و سخنرانی استاد حسین انصاریان است.