به گزارش GSM: کارشناسان مرکز تحقیقاتی Recon Analytics بر اساس نظریه جدید خود ادعا میکنند که راز موفقیت گوشیهای تولید شده در شرکت نوکیا در بازار جهانی را برملا کردهاند.

به گزارش ایستنا، به گفته آنها شرکت فنلاندی نوکیا بخشی از موفقیت خود را مدیون نحوه فروش گوشیها در کشور فنلاند است. طبق بررسی صورت گرفته، ساکنان کشور فنلاند از جمله افرادی هستند که در زمینه بهروزرسانی تلفنهمراه خود بسیار کند عمل میکنند و میانگین زمانی که آنها برای استفاده از یک گوشی صرف میکنند حدود 6 سال است.

این رقم برای ساکنان کشور آمریکا 22 ماه اعلام شده است و به عبارت دیگر آمریکاییها به طور میانگین هر 22 ماه یکبار گوشی خود را عوض میکنند.

دوره زمانی طی شده برای تعویض گوشی در بریتانیا مانند آمریکا است و در این میان فرانسویها نیز برای عوض کردن گوشیهای خود به طور میانگین دو سال نیم صبر میکنند. ساکنان کره جنوبی که شرکت الکترونیکی بزرگ سامسونگ در آن واقع شده نیز هر 26 ماه اقدام به خرید گوشی جدید میکنند.

کارشناسان همچنین دریافتهاند که شرکتهای مخابراتی فعال در کشورها نیز تاثیر فراوانی در چرخه بهروزرسانی گوشیها دارند. به عنوان مثال در کشور بریتانیا شرکتهای مخابراتی برای گوشی هوشمند آیفون 4 حدود 50 درصد یارانه میدهند.

یک مقایسه ساده نیز وضعیت نوکیا در بازار جهانی را مشخص میکند. شرکت RIM تولیدکننده گوشیهای هوشمند بلکبری در کشور کانادا مستقر است. در این کشور دوره زمانی که مردم برای بهروز کردن گوشی خود پشتسر میگذارند 50 درصد کوتاهتر از فنلاند است.