واحد خبر mobile.ir : سونیاریکسون قصد دارد تا عضو (یا اعضای) جدیدی از خانواده گوشی های XPERIA خودرا در شب قبل از آغاز کنگره جهانی موبایل 2011 (MWC 2011) معرفی نماید.
گوشیهای کنونی عضو خانواده اکسپریا سونی اریکسون را می توان از پرطرفدارترینگوشی های این کمپانی دانست. نخستین گوشی های این خانواده یعنی گوشی هایXPERIA X1 و XPERIA X2 که به ترتیب در سال های 2008 و 2009 به بازار عرضهشدند به سیستم عامل ویندوز موبایل مجهز بودند.
گوشی های XPERIA X10mini ، XPERIA X10 mini pro ، XPERIA Pureness ، XPERIA X10 و XPERIA X8اعضای بعدی این خانواده را تشکیل داده اند که همگی -- بجز گوشی XPERIAPureness -- به سیستم عامل اندروید گوگل مجهزند (گوشی XPERIA Pureness باصفحه نمایش شفاف و ظاهری کاملاً متفاوت دارای یک صفحه کلید رقمی است وهرچند به جاوا مجهز است اما سیستم عامل یک گوشی هوشمند را در اختیارندارد.)

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
تصویر بالا: اعضای خانواده اکسپریا سونی اریکسون. برای مقایسه مشخصات این گوشی ها در قالب یک جدول به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه نمائید.
امااخیراً کمپانی سونی اریکسون با ارسال دعوت نامه هایی برای برخی رسانه هاآنها را برای مراسم معرفی اعضای جدید خانواده گوشی های اکسپریا دعوت نمودهاست. این معرفی در روز 13 فوریه 2011 (24 بهمن 1389) در بارسلون اسپانیابه عمل می آید. کنگره جهانی موبایل 2011 نیز از تاریخ 14 تا 17 فوریه 2011(25 تا 28 بهمن 1389) در بارسلون برگزار می شود و سونی اریکسون قصد داردتا مطابق معمول پیش از برگزاری این کنگره توجه رسانه ها را به خود جلبنماید.
تصویر بالا: دعوت نامه سونی اریکسون
گمانهزنی ها حاکی از آن است که احتمالاً نام یکی از گوشی های جدید XPERIA Playخواهد بود. در این صورت شاید بتوان این گوشی را تأییدی بر شایعات اخیرمبنی بر عرضه یک گوشی با قابلیت های یک کنسول بازی قابل حمل توسط سونیاریکسون دانست.
منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] (mobile.ir)