واحد خبر mobile.ir : کمپانی ریسرچ این موشن -- سازنده گوشی های بلک بری -- در روز دوم دسامبر 2010 (11 آذر 1389) در وبلاگ رسمی خود [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] که اعضای کمپانی سوئدی The Astonishing Tribe (قبیله شگفت آور - TAT) به این کمپانی خواهند پیوست. کمپانی TAT هم در [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] تحت عنوان "TAT به قبیله ای بزرگتر می پیوندد" از توافق برای پیوستن این کمپانی به RIM خبر داد.
RIMاظهار امیدواری نموده که با پیوستن گروه TAT به این کمپانی بتواند ازقابلیت های این گروه در بهبود تبلت PlayBook و پلتفرم گوشی های هوشمند خوداستفاده نماید.
تخصص کمپانی TAT طراحی و توسعه واسط های کاربر جالببرای گوشی های هوشمند و وسایل قابل حمل است. یکی از محصولات مطرح اینکمپانی با نام TAT Home یک صفحه خانگی سفارشی شده برای گوشی های اندرویداست که از ویجت های تعاملی سه بعدی استفاده می کند. این ویجت ها از بافت،نورپردازی، حرکت و زاویه دید دوربین، انیمیشن و جلوه های تصویری پشتیبانیمی کنند.

محصولدیگر TAT با عنوان TAT Cascades در اصل یک فریم ورک مبتنی بر XML برایساخت واسط کاربر است که بر روی انواع گوناگونی از وسایل منجمله گوشی هایموبایل، تلویزیون، خودرو و ... توسط سازندگان مختلف بکار گرفته شده است.بنابر ادعای این کمپانی بیش از 15 درصد از گوشی های موبایل و بیش از 20درصد گوشی های مجهز به صفحه نمایش لمسی که در سال 2010 به فروش رفته بهفناوری TAT Cascades مجهز بوده است.

کمپانیریسرچ این موشن با استفاده از فناوری های توسعه یافته توسط TAT در نظردارد تا فاصله خود را با رقبای خود در زمینه واسط کاربر کاهش دهد. بسترهایiOS اپل، اندروید و ویندوز فون از جمله این رقبا هستند که به واسط هایکاربر پیشرفته مجهزند.
گوشی های بلک بری همواره بدلیل امنیت بالا برایکاربران حرفه ای -- خصوصاً در آمریکا -- جذاب بوده اند اما از نظر واسطگرافیکی و ابزارهای توسعه برنامه، میدان را تا حد زیادی به دیگر رقباسپرده اند. کمپانی RIM پیش از این با خرید کمپانی QNX Software Systemsتوانست سیستم عامل QNX را که یک سیستم عامل یونیکس-گونه و بی-درنگ بسیارمطمئن است از آن خود کند و آن را در تبلت PlayBook خود که در آینده نزدیکعرضه خواهد شد مورد استفاده قرار دهد (تبلت PlayBook مجهز به سیستم عاملBlackBerry Tablet OS است که در آن از فناوری QNX استفاده شده است - برایاطلاعات بیشتر به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]مراجعه نمائید). اینک کمپانی RIM امیدوار است تا ترکیب فناوری ها و واسطکاربر سه بعدی TAT با سیستم عامل QNX بتواند این کمپانی را در عرصه رقابتداغ گوشی های هوشمند و تبلت ها یاری نماید. همچنین همکاری این کمپانی باکمپانی ادوبی و امکان اجرای برنامه های مبتنی بر Adobe Air بر روی تبلتPlayBook می تواند نتایج مفیدی را برای RIM به ارمغان آورد.

منبع: [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] (mobile.ir)