واحد خبر mobile.ir: واحد نمایشگرهای موبایل کمپانی کره ای سامسونگ -- که شاید بتوان آنرارهبر بازار نمایشگرهای موبایل قلمداد کرد -- از نمونه نسل جدیدی ازنمایشگرهای LCD-TFT رونمایی نمود.
ظاهراً صفحه نمایش Super PLS LCD نسبت به نمایشگرهای IPS LCD که در گوشی های [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]و تبلت آی پد اپل تحت عنوان Retina Display به کار گرفته شده اند 10 درصددرخشان تر بوده و از زاویه دید گسترده تری برخوردار است. این صفحات نمایشاز حداکثر تفکیک پذیری 1280 در 768 (WXGA) پشتیبانی خواهد کرد.
تولیداین صفحه نمایش جدید در اوایل سال 2011 آغاز شده و با توجه به سرعت ارائهمدل های جدید گوشی های موبایل و تبلت ها احتمالاً به زودی شاهد استفاده ازاین صفحات نمایش بر روی این وسایل الکترونیکی خواهیم بود.

درهمین حال کمپانی کره ای ال جی نیز اعلام نمود که با همکاری با شرکت QDVision -- یکی از شرکت های صاحب نام در تولید مواد نانو و استفاده از اینمواد در ساخت صفحات نمایش -- در حال کار بر روی صفحات نمایش Quantum DotLED -- یا همان QLED -- است.
گفته می شود این فناوری از مصرف توانبسیار پائینتری نسبت به فناوری های OLED موجود برخوردار بوده و روشناییبیشتر و خلوص رنگ بهتری دارد. از دیگر خواص صفحات نمایش QLED ضخامت بسیارنازک آنها (در حد چند صد نانو متر) است که با فراهم آوردن انعطاف پذیریبالا به طراحان اجازه استفاده از این صفحات نمایش را بر روی بسیاری ارانواع سطوح خواهد داد. هزینه تولید نیز با استفاده از این فناوری به دلیلعدم استفاده از فیلترهای رنگ و نور پشتی (backlight) پائینتر از فناوریهای موجود بوده و امکان ساخت صفحات نمایش با ابعاد بسیار بزرگ نیز بااستفاده از این فناوری میسر خواهد بود.
بر خلاف سامسونگ ظاهراً کمپانیال جی هنوز نمونه اولیه ای از این نمایشگرها را در اختیار ندارد چرا کهاین فناوری در حال حاضر در حال توسعه بوده و مشخص نیست که در چه زمانی بهبازار عرضه خواهد شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فناوری QLED می توانید به [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] مراجعه نمائید.

منبع: مرجع موبایل ایران ([برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید])